Nawigacja

Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2013/2014 Rok szkolny 2012/2013 Rok szkolny 2011/2012 Rok szkolny 2015/2016

Było, minęło...

Rok szkolny 2013/2014

5.05.2014r.

Ewangelizowali słowem i obrazem...

  Uczniowie z klas IVa i VIb podjęli się trudnego zadania. Z perspektywy dziecka próbowali spojrzeć na mękę Chrystusa. Pod kierunkiem p. A. Długosz i p. M. Ciesielskiej przygotowali przedstawienie zatytułowane "Zrozumieć mękę Chrystusa..." Misterium wystawili w kościołach: w Pęchowie, Liszkowie, Złotnikach Kujawskich, Rojewicach oraz w szkole. 

 

20.12.2013r.

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

20 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wyszczególniono w nim 3 kategorie wiekowe: zerówki, klasy I-III i klasy IV-VI. Dzieci pięknie zaprezentowały mniej i bardziej znane kolędy i pastorałki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli zdobywcy I miejsc - oba oddziały zerówek oraz w kategorii I-III - klasy Ib, IIc i IIIb, a w kategorii IV-VI - Vb, VIa i VIb. Pozostałe klasy zajęły II miejsce. Do jury konkursu należały p. mgr Aleksandra Długosz, p. mgr Danuta Górna i p. mgr Irena Kulpa.

 

19.12.2013r.

Betlejemskie Światło Pokoju w naszej szkole

     Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem wzajemnego zrozumienia ludzi i narodów, nadziei na życie bez konfliktów i waśni.

Tegoroczne hasło "Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!" to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtrzalny czas na zmianę siebie.

Betlejemskie Światło Pokoju dzięki harcerzom: Barbarze Wojciechowskiej, Marcelinie Ziółkowskiej, Bartłomiejowi Orłowskiemu, Wiktorii Gucz i Dominice Gąsiorek z 10 WDH "Złotnicka Brać" dotarło do wielu instytucji w Złotnikach Kujawskich: Urzędu Gminy, Przedszkola, Gimnazjum, Ośrodka Zdrowia, Banku Spóldzielczego, Marketu ESKA oraz na Posterunek Policji i Pocztę.

 

6.12.2013r.

Gminny Turniej Szachowy

6 grudnia 2013r. rozstrzygnięty został VII Gminny Turniej Szachowy. Tegorocznymi zwycięzcami zostali: w kategorii klas IV-VI: I miejsce -  Kinga Dudek (SP Złotniki Kujawskie), II miejsce - Dawid Kędzierski (ZPO  Tuczno), III miejsce - Maciej Rogaś (ZPO Tuczno). W kategorii klas I-III: I miejsce - Błażej Karczewski (SP Złotniki Kujawskie), II miejsce - Miłosz Pietrzak (ZPO Tuczno), III miejsce - Jakub Markowski (SP Złotniki Kujawskie). Zwycięzcom GRATULUJEMY!

 

 

8.11.2013r.

Śniadanie daje moc!

 "Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncetrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!"  Już kolejny raz nasza szkoła brała udział w akcji "Śniadanie daje moc". Tego dnia dzieci miały okazję przygotować i zjeść razem najważniejszy posiłek dnia - ŚNIADANIE. Pod okiem nauczycieli uczniowie przygotowywali posiłki według 12 zasad zdrowego żywienia. 

 

28.10.2013r.

Konkursy kuratoryjne

Mamy już za sobą etapy szkolne konkursów kuratoryjnych, które odbyły się 24.10. (język polski), 25.10. (matematyka) i 28.10. (przyroda). Do etapu rejonowego konkursu z przyrody udało się zakwalifikować trojgu uczniom. Są to: Wiktoria Gwizdała (VIa),  Filip Moskal (VIa) i Szymon Wojdylak (VIb). Brawo!  Etap rejonowy odbędzie się 29.11.2013r. w Inowrocławiu. Warto wiedzieć, że uczestnicy konkursu, którzy zakwalifikują się do trzeciego - wojewódzkiego etapu tego konkursu, mają szansę na zwolnienie z egzaminu szóstklasisów, jeśli oczywiście zostaną laureatami trzeciego etapu. Tym bardziej trzymamy kciuki za naszych kolegów i koleżankę. ;-)

 

16.10.2013r.

Dzień Papieski

Z okazji XIII Dnia Papieskiego  w Szkole Podstawowej w Jaksicach zorganizowano I Międzyszkolny  Konkurs Piosenki Religijnej. W konkursie udział wzięli udział nasi uczniowie w następujących kategoriach: soliści, klasy I-III i klasy IV-VI. Naszym młodym artystom akompaniowały na gitarach Agata Flicińska (IIIa) i Oliwia Ziółkowska ( VIa). Dzieci zostały przygotowane przez panią Danutę Górną. Możemy się poszczycić osiągnięciami, o których więcej w zakładce "Nasze sukcesy" --> Religia.

 

14-18.10.2013r.

