• Rok szkolny 2011/2012

        •  

          29.06.2012.

          WAKACJE!!!

            I oto nadeszły upragnione wakacje! ;-) Dnia 28 czerwca 2012r. o godz. 10.00 (czwartek) udaliśmy się na mszę świętą, którą podziękowaliśmy za miniony rok szkolny. Natomiast dnia 29 czerwca 2012r. o godz. 8.15 (piątek) na placu apelowym szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012 dla klas 0-5.  Absolwentów pożegnaliśmy o godz 11.00.

          Wszystkim życzymy, by mogli cieszyć się słońcem, wypoczynkiem i by nabrali nowych sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Bawcie się dobrze, ale i rozważnie, byśmy wszyscy znów spotkali się na początku września. Do zobaczenia! ;-)

           

          20.06.2012.

          I Szkolny Konkurs Kaligraficzny "Mistrz Kaligrafii"

          20 czerwca 2012r. przeprowadzono I Szkolny Konkurs Kaligraficzny "Mistrz Kaligrafii". Adresatami konkursu zorganizowanego przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej - Aleksandrę Tomczak-Kawkę - byli uczniowie I etapu edukacyjnego (klasy I-III). Celem konkursu było:

          - propagowanie wśród uczniów kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,

          - rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,

          - doskonalenie pisma odręcznego,

          - kształtowanie charakteru - wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju,

          - rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

          Uczniowie mieli również okazję usprawnić rękę i rozwijać naturalne zdolności. Zadaniem konkursowym było przepisanie wskazanego tekstu z zachowaniem zasad kaligrafii. Karty pracy zostały ocenione przez komisję konkursową. Gratulujemy Mistrzom! Szczegółowe wyniki konkursu w zakładce "Nasze sukcesy" --> Klasy I-III.

           

          18.06.2012.

          Wizyta Ojca Daniela

          18 czerwca gościliśmy w szkole Ojca Daniela, misjonarza ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który od 10 lat pełni posługę kapłańską wśród Eskimosów w północnej Kanadzie. Ojciec Daniel pochodzi ze Złotnik Kujawskich i tutaj mieszkają jego rodzice, których odwiedza co dwa lata. I właśnie podczas swego urlopu spędzanego w Polsce o. Daniel spotkał się z uczniami naszej szkoły i opowiadał o życiu wśród Eskimosów. Przyniósł ze sobą m.in. buty eskimoskie z foczej skóry i pokazał modlitewnik eskimoski. Dzieci zadawały wiele pytań, choć z powodu braku czasu na pewno wielu zadać nie zdążyły. Jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzone niezapomniane chwile. Niech Pan Bóg błogosławi Ojcu w dalszej posłudze misyjnej. A my obiecujemy o pamięci w modlitwie!

           

          14.06.2012.

          "Mały Mistrz Matematyki"

           Dnia 14 czerwca 2012 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Mały Mistrz Matematyki". Wzięli w nim udział uczniowie klas III szkół podstawowych z Tuczna, Gniewkówca i Złotnik Kujawskich. Organizatorami konkursu były: p. mgr U. Żywiałowska, p. mgr H. Baranowska i p. mgr K. Żak. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces. Pierwsze miejsce zajęli: Kinga Dudek (IIIa) oraz Łukasz Klempka (IIIb), a drugie miejsce - Julia Kostecka (IIIa). Gratulujemy!

           

          9.06.2012.

          Wycieczka rowerowa do Solca Kujawskiego

          Zobacz obraz w pełnych rozmiarach

          W piątek 9.06.2012r. odbyła się wycieczka rowerowa do Solca Kujawskiego, w którym zwiedziliśmy park dinozaurów. Dzięki wycieczce poznaliśmy nie tylko gatunki wymarłych dinozaurów, ale także piękno przyrody naszych okolic oraz przypomnieliśmy sobie zasady prawidłowego poruszania się po drogach. Wycieczka odbyła się w ramach koła krajoznawczego i szkolnego LOP - u. Opiekunkami wycieczki były panie: A. Długosz, M. Ciesielska, E. Lewicka i I. Kulpa.

           

           

          1.06.2012.

          Dzień Dziecka

            W piątek 1.06.2012r. w szkole odbył się Dzień Dziecka, który dla uczniów był dniem sportu. Od godziny 8:15 według planu odbyły się tylko dwie lekcje, a od godziny 10:00 do 13:00 miały miejsce konkurencje sportowe. Wszyscy świetnie się bawili i każdy mógł sprawdzić się w różnych konkurencjach, w których sędziowali zaproszeni z gimnazjum uczniowie. Odjazdy tego dnia były o godzinie 13:00 we wszystkich kierunkach.

