Szkoła Podstawowa im Mikołaja Kopernika w Złotnikach Kujawskich

 

Nawigacja


Było, minęło...

Rok szkolny 2012/2013

 

29.05.2013r.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 29 maja 2013r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny "W labiryntach ortografii". Z trudnościami ortograficznymi dzielnie zmagali się uczniowie klas II i III. Listę nagrodzonych można zobaczyć w zakładce --> Nasze sukcesy (Klasy I-III). Zwycięzcom gratulujemy!

 

26.05.2013r.

Dzień Matki i Ojca

 26 maja 2013r. w kościele w Złotnikach Kujawskich odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny zaprezentowały "Złote Aniołki" i uczniowie z klasy IIb. Tym samym programem artystycznym uświetniono spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich w Restauracji Austeria, które odbyło się 27 maja 2013r. Na spotkaniu był Wójt Gminy Złotniki Kujawskie, a także ojcowie, bo to o nich i dla nich poświęcony był program. Po przedstawieniu wręczono rodzicom laurki z życzeniami, a dzieci zostałe obdarowane słodyczami. Program artystyczny przygotowały: p. D. Górna i p. B. Szatkowska.

 

15.05.2013r.

Wyjazd do teatru.

Dnia 15.05.2013r. klasy pierwsze wyjechały do Teatru Miejskiego w Inowrocławiu, gdzie obejrzały przedstawienie pt. "Kopciuszek". Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało i było jednocześnie pouczające. Oby wszystkie nasze sprawy kończyły się zawsze tak dobrze, jak w tej bajce. ;-)

 

19.04.2013r.

Dzień Patrona i Dzień Ziemi

  Z okazji Święta Ziemi i naszej szkoły - Dnia Patrona - w szkole odbył się uroczysty apel, na który zostało zaproszonych wielu znamienitych gości z władz lokalnych, powiatowych oraz wojewódzkich. Podczas uroczystości wręczyliśmy nagrody uczestnikom i laureatom konkursów, zwiazanych z tymi uroczystościami, które trwały już od kilku dni, poprzedzających obchody święta szkoły. Zdjęcia z tych uroczystości można obejrzeć w zakładce "Album fotograficzny".

 

12.04.2013r.

Konkurs recytatorski "O złotą lokomotywę"

Dnia 12 kwietnia 2013r. uczniowie klas I-III wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "O złotą lokomotywę". Konkurs odbył się w Inowrocławiu. Naszą szkołę reprezentowali: Iga Malinowska (Ia), Jan Zieliński (IIc), Kinga Jadaszewska (IIIa).

 

 

4.04.2013r.

Sprawdzian VI klas

Dnia 04.04.2013r. o godz. 9.00 odbył się sprawdzian kompetencji szóstokalsistów! W sprawdzianie tym kończącym szkołę podstawową musieli wziąć udział wszyscy szóstoklasiści i był on niezbędny, aby skończyć szkołę. Na sprawdzianie badany i oceniany był poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności:  

-  czytania,
-  pisania, 
-  rozumowania, 
-  korzystania z informacji, 
-  wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Sprawdzian trwał 60 minut, a  dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania egzaminu mógł być przedłużony nie więcej niż 30 min.

Drodzy Szóstoklasiści, za Wami ważny egzamin! Trzymamy kciuki w oczekiwaniu na wyniki!

 

31.03.2013r.

Święta Wielkiej Nocy

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie, życzą:

dyrekcja szkoły, nauczyciele i pozostali pracownicy.

 

16.03.2013r.

Festial Piosenki Skautowej

 

16 marca 2013r. w Jaksicach odbył się  Festiwal Piosenki Skautowej, podczas którego nasze harcerki z 10 DH "Złotnicka Brać" zajęły V miejsce. Drużynę reprezentowały: Weronika Polaszewska, Barbara Wojciechowska, Celina Ociepa, Dominika Gąsiorek.

 

 

18-20.02.2013r.

Rekolekcje wielkopostne

 

  W dniach 18 - 20 lutego br. przeżywaliśmy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, czyli kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę i spowiedź. Chcieliśmy w ten sposób dobrze przeżyć okres Wielkiego Postu i przygotować się do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Nauki rekolekcyjne poprowadził zaproszony z Pakości franciszkanin w Kościele Parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Złotnikach Kujawskich w godzinach 8.15 - 9.40. Rekolekcje zakończyły się w środę mszą św., podczas kórej była również okazja do spowiedzi świętej.

