• Rok szkolny 2020/2021

        •  

          01.2021r. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

          Z ogromną radością pragniemy ogłosić wyniki konkursu pt. „Kartka Bożonarodzeniowa”, w którym brali udział uczniowie  klas „0”.

          Nagrodzeni uczniowie:

          I miejsce – Liliana Weber, klasa 0a; II miejsce – Przemysław Niespodziany, klasa 0a; III miejsce – Dominik Weber, klasa 0c; Wyróżnienie: Alan Miernik (klasa 0c), Julia Mikołajewska (klasa 0a), Marcel Mierzwa (klasa 0c).

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie - wygranym! Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie.

           

          12.2020r. Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza bombka świąteczna”.

          Z radością ogłaszamy wyniki konkursu:

          Kategoria klas 0-1: I miejsce - Jagoda Grzegórska, klasa 1a; II miejsce - Zuzanna Zawadzka, klasa 0a; III miejsce - Alan Miernik, klasa 0c.

          Kategoria klas 2-3: I miejsce - Kornelia Wesołowska, klasa 2a; II miejsce - Nikola Górska, klasa 2 b; III miejsce - Klaudia Staszak, klasa 3a.

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy wygranym!!!

           Organizatorzy: p. Magdalena Flicińska, p. Beata Szatkowska, p. Aldona Tylus

           

          12.2020r. Rozstrzygnięcie konkursu "Zdrowy styl życia w czasie pandemii"

          Z przyjemnością chcemy ogłosić wyniki konkursu pt. “Zdrowy styl życia w czasie pandemii”! Oto nagrodzeni uczniowie:

          kategoria klas 0-3: I miejsce: Maria Popławska, klasa 3a; II miejsce: Klaudia Staszak, klasa 3a; III miejsce: Omar Selim, klasa 3a; Wyróżnienie: Mikołaj Wawrzyński, klasa 1c

          kategoria klas 4-8: I miejsce: Bartłomiej Cieślak, klasa 7a; II miejsce: Witold Witt, klasa 6c; III miejsce: Weronika Krawczewicz, klasa 5a. Dziękujemy za przesłane prace!

          p. Marta Mazurek i p. Mateusz Madej

           

          6.12.2020r. Mikołajki

          Jak co roku z niecierpliwością klasy 0 czekały na przyjście Świętego Mikołaja. Zanim jednak przyszedł, dzieci wysłuchały opowieści o mikołajkowych tradycjach, jak i o samym Mikołaju. Dzieci przygotowały na jego przyjście piosenkę oraz taniec. Później wesoło się bawiły przy świątecznych piosenkach. Święty Mikołaj nie zapomniał drobnych upominków dla wszystkich grzecznych dzieci. Kilka migawek z tego dnia można zobaczyć w naszym albumie fotograficznym.

           

          30.11.2020r. Andrzejki w zerówkach

          ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY! Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość... Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Humory nam dopisywały i zabawa była bardzo udana. Kilka migawek z tego dnia można zobaczyć w naszym albumie fotograficznym.

           

          25.11.2020r. Dzień Pluszowego Misia

          W dniu 25 listopada przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo pojawiania się coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wierszyk o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach i wykonały prace plastyczne. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom misiowa fotobudka. Kilka migawek z tego dnia można zobaczyć w naszym albumie fotograficznym.

           

          11.2020r. Finał konkursu "Odblaskowy uczeń"

          Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu ogłosiła wyniki konkursu plastycznego pt. „Odblaskowy uczeń”. 186 uczniów klas 0-III z powiatu inowrocławskiego wykonało prace plastyczne, dotyczące bezpiecznych zachowań podczas poruszania się po drogach. Z naszej szkoły wyróżniona została uczennica klasy II b - Sandra Koczorowska. Serdecznie gratulujemy !