Goście w naszej szkole

       W dniach 14-18 października gościliśmy w murach naszej szkoły dwoje studentów z zagranicy. Z Turcji przyjechała do nas Merve, a z Afganistanu przybył do nas Hedy. Dwójka naszych sympatycznych gości każdego dnia odwiedzała różne klasy, by zapoznać nas z podstawowymi informacjami na temat swoich krajów oraz zaprezentować różne ciekawostki z nimi związane. Oczywiście studenci posługiwali się wyłącznie językiem angielskim, co było dla wielu uczniów wyzwaniem, aby spróbować swoich sił w rozumieniu wypowiedzi naszych gości, a także próbować porozumiewania się z nimi. A tym, którzy mieli jeszcze z tym kłopoty, pomagali nasi angliści - p. Oksana Romeyko i p. Darek Pawlak. Dzięki uprzejmości nauczycieli naszej szkoły - p. dyrektor M. Berger, p wicedyrektor A. Długosz, p. A. Bączkowskiej, p. O. Romeyko, p. M. Ciesielskiej, p. E. Lewickiej - Merve i Hedy mieli również zapewnione noclegi oraz wypełniony czas popołudniami, w czasie których zwiedzali okolicę, poznawali nasz region i pobliskie miasta.

Dzięki naszym gościom dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o życiu w innych zakątkach naszego globu oraz mieliśmy okazję poćwiczyć umiejętności posługiwania się językiem obcym. Z kolei nasi przemili goście poznali nie tylko nas, ale także nasz region i zobaczyli najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić, przebywając na Kujawach. To był bardzo pouczający tydzień. 

 

14.10.2013r.

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 14 października 2013r. o godzinie 8:15 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. O tym, że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika świadczyć mogło ich zachowanie oraz zaprezentowane wiersze i piosenki. Przed maluchami wiele trudu w osiąganiu wiedzy. Życzymy więc wiele radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole.

 

14.10.2013r.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2013r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystym apelu spotkali się obecni i emerytowani pracownicy szkoły. Słowa podziękowania i uznania skierowała do wszystkich pani dyrektor mgr inż. Maria Berger. Wręczyła też nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Miłym akcentem spotkania były również przemówienia gości, którzy przekazali nauczycielom wyrazy wdzięczności za żmudną, codzienną pracę oraz ich trud i poświęcenie. Całą uroczystość umilił występ uczniów naszej szkoły, którzy z przymrużeniem oka zaprezentowali modę nauczycielską.

 

25.09.2013r.

Europejski Dzień Języków

 Dnia 25 września 2013r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pod hasłem "Get involved!" - "Włącz się!", związana z obchodami Europejskiego Dnia Języków. Zgodnie z hasłem tego dnia w występy zaangażowały się wszystkie klasy IV-VI. Uczniowie z tych klas przedstawili prezentacje o wylosowanych krajach europejskich. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat Anglii, Polski, Hiszpanii, Francji, Włoch i Rosji. Występy klas ilustrowane były prezentacjami, przygotowanymi na komputerach i wyświetlanymi na ekranie. Nasz szkolny chórek śpiewał piosenki w różnych językach, m.in. po angielsku, włosku, rosyjsku i w naszym języku ojczystym. Wszystko to było przeplatane wierszykami, scenkami w języku angielskim i zadaniami dla chętnych uczniów. Bawiliśmy się także w tłumaczy oraz identyfikowaliśmy języki, z których pochodzą słowa, podawane przez prowadzącą. Na zakończenie uroczystości nagrodzone zostały trzy najciekawsze prezentacje, a ponadto uczniowie, którzy podczas występu mówili w obcym języku, otrzymali drobne upominki.  Nagrody za występy bardzo się spodobały. Tłem całej uroczystości stały sie słowa, które uczniowie wytypowali w konkursie "My favourite English word".  To był bardzo pouczający dzień i na pewno przybliżył uczniom wartość znajomości języków innych narodów, które pozwalają poznawać innych ludzi, ciekawe miejsca i - odmienne od naszej - kultury.

 

 

20.09.2013r.

Akcja "Sprzątanie świata"

W piątek 20 września 2013r. o godz. 10.05 wyruszyliśmy na "Sprzątanie świata"! To już 20 raz oczyściliśmy naszą okolicę ze śmieci.  Zebraliśmy 42 worki śmieci. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę".

 

1.09.2013r.

Powrót do szkoły

  Dnia 2.09.2013r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po spotkaniu na dziedzińcu szkoły uczniowie udali się do swoich klas, by przywitać się z wychowawcami. Następnie wszyscy udaliśmy się do kościoła, by prosić o siły i boże błogosławieństwo na cały rok pracy.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2013/2014 życzymy wszystkim Uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, ale też odnajdywaniem siebie i rozwojem własnych uzdolnień. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości i wielu przyjaźni. Rodzicom zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.

Rada Pedagogiczna

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złotnikach Kujawskich
    ul. Powstańców Wielkopolskich 3
    88-180 Złotniki Kujawskie
  • (52) 351-71-40, 881 326 930

Galeria zdjęć