 

2.02.2013r.

 

Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - KOPA 2013.

 

 

                   W naszej szkole 2.02.2013r. odbyła się piąta edycja Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - KOPA 2013. Zebranych gości i uczestników powitała dyrektor szkoły - Maria Berger - jako gospodarz imprezy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

- Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - panowie Jan Biernacki oraz Feliks Kryszak,

- Wiceprzewodniczący Rady Gminy Złotniki Kujawskie - pan Grzegorz Weber,

- Kierownik Wydziału Oświaty w Złotnikach Kujawskich - pani Maria Twarowska,

- harcmistrz Dionizy Zaleta.

W komisji konkursowej zasiedli:

- pani Edyta Bartoszak - dyrektor MDK im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu (jako przewodnicząca),

- pani Agnieszka Tylińska-Sopolińska - animator kultury przy MDK w Inowrocławiu,

- pani Anna Włóczyńska - pracownik Starostwa Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia,

- pani Małgorzata Ciesielska - nauczycielka SP w Złotnikach Kujawskich.

            Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - pan Jan Biernacki. Miłośnicy bożonarodzeniowej tradycji mogli podziwiać artystów w kategoriach: wokalnej, wokalno-instrumentalnej oraz teatralnej. Uczestnicy zawsze starają się oddać ducha Świąt Bożego Narodzenia, przypominając nam o ponadczasowych wartościach, takich jak dobro, bezinteresowność i troska o drugiego człowieka. Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi i taki jest właśnie charakter tejże imprezy, ponieważ biorą w niej udział dzieci z szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna oraz dorośli ludzie.

            Nasz festiwal przekroczył już granice powiatu, ponieważ bierze w nim udział gmina Nowa Wieś Wielka, jako nasz najbliższy sąsiad, z którym współpracujemy od lat. W tym roku dołączył również Solec Kujawski, a także po raz pierwszy wystąpiły zespoły ze Studia Piosenki Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu. Świadczy to o dużym zainteresowaniu imprezą i spełnieniu podstawowych celów festiwalu, jakimi są poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, jak również uwrażliwienie, przede wszystkim młodych ludzi, na jej piękno i jeszcze większe rozbudzenie ruchu i śpiewu kolędowego w naszym regionie. Wszystkim uczestnikom festiwalu należą się brawa i uznanie za trud włożony w przygotowanie się do konkursu i chwalenie Nowonarodzonego w kolędzie i pastorałce.

            W konkursie wzięło udział 35 zespołów z terenu powiatu inowrocławskiego i nie tylko. Ogółem przybyło na festiwal około 400 osób. Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, Wójt Gminy Złotniki Kujawskie, Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa i Dzieci Specjalnej troski z Inowrocławia. Nie brakło też sponsorów, abyśmy mogli zaproszonych gości i uczestników podjąć kawą i grochówką. Dyrektor szkoły Maria Berger dziękuje serdecznie swoim pracownikom - nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, którzy zaangażowali się w to wielkie przedsięwzięcie.

 

 

2.01.2013.

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń (V)

Dnia 2 stycznia 2013r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela GOPS-u w Złotnikach Kujawskich, panią Annę Wienconek. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z tematem "Nie jesteś sam" - Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego. Gdzie szukać pomocy? Spotkanie zostało zorganizowane w ramach konkursu "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń" przez koordynatorów - p. mgr C. Kopydłowską i p. mgr H. Ojczenasza oraz panią pedagog mgr E. Majewską-Stefańską.

 

24.12.2012.

Święta Bożego Narodzenia

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie, z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń oraz wielu sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.

GRONO PEDAGOGICZNE

11.12.2012.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 11 grudnia 2012r. nasi uczniowie wzięli udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod nazwą "Barwy wsi polskiej", który odbył się w Gniewkówcu. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobył Dominik Modliński z klasy Ib (opiekun - p. mgr U. Żywiałowska). Na drugim miejscu znalazła się Iga Malinowska z klasy Ia (opiekun - p. mgr K. Żak). Na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Jadaszewska z klasy IIIa (opiekun p. mgr E. Antczak). W kategorii klas IV-VI drugie miejsce zdobyła Julia Sieracka z klasy VIb (opiekun - p. mgr M. Ciesielska). Wszystkim gratulujemy!