           

          31.05.2012r.

           

          Wycieczka do Zakopanego!

                                                                    W dniach 28-31 maja 2012r. byliśmy na wycieczce w Zakopanem. My - to znaczy klasy szóste.

                          Wszyscy zebraliśmy się przed gimnazjum punktualnie o 5:00 w poniedziałek 28 maja. Autokar już na nas czekał. Jechaliśmy bardzo długo. Gdy dotarliśmy na miejsce, przed naszymi oczami ukazały się Tatry Wysokie, a wśród nich - Giewont z żelaznym krzyżem, który towarzyszył nam przez cały pobyt w Zakopanem. Jeszcze tego samego zwiedziliśmy cmentarz na Pękowym Brzysku, na którym zostali pochowani m.in. Kornel Makuszyński i Stanisław Nędza Kubińc. Cmentarz nie był podobny do tych, które znamy. Krzyże na nagrobkach zostały wykonane z drewna i wszędzie rosło dużo różnokolorowych kwiatów. Potem udaliśmy się do kościoła na Krzeptówkach, wybudowanego przez Górali w podzięce Matce Bożej za opiekę na Janem Pawłem II podczas zamachu. Po długim, męczącym dniu poszliśmy na obiadokolację, a następnie spać.

                          Rano po śniadaniu pan kierowca podwiózł nas do Doliny Kościeliskiej, którą zwiedziliśmy z panem przewodnikiem. Po drodze weszliśmy do Jaskini Mroźnej. podziwialiśmy tam piękne stalagmity i inne ciekawe zjawiska krasowe. Po kilku godzinach wędrówki zatrzymaliśmy sie w schronisku na Ornaku, by trochę odpocząć, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną do autokaru. Pod wieczór spacerowaliśmy po Krupówkach i kupowaliśmy pamiątki.

                          Trzeciego dnia naszym celem był wjazd na Gubałówkę kolejką szynową. Tam mogliśmy zjechać na zjeżdżalni grawitacyjnej. Według mnie to była najlepsza i dostarczająca najwięcej emocji atrakcja na Gubałówce. Gdy minął czas wolny, poszliśmy na Butorowy Wierch. Stamtąd zjechaliśmy na dół kolejką linową, podziwiając całą panoramę Tatr. Następnie pojechaliśmy na Harendę do muzeum im. Jana Kasprowicza. Dużo dowiedzieliśmy się o tym sławnym poecie. Po ciekawej lekcji historii udaliśmy się do "domu do góry nogami", który dostarczył nam wielu dziwnych odczuć grawitacyjnych. Gdy już przestało się nam kręcić w głowach, powędrowaliśmy na Krupówki do kina "7D". Seans wszystkim bardzo się podobał, wszystkie efekty odczuwalne były na własnej skórze. Po emocjonującym filmie mieliśmy znów czas wolny, by kupić pamiątki.

                          Ostatniego dnia po zjedzeniu śniadania i po pożegnaniu się z państwem Młyniarczykami, wyjechaliśmy w drogę powrotną do Złotnik Kujawskich. Zatrzymaliśmy się jeszcze w Bukowinie Tatrzańskiej, by wykąpać się w basenach termalnych. Woda była bardzo ciepła z licznymi atrakcjami, np. zjeżdżalniami. Po kąpieli czekała nas długa podróż. Po zatrzymaliśmy się na małą przekąskę. Dotarliśmy do domu wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi.

                          Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana. Atmosfera też była świetna. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i nawet pogoda nam dopisała. Myślę, że wspomnienia z wycieczki zapamiętamy na długo, zwłaszcza, że wielu z nas dowiedziało się, co to znaczy jechać w Tatry "z miłości do gór"...

           

          Napisała - Marta Dudek (kl. VIc)

           

          25.05.2012.

          Dzień Matki

           W piątek 25 maja 2012r. o godz. 18.00 w Kościele Parafialnym w Złotnikach Kujawskich odbyła się uroczystość związana z Dniem Matki. Nasze mamy wraz ze swoimi pociechami wzięły udział w uroczystej mszy świętej w ich intencji, a następnie obejrzały specjalnie dla nich przygotowany występ pierwszoklasistów. Potem wszystkie mamy otrzymały po kwiatku, które również zostały wykonane przez naszych uczniów. Dzieci zostały przygotowane do występu pod kierunkiem p. mgr Beaty Szatkowskiej.

