• Działalność Koła

Szkolne Koło PCK przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złotnikach Kujawskich powstało w 2003 r.

SK PCK realizuje zadania oświatowo - zdrowotne i opiekuńcze. Głównymi założeniami działalności koła są:

- szerzenie kultury zdrowotnej, promowanie zdrowego stylu życia.

- popularyzowanie zasad higieny osobistej i otoczenia,

- wpajanie zasad higieny nauki i odpoczynku,

- kształtowanie humanitarnych podstaw wśród młodzieży, gotowości niesienia pomocy innym,

- otaczanie opieką dzieci młodszych, kolegów chorych lub mniej sprawnych fizycznie,

- popularyzowanie podstawowych zasad z zakresu udzielania pierwszej pomocy,

- wykształcenie nawyków postrzegania zasad bezpieczeństwa.

Członkiem SK PCK może być każdy uczeń. Decyzję dotyczącą działalności koła podejmują jego członkowie przy współpracy opiekunów. Członkowie Szkolnego Koła PCK wybierają ze swojego grona zarząd, który tworzą 4 osoby: przewodniczący, zastępca, sekretarz oraz skarbnik.