 

7.12.2012.

Gminny Turniej Szachowy

 

W piątek 7 grudnia 2012r. odbył się już szósty Gminny Turniej Szachowy. 30 szachistów z klas I - VI walczyło o puchar Dyrektora Szkoły. Turniej prowadził pan Piotr Czarnolewski. Program komputerowy dobierał szachistów i dokonywał podsumowań. Szachiści w pięciu  partiach walczyli o puchar. Walka była wyrównana, a emocje rosły z każdą partią. Piąta partia rozstrzygnęła turniej. Zwycięzcą został Konrad Michalczyk uczeń kl. V  z SP w Tucznie. Drugie miejsce zajął Mateusz Bednarek uczeń kl. VI również z SP w Tucznie. Trzecie miejsce zdobyła uczennica kl. IV z SP w Złotnikach Kujawskich - Kinga Dudek. Warto zaznaczyć, że w Turnieju tyle samo punktów co Kinga zdobyli: Błażej Karczewski (kl. IIa), Natalia Tomczak (kl. IVb) i Paweł Szymczak (kl. IVb). Punkty przyznawane za trudność partii wytypowały Kingę do III miejsca. W turnieju uczestniczyli też uczniowie kl. I SP w Złotnikach Kujawskich. Złoty medal zdobył Dawid Orłowski z kl. Ib. Srebny medal otrzymał Jakub z kl. Ib. Brązowy medal powędrował do Huberta Szymborskiego z kl. Ib. Gratulujemy!

 

3.12.2012.

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń (IV)

Konkurs pt. "Co powinno zmienić się w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel-uczeń, dziecko-rodzina, koledzy, w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości)" został rozstrzygnięty.  Ogłoszony został przez organizatorów szkolnych działań w ramach udziału szkoły w konkursie "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń". Klasy I-III wykonały prace plastyczne, a klasy IV-VI prace plastyczne i literackie (do wyboru). Najwięcej prac wpłynęło z klas I-III. Wybrano z nich 10 najciekawszych. Z klas IV-VI wybrano 5 prac literackich. Komisja, która wybierała prace, składała się z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (p. U. Żywiałowska, p. H. Baranowska, p. A. Tomczak-Kawka) oraz z nauczycieli języka polskiego (p. A. Wesołowska, p. M. Ciesielska oraz p. A. Bączkowska). Oryginały prac plastycznych i literackich zostaną wysłane do jury konkursu "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń". Lista laureatów w zakładce "Nasze sukcesy" --> Świetlica.

 

29.11.2012.

Zabawa mikołajkowo-andrzejkowa

 

29 listopada 2012r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowo - mikołajkowa. Podczas szaleństw na parkiecie uczniowie mieli również okazję wziąć udział w różnych konkursach zorganizowanych przez Samorząd Szkolny.  Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni. Sponsorami nagród była Rada Sołecka Złotnik Kujawskich. Zdjęcia z zabawy znajdują się w zakładce ---> Album fotograficzny.

 

15-16.11.2012.

Szkolny Turniej Szachowy

  Szkolny Turniej Szachowy odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Dnia 15.11.2012r. zaprezentowali swoje umiejętności gry w szachy uczniowie klas I-III (19 zawodników). Dnia 16.11.2012r. odbył się turniej szachowy dla klas IV-VI (25 uczniów). Łącznie do konkursu przystąpiło 43 zawodników. Wykazali się świetną znajomością gry, zarówno pod względem taktycznym jak i strategicznym. Konkurs przeprowadziły p. mgr C. Kopydłowska i p. mgr U Żywiałowska. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Szachowym. Pełna lista nagrodzonych w zakładce Nasze sukcesy --> Świetlica.

 

9.11.2012.