           

          11.2020r. Konkurs "Jesienny album"

          Uczniowie klas I - III wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Jesienny album”. Wykonano wielostronicowe albumy, przedstawiające jesień, jej barwy i dary przyrody. Wykorzystano materiały naturalne oraz ciekawe techniki plastyczne. Dzieci wykazały się pomysłowością wykonania i estetyką prac.

          Nagrodzeni uczniowie:

          I miejsce – Zofia Sobolewska (kl. I b)

          II miejsce – Hanna Modrzejewska (kl. I b)

          III miejsce – Hanna Lewandowska (kl. II b)

          Wyróżnienie: Kevin Grzegórski (kl. I c), Wiktor Mierzwa (kl. I b), Natalia Piątkowska (kl. II c)

          Serdeczne gratulacje! Zdjęcia zwycięzców w zakładce album fotograficzny.

           

           

          10.11.202r. Akcja #SzkołaDoHymnu

          UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

          Święto Niepodległości jest dla każdego z Polaków dniem niezwykle ważnym. Z tej właśnie okazji uczniowie klas „0” przygotowali w swoich klasach krótkie występy aby upamiętnić tą uroczystość. Żeby jeszcze bardziej podkreślić powagę i uroczysty charakter tego wyjątkowego dnia, uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Oprócz wierszy nie mogło także zabraknąć wspólnego odśpiewania Hymnu Polski. Dzieci wraz z wychowawcami wspólnie o godz. 11.11 zaśpiewali hymn, włączając się tym samym do akcji „Szkoła do Hymnu”. Był to dzień pełen emocji . Kilka migawek z tych uroczystości można zobaczyć w naszym "Albumie fotograficznym".

           

          11.11.2020r. Święto Niepodległości

          Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym ustawą z kwietnia 1937roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Do wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy - w roku 1937 i 1938.  Podczas okupacji hitlerowskiej oficjalne świętowanie, podobnie jak i każde inne przejawy polskości były niemożliwe. W roku 1944 władze świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca - datę podpisania manifestu PKWN. Narodowe święto niepodległości obchodzone 11 listopada przywrócono 21 lutego 1989 roku ustawą Sejmu IX kadencji (w trakcie obrad Okrągłego Stołu). 11 listopada 1918r. to dzień, w którym Józef Piłsudski przejął władzę. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność. Dziś 11 listopada to dzień wolny od pracy. Główne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

           

          11.2020r. Listopad - miesiącem pamięci o bohaterach

          Listopad, to miesiąc zadumy i wspomnień tych, którzy odeszli już od nas. Odwiedzając groby naszych bliskich zatrzymujemy się również przy mogiłach żołnierzy. Pamiętamy o tych, którzy oddali swoje życie abyśmy mogli żyć w wolnej i niepodległej ojczyźnie. Szóstego listopada br. przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich odbyło się spotkanie z nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie panem Robertem Mikołajczykiem, w którym udział wzięli uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą panią Karoliną Sadowską. Celem spotkania było przywołanie pamięci osób zamordowanych przez Niemców w Inowrocławiu w 1939 roku w tzw. „krwawej niedzieli”. Nauczyciel przytoczył okoliczności w jakich doszło do pozbawienia życia ludzi upamiętnionych na tablicy znajdującej się na budynku szkoły. W trakcie rozmowy uczniowie zostali zapoznani z ważnymi wydarzeniami historycznymi, które miały ogromny wpływ na  kształt obecnego państwa polskiego. Przybliżono też sylwetki znanych  patriotów w tym patrona szkoły lek. med. Karola Urbańskiego. Zwieńczeniem spotkania było postawienie kwiatów, zapalenie zniczy oraz uczczenie minutą ciszy osób walczących za naszą wolność.

           

           

          09.2020r. Projekt Krokus

          Projekt Krokus to niezwykłe przedsięwzięcie dla  uczniów z Polski, Ukrainy i Białorusi. W jego ramach uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. To niezwykle ważna i wartościowa inicjatywa, która została rozpoczęta przez Fundację Holocaust and Education Trust Ireland. Wspólne sadzenie cebulek krokusów jest niestandardową lekcją historii, w czasie której uczniowie zapoznają się z tematyką Holokaustu.