           

          23.05.2012

          Akcja charytatywna - dla Kariny!

           

          W dniu 23.05.2012r., w którym odbyły się zebrania z rodzicami, zorganizowaliśmy akcję charytatywną. Uczniowie przygotowali serduszka oraz aniołki, przeznaczone na sprzedaż. Od godz. 16.00 do 18.00 prowadzona była akcja sprzedaży tych przedmiotów - prac ręcznych naszych uczniów. Cena minimalna wynosiła 10 zł, ale można było dać więcej, jeśli ktoś mógł sobie na to pozwolić. W akcji wzięli udział rodzice, uczniowie i nauczyciele. Dziękujemy! Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na dalsze leczenie naszej uczennicy i koleżanki - Kariny.

           

           

          22.05.2012.

          Wyjazd do Lichenia

           

            Dnia 22 maja 2012r. odbył się wyjazd do Lichenia dzieci pierwszokomunijnych z parafii pw. św Andrzeja Boboli i św. Antoniego w Złotnikach Kujawskich oraz z parafii pw. św. Trójcy w Pęchowie. Dzieci wspólnie z paniami katechetkami uczestniczyły w dziękczynnej mszy świętej, zwiedziły Sanktuarium Maryjne i poznawały historię objawień w tym niezwykłym miejscu. To było naprawdę ciekawe i jednocześnie duchowe przeżycie.

           

          18.05.2012.

          Konkurs czytelniczy

           

          18 maja 2012r. odbył się  III Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Życie i twórczość J. Korczaka"  zorganizowany przez Gimnazjum im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich. Agata Brzezińska, Julia Dawiec i Weronika Skoczek  zajęły zespołowo I miejsce. Uczennice klasy V a zostały przygotowane przez p. I. Kulpę oraz p. A. Bączkowską. Gratulujemy!

           

          16.05.2012.

          Gminny Konkurs Języka Angielskiego

           

            W dniu 16.05.2012r. odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Do udziału zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy, ale nie tylko. Na zaproszenie odpowiedziały szkoły z Gniewkówca, Tuczna, Liszkowa oraz spoza gminy - z Rojewa. Uczniowie napisali test, sprawdzający ich umiejętności z gramatyki języka angielskiego, czytania oraz rozumienia tekstu słuchanego. Wszystkim poszło świetnie. Z naszej szkoły czwórka uczniów została laureatami:

          III miejsce - Kacper Kopydłowski (VIc), Michał Wojdylak (VIa)

          IV miejsce - Kacper Dawiec (VIa), Mateusz Piątkowski (VIb)

          Gratulujemy!

           

          9.05.2012.

          Europejski Dzień Solidarności Pokoleń

            29 kwietnia 2012 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Solidarności Pokoleń. W ramach obchodów 9 maja 2012 r. gościliśmy w naszej szkole pana Jana Rosę, mieszkańca Gniewkówca, który opowiadał nam o swoim dzieciństwie, latach szkoły i życiu dorosłym, spędzonym na Kujawach na przestrzeni XX i XXI wieku. Wysłuchaliśmy naprawdę ciekawych i barwnych opowieści o tym, jak kiedyś żyło się w naszym kraju. Dziękujemy!

           

           

          30.04.2012.

          Pomagaliśmy naszym wychowankom

          Każdy z nas chce pomagać i robi to na miarę własnych możliwości. Na naszej stronie internetowej w okresie składania zeznań podatkowych przypominaliśmy wszystkim ludziom dobrej woli, rodzicom naszych uczniów, wszystkim pracownikom szkoły i tym, którym leży na sercu dobro naszych dzieci, że mogli odliczyć 1% od podatku, który pomoże trójce naszych wychowanków - Karinie, Marcie i Bartkowi. Wystarczyło tylko wpisać do zeznania podatkowego nr KRS: 0000186434 (z dopiskiem "Karina Malinowska 214/M") lub KRS: 0000309560 (z dopiskiem "dla Marty Kilan") lub KRS: 0000037904 ( z dopiskiem "na rehabilitację Bartłomieja Domańskiego"). Dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel i poszli za głosem serca! <3 <3 <3

           

          27.04.2012.