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń (III)

 Dnia 9.11.2012r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z terapeutą z Poradni Profilaktyki i Uzależnień w Bydgoszczy - p. Robertem Rejniakiem. Uczniowie wysłuchali interesującej prelekcji pt. "Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić?" Spotkanie zostało zorganizowane przez koordynatorów konkursu "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń" - p. mgr H. Ojczenasza, p. mgr C. Kopydłowską oraz przez p. mgr E. Majewską-Stefańską.

 

8.11.2012.

Śniadanie daje moc!

8 listopada 2012 roku przystąpiliśmy do realizacji programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc" oraz do obchodzenia tego dnia, jako Dnia Zdrowego Śniadania. Uczniowie klas I-III z rodzicami i nauczycielkami przygotowali i zjedli zdrowy posiłek. Rozmawialiśmy także o 12 zasadach zdrowego odżywiania. Staraliśmy się w ten sposób zwiększyć świadomość na temat prawidłowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka.

 

17,24,31.10.2012.

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń (II)

Dnia 17.10.2012 roku odbyło się spotkanie z przedstawcielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach Kujawskich. Gośćmi byli: naczelnik OSP p. Jak Spychalski i ratownik medyczny p. Piotr Pietrzak. Dnia 24.10.2012r. gościliśmy przedstawiciela Posterunku Policji w Złotnikach Kujawskich - aspiranta Tomasz Szyperskiego. Dnia 31.10.2012r. gościem w naszej szkole był przedstawiciel Pogotowa Ratunkowego p. Dariusz Szargan - ratownik medyczny. Celem spotkań było przybliżenie uczniom bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, na ulicy, zagrożenia, udzielanie pomocy, obrona konieczna, itp. Spotkania zostały zorganizowane w ramach konkursu "Bezpieczna szkoła - bezpieczna uczeń" przez koordynatorów szkolnych działań - p. mgr C. Kopydłowską, p. mgr H. Ojczenasza oraz p. mgr D. Pawlaka. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przekazane cenne informacje oraz pokazy.

 

15.10.2012.

Dzień Nauczyciela w szkole

Już październik, a w nim Dzień Edukacji Narodowej,  popularnie zwany Dniem Nauczyciela. W szkole odbyły się uroczystości związane z tym dniem, na który zaprosiliśmy wszystkich pracowników emerytów naszej szkoły. O godzinie 13:00 w sali gimnastycznej obejrzeliśmy akademię, przygotowaną przez uczniów z klas Vb, VIa i c. Zostali oni przygotowani przez p. mgr M. Ciesielską, p. mgr E. Lewicką oraz p. mgr A. Tomczak-Kawkę. Po akademii dyrekcja zaprosiła wszystkich na koleżeńskie spotkanie przy obiedzie do stołówki szkolnej.

 

12.10.2012.

Ślubowanie klas I.

Dnia 12 października 2012r. o godz. 9.00 odbyło się ślubowanie uczniów klas I. Poprzez złożenie uroczystego "Ślubuję" pierwszoklasiści zostali przyjęci do naszej szkolnej rodziny. Otrzymali legitymacje szkolne i w ten sposób stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złotnikach Kujawskich. Pamiętajcie, bycie uczniem naszej szkoły, to nie tylko przywilej, ale i zobowiązanie do wysiłku, wkładanego we własną edukację. Drogie Pierwszaki, życzymy powodzenia w zdobywaniu wiedzy!

 

10-11.10.2012.

Święto Drzewa

Od kilku lat w Polsce 10 października obchodzone jest Święto Drzewa. Z tej okazji nasi uczniowie obsadzili teren wokół szkoły młodymi siewkami drzew. Lekcja ta uświadomiła nam wszystkim, jak ważne są wokół nas drzewa i dlaczego należy je sadzić. Dzięki akcji uczniowie nauczyli się również, jak prawidłowo posadzić drzewo.

Podczas sadzenia kierowaliśmy się krótką instrukcją:

  1. Miejsce sadzenia należy oczyścić z chwastów i innych roślin, a następnie przekopać na głębokość około dwóch szpadli.
  2. Dołek powinien być przynajmniej dwa razy większy od bryły korzeniowej.
  3. Po włożeniu korzeni do dołka sprawdź, czy są one odpowiednio rozłożone i nie zawijają się do góry.
  4. Rośliny po umieszczeniu w dołku obsypuje się urodzajną glebą, a na koniec delikatnie ją ugniata tak, aby wokół bryły nie było pustych przestrzeni.
  5. Dookoła nowo posadzonej rośliny można uformować zagłębienie, które ułatwi gromadzenie się wody w pobliżu korzeni.