          Jesienią, do szkół uczestniczących w projekcie, dostarczane są cebulki krokusów, które zakwitają w pierwszych dniach wiosny, symbolizując pamięć o dzieciach zamordowanych w czasie Holokaustu, a także nadzieję i odrodzenie.Kolor kwiatów przypomina żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez nazistowskie Niemcy krajach.    

          W tegorocznej edycji Projektu Krokus bierze udział także  nasza szkoła .W klasach VIII tematyka II wojny światowej i  Holocaustu realizowana  jest na lekcjach historii, , zaś uczniowie z  klas III a i II c,  po pogadance na temat II wojny  światowej i  Holocaustu,  posadzili krokusy na terenie przyszkolnym. Kwiaty w ziemi, my zaś  niecierpliwością oczekujemy wiosny...

          Koordynatorem akcji jest p .Krystyna Michalak

           

           

          09.2020r. SP w Złotnikach Kujawskich grantobiorcą ogólnopolskiego projektu CMI

          We wrześniu w naszej szkole rozpoczął się projekt rozwijający zdolności informatyczne uczniów, który nosi nazwę Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI).

          Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” uczniowie SP w Złotnikach Kujawskich uczestniczący w zajęciach koła informatycznego będą mieli nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy.

          Grantobiorcą naszej szkoły jest Katarzyna Pietrzak, która prowadzi bezpłatne koło informatyczne dla uczniów klas VI-VII, którzy chcą rozwijać swoje zdolności informatyczne.

          Nauczyciel wyposażony w przygotowany zestaw narzędzi może realizować liczne projekty z zastosowaniem elementów programistycznych i sprzętowych, rozwijając abstrakcyjne myślenie u uczniów, używając języka (Scratch, Python, C++). Tak szeroki wachlarz możliwości zdecydowanie ułatwi pracę ze sprzętem, a zyskany czas umożliwi bardziej efektywną pracę nad rozwiązaniami algorytmicznymi.

          Dzięki grantowi nauczyciel informatyki Katarzyna Pietrzak będzie uczestniczyć w certyfikowanym kursie (288 h – 6 spotkań stacjonarnych, 12 e-learning ) prowadzonym na Politechnice Gdańskiej. Podczas zjazdów na Politechnice Gdańskiej podnosi kompetencje z następujących przedmiotów: programowanie zaawansowanie (Scratch, Python, C++), algorytmika, matematyka dyskretna, metodyka nauczania programowania czy wprowadzenie do sztucznej inteligencji.

          Szkoła w Złotnikach Kujawskich otrzyma zestawy edukacyjne do kształcenia z wykorzystaniem programowalnych systemów robotycznych. Zestawy te są dostosowane do wieku uczniów. Dodatkowo dzięki udziałowi w grantach projektowych nauczyciel zdobędzie wiedzę niezbędną do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem mikrokontrolerów.

          Uczniowie na bazie przygotowanych zestawów, w skład których wchodzić będą elementy mechatroniki, automatyki oraz robotyki, pogłębiać będą praktyczną znajomość zagadnień algorytmicznych na podstawie rzeczywistych układów programowalnych. Opracowane w kołach informatycznych algorytmy przetwarzania danych, zebranych z czujników będą rozwiązywać problemy postawione przed zespołem uczniów, uwzględniając kontekst otoczenia środowiska pracy. Zdecydowanie podniesie to świadomość znaczenia algorytmiki oraz pozwoli przetestować zaimplementowane algorytmy  w praktycznym środowisku. Uczniowie posiądą umiejętności i kompetencje związane ze zbieraniem danych i przetwarzanie informacji w aspekcie zagadnień pracy informatycznej.