          Konkurs recytatorski "O złotą lokomotywę"

           

          27 kwietnia br. w szkole odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego "O złotą lokomotywę", organizowanego przez MDK w Inowrocławiu.  Do konkursu w Inowrocławiu zakwalifikowali się z klas I - Jan Zieliński (I c), z klas II - Weronika Waszkiewicz (II b), z klas III - Kinga Dudek (III a). Wymienieni uczniowie wzięli udział w konkursie powiatowym "O Złotą Lokomotywę", który odbył się 11 maja br. w Miejskim Domu Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu. A oto efekt:

          Kinga Dudek (III a) - III miejsce

          Jan Zieliński (I c) - wyróżnienie

          Gratulujemy!                                           

           

          25.04.2012.

          Ostatnie pożegnanie...

           

          Dnia 20 kwietnia zmarła po ciężkiej chorobie, ale pięknym życiu, wspaniała nauczycielka, koleżanka, przyjaciółka Alicja Lach.

          Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę 25 kwietnia 2012 roku, o godzinie 13.00 w Liszkowie.

          „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Słowa księdza Jana Twardowskiego są ponadczasowe, zawsze aktualne. Przekonaliśmy się o tym, gdy nagle odeszła od nas do domu Pana nasza koleżanka Alicja, nauczycielka klas młodszych, informatyki, języka angielskiego, wicedyrektor szkoły, wspaniały pedagog i przyjaciel.

          „Wielkie nam uczyniłaś pustki w szkole, tym zniknięciem swoim.

          Pełno nas, a jakoby nikogo nie było…

          Jedną maluczką duszą tak wiele ubyło…

          Z każdego kąta w szkole żałość człowieka ujmuje.

          A serce swej pociechy, mistrza – nauczyciela, darmo oczekuje…”

          Kochana nasza Alicjo! To nie tak miało być, miałaś iść tylko na operację i wrócić do naszego grona pełna sił do dalszej pracy, jakże trudnej, pedagogicznej pracy. Miałaś jeszcze wiele planów, zarówno zawodowych jak i osobistych. Leżąc na szpitalnym łóżku już bardzo ciężko chora, cały czas  planowałaś swoje życie, a jednocześnie świadomie umierałaś. Robiłaś tak, aby nikogo nie zasmucać i nie ranić swoim odejściem. W ciszy i spokoju odeszłaś w obecności najbliższej Tobie osoby - Twojego Ojca. Ta nieubłagana, przedwczesna śmierć przerwała nić Twojego pracowitego życia. Pozostawiłaś po sobie ogromną pustkę i smutek.

          Pogrążeni w bólu, pragniemy być z Tobą w tej ostatniej drodze. Swoją obecnością w tym miejscu chcemy podziękować za Twoją pracę i trud. Żegnamy dziś członka naszej wielkiej szkolnej rodziny, wychowawcę, wspaniałego pedagoga, wicedyrektora, koleżankę, przyjaciela. Odszedł od nas człowiek bardzo skromny, ale jakże pracowity, rodzinny, serdeczny.

          Szkoła i przekazywanie wiedzy innym były Twoją życiową pasją. Byłaś nauczycielem z powołania. Próbowałaś kilku zawodów, jednak nie widziałaś innego sposobu na życie, jak tylko zawód nauczyciela. Gwar szkolny dawał Ci siłę i energię do życia. Pomimo 23 lat pracy w tym zawodzie nie czułaś się nim zmęczona.

          Nasze życie zawodowe zbliżyło nas  bardzo mocno do siebie 6 lat temu, kiedy powołałam Cię, droga Alicjo, na stanowisko wicedyrektora szkoły. Wówczas napisałam: "sumienna i pracowita, z doświadczeniem kierowania szkołą w Niszczewicach, konsekwentna w działaniach, wymagająca, osiągająca dobre wyniki w nauce z uczniami, dobrze organizująca współpracę z rodzicami". I nie pomyliłam się, bo taka byłaś. Za całokształt pracy dydaktycznej otrzymywałaś rokrocznie nagrody Dyrektora Szkoły oraz Wójta Gminy Złotniki Kujawskie. Gdybym miała bardzo krótko podsumować całokształt Twojej dotychczasowej pracy, napisałabym „szczególnie wyróżniająca”. Codziennie przebywałyśmy ze sobą wiele godzin i nigdy, ale to nigdy nie było miejsca na najmniejszy konflikt. Zawsze się wzajemnie uzupełniałyśmy. Cieszyłyśmy się wspólnie sukcesami naszych uczniów. Wspólnie rozwiązywałyśmy wszelkie problemy, dotyczące pracy szkoły. To Ty potrafiłaś mnie wyciszyć, kiedy nie radziłam sobie z emocjami dnia codziennego. To Ty byłaś jak balsam dla mojej duszy. Twój stoicki spokój bardzo pomagał mi w pracy. Będzie mi Ciebie bardzo, ale to bardzo brakowało, Droga Alicjo.