 

8.10.2012.

Nadanie imienia szkole w Lisewie

  Dnia 8 października 2012r. dyrekcja szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w pięknej uroczystości nadania Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Lisewie Kościelnym imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zdjęcia z uroczystości w zakładce --> Album fotograficzny

 

28-29.09.2012.

VIII Inowrocławskie Manewry Harcerskie

    W dniach 28-29 września 2012 roku nasza szkolna 10 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Złotnicka Brać" uczestniczyła w VIII Inowrocławskich Manewrach Harcerskich w Sławęcinku. Nasi harcerze (Weronika Polaszewska, Magdalena Brzezińska, Marta Wiśniewska, Jakub Zygmunt oraz Szymon Pacan) zdobyli III miejsce. Podczas manewrów sprawdzano naszą sprawność fizyczną, wiedzę z historii ZHP i Polski (początków państwa polskiego), topografii, pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. Łącznie zdobyliśmy na 6 punktach patrolowych - 75 punktów. Od zwycięstwa dzieliły nas tylko 3 punkty. Na trasie spotkaliśmy przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnojnie. Egzamin z zasad bezpieczeństwa na drodze i podczas pożaru zaliczyliśmy na medal, zdobywając maksymalną liczbę punktów i otrzymując maskotkę "Polfinka".

 

27.09.2012.

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń (I)

27 września 2012r. naszą szkołę odwiedzili policjanci. Przyjechali nawet radiowozem do naszych najmłodszych uczniów, by już właśnie od najmłodszych lat uczyć dzieci o bezpieczeństwie drogowym. Tematem spotkania były zagadnienia związane z poruszaniem się po ulicach. Maluchy ćwiczyły podstawowe zasady ruchu drogowego, które są konieczne, by bezpiecznie przejść przez jezdnię.  Otrzymały też kolorowanki sygnalizatorów świetlnych, by wiedziały jak zachować się na przejściu dla pieszych. Spotkanie zakończono oglądaniem policyjnego radiowozu i pamiątkowym zdjęciem.

 

21.09.2012.

Wizyta w Biskupinie

Dnia 21.09.2012r. 60 uczniów klas IV-VI zwiedzało Biskupin podczas XVIII Festynu Archeologicznego "Polska Piastów". Podczas festynu zobaczyliśmy rekonstrukcję wioski średniowiecznej, koronację Bolesława Chrobrego, walkę wojów i wiele innych atrakcji. Opiekunami podczas wycieczki były panie: J. Scibor, M. Ciesielska i O. Romeyko. Zapraszamy do zakładki "Galeria", aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki.

 

17.09.2012

Sprzątanie Świata

 

W poniedziałek tj. 17 września 2012r. nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata 2012" -  międzynarodowej kampani odbywającej się na całym świecie. Uczniowie wraz  z nauczycielami wyruszyli na ulice Złotnik Kujawskich, aby oczyścić wyznaczone tereny. Dzięki akcji ulice Złotnik Kujawskich są czystsze o 39 worków odpadów, które zebraliśmy.

POMYŚL I ZASTANÓW SIĘ! Człowiek niszcząc środowisko naturalne, niszcząc przyrodę, niszczy samego siebie!

 

3.09.2012

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

 Ach, jak ten czas szybko biegnie! Dopiero co żegnaliśmy się przed wakacjami, a tu już trzeba wracać do obowiązków! ;-) 3 września na dziedzińcu szkoły rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. Po spotkaniu z dyrektorem szkoły uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami do sal, a o godzinie 8:50 już wszyscy wychodziliśmy do kościoła na mszę świętą, która rozpoczęła się o godzinie 9:00. Podczas tego nabożenstwa dziękowaliśmy za wspaniały czas letniego wypoczynku i prosiliśmy o siły i wytrwałość w nowym roku szkolnym. Oby każdy z nas doznawał tylko samych sukcesów, a ewentualne niepowodzenia nie zniechęcały nas, lecz motywowały do podejmowania nowych wyzwań! Powodzenia!