• Działalność biblioteki

SZKOLNE KOŁO BIBLIOTECZNE

Ważnym elementem wpływającym na stan czytelnictwa jest współpraca łączników klasowych z biblioteką szkolną. W związku z tym w naszej szkole od roku działa Szkolne Koło Biblioteczne. Jego zadaniem jest promowanie czytelnictwa w środowisku szkolnym jak i pozaszkolnym.

Członkowie SKB pomagają nauczycielowi bibliotekarzowi w realizacji takich zadań biblioteki jak:

1. Konkurs recytatorski
          2. Konkursy czytelnicze
          3. Konkursy plastyczne
          4. Czytanie książek najmłodszym.
          5. Wystawy tematyczne książek
          6. Kiermasz „taniej książki”
          7. Gazetki tematyczne ścienne
          8. Porządkowanie i selekcja księgozbioru.

Za wszelką pomoc i zaangażowanie w pracę biblioteki serdecznie dziękuję.

Biblioteka jest czynna w następujących godzinach 8-14

W bibliotece organizowane są różne formy inspiracji czytelnictwa i rozwijanie kultury czytelniczej poprzez:

- doradztwo w wyborze książki,

- organizowanie co roku na przełomie października i listopada kiermaszu książek, podczas którego można zakupić zarówno lektury, jak i inne książki w bardzo atrakcyjnych cenach,

- sporządzanie zestawień miesięcznych czytelnictwa uczniów,

- przygotowywanie naszych uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie czytelniczym, organizowanym przez tutejsze gimnazjum.