           

           

          09.2020r. Konkurs na plakat

          We wrześniu uczniowie klas IV - VIII  wzięli udział w konkursie na plakat upamiętniający bohaterów II wojny światowej. Celem konkursu było uczczenie pamięci ofiar hitlerowskiej okupacji i tym samym kształtowanie świadomości narodowej dzieci i młodzieży. Jury w składzie: p. Robert Mikołajczyk, p. Agnieszka Kostecka oraz p. Marek Gezele wybrali najlepsze prace. Poniżej wyniki.

          I miejsce - Nikodem Stefański (kl. VIII a); II miejsce - Bruno Kozłowski (kl. IV b); III miejsce - Piotr Babral (VI d)

          Gratulujemy zwycięzcom!

           

          12, 13, 15.10.2020r. Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

          W dniach 12,13 i 15 października 2020r., z zachowaniem odpowiednich procedur bezpieczeństwa, odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. W obecności rodziców i dyrekcji szkoły nasi najmłodsi koledzy zostali pasowani na uczniów. Krótkie wierszyki, przeplatane wesołymi piosenkami bardzo podobały się zebranej widowni. Bohaterowie uroczystości wykazali się wiedzą na temat obowiązków ucznia, znajomością przepisów drogowych i wiedzą o swojej Ojczyźnie. Z dumą odbierali legitymacje szkolne, książeczki SKO, książki od Rady Rodziców, a także piękne zakładki, wykonane przez koleżanki i kolegów  z klas trzecich. Kilka migawek z tych uroczystości można zobaczyć w naszym "Albumie fotograficznym".

           

          18.10.2020r. Festiwal Poezji pt. "Warkocz jesieni"

          18 października 2020 r. uczniowie klas czwartych wygłosili poetyckie strofy o jesieni. Było nostalgicznie, trochę z przymrużeniem oka i humorem. Pierwszy Festiwal Poezji zakończył się ogłoszeniem Grand Prix dla wszystkich uczestników.

          Link do filmu 

          https://www.facebook.com/spzlotnikikujawskie

           

          13.10.2020r. „Rozjaśnić mrok”- wspieramy osoby niewidome - spotkanie dla klas III

          W dniu 13 października br. gościliśmy w naszej szkole pana Grzegorza Dudzińskiego, dziennikarza, muzyka, który przybliżył uczniom funkcjonowanie osób niewidomych. Pan Grzegorz od kilku lat boryka się z dysfunkcją wzroku, działa na rzecz osób niewidomych, wspierając ich poprzez Fundację Światłownia - Kultura Bez Barier. Na zajęciach uczniowie klas III poznali Instrukcję Obsługi Niewidomego, czyli otrzymali wskazówki jak pomagać i wspierać niewidomych. W tym niezwykłym spotkaniu uczestniczył także pies opiekun - Lucek, który skradł serca uczniów. Pan Grzegorz odpowiadał także na nurtujące uczniów pytania, przedstawił technologiczne rozwiązania, które dają szanse na samodzielność osoby niewidomej oraz umilił spotkanie, grając na gitarze. Udowodnił, że niepełnosprawność nie stawia granic w realizacji swoich pasji. Zajęcia te odbyły się w ramach kampanii społecznej „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE” z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Zdjęcia ze spotkania w zakładce "Album fotograficzny".

           

          8.09.2020r. Spotkanie z policjantami

          W dniu 8 września 2020 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli spotkać się z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Inowrocławiu, aby zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Funkcjonariusze w profesjonalny sposób przypomnieli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły, podczas wycieczek rowerowych, jazdy samochodem z rodzicami. Przestrzegali również przed innymi niebezpieczeństwami czyhającymi na dzieci. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-4. Na pamiątkę  miłego i pouczającego spotkania wykonano kilka zdjęć, które można zobaczyć w zakładce „Album fotograficzny”.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich
      • kpgimnazjum@gmail.com darek1xyz@wp.pl
      • (52) 351-71-29, 881 326 930
      • ul. Powstańców Wielkopolskich 3 88-180 Złotniki Kujawskie Poland
      • 000273229
      • /SPZlotnikiKuj/SkrytkaESP
    • Logowanie