          "Prawdziwych ludzi się nie zapomina.”

          My jeszcze nie wierzymy, że odszedł od nas niestrudzony nauczyciel, wspaniały pedagog, przyjaciel młodzieży, ciągle poszukujący nowych wyzwań, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje.  Kiedy odchodzi Dobry Nauczyciel, jest tak, jakby wszystkie rubryki w dzienniku lekcyjnym były wypełnione, tablica zapisana, dowód przeprowadzony. Uwielbiałaś dzieci, a one Ciebie. Zawsze życzliwa, uśmiechnięta, skromna, lojalna, służąca radą - i taką Cię zapamiętamy.  Teraz gdy Tobie zabrakło sił, my mówimy -  żegnaj nasza Przyjaciółko! Nauczycielko!

          Dyrektor szkoły - mgr inż. Maria Berger

           

          Alicja Lach urodziła się 28 czerwca 1970 roku w Jaksicach. Pierwszą jej pracą było stanowisko referenta w Urzędzie Gminy w Złotnikach Kujawskich - 1989 rok. Pierwsze szlaki jako nauczyciel przecierała w Szkole Podstawowej w Tucznie jako nauczyciel świetlicy – 1990 rok. Następnie losy rzuciły ją do Niszczewic. Tam pracowała jako przedszkolanka, równocześnie pracując jako nauczyciel religii w Szkole Podstawowej w Liszkowie. Od 1994 roku pracowała na stanowisku nauczyciela nauczania początkowego w Niszczewicach, rok później powierzono jej stanowisko kierownika tamtejszej szkoły. W 1999 roku SP w Niszczewicach uległa likwidacji i od 1 września 1999roku swoją karierę zawodową zawiązała ze  Szkołą Podstawową w Złotnikach Kujawskich jako nauczyciel informatyki i języka angielskiego. Od  1 września 2006  roku pełniła funkcję wicedyrektora szkoły. Przez całe życie  uzupełniała i podnosiła swoje kwalifikacje zawodowe. Posiadała kwalifikacje do trzech przedmiotów. Ukończyła również Zarządzanie Oświatą oraz zdobyła awans zawodowy na nauczyciela dyplomowanego. Zmarła 20.04.2012 roku, w Inowrocławiu.

           

          20.04.2012.

          Dzień Patrona i Dzień Ziemi

           

             Z okazji Święta Ziemi i naszej szkoły - Dnia Patrona - w szkole odbył się uroczysty apel oraz miało miejsce kilka konkursów poświęconych tym dniom. W ten sposób wielu z Was mogło odkryć i zaprezentować swoje talenty. 

          KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU

          Konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły odbył się już nieco wczesniej, bo 16 kwietnia 2012r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w sali nr 106. Na konkurs zaproszeni zostali uczniowie  klas 4-6. Oto zwycięzcy: I miejsce - Maja Kawka, kl. Va; II miejsce - Julia Sieracka, kl. Vb; III miejsce - Julia Dawiec, kl. Va.

          KONKURS PLASTYCZNY

          Konkurs pt. "Człowiek, Ziemia, Kosmos"

          Konkurs polegał na wykonaniu plakatu w formacie A3 techniką dowolną na powyższy temat. Plakaty należało wykonać do 18 kwietnia i dostarczyć do p. M. Flicińskiej. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-6. Oto zwycięzcy: I miejsce - Julia Sieracka, kl. Va; II miejsce - Anita Kalińska, kl. Vc; III miejsce - Natalia Żurawska, kl. Vc

          KONKURS POETYCKI NA AKROSTYCH

          To już VI edycja konkursu poetyckiego na akrostych poświęcona patronowi naszej szkoły - Mikołajowi Kopernikowi. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie napisały wiersz, którego pierwsze litery zawierały imię i nazwisko patrona. Można było także wykorzystać łacińską pisownię imienia, nazwiska astronoma lub wyraz astronomia. Prace zbierała p. A. Wesołowskiej do 18 kwietnia. Oto lista nagrodzonych: I miejsce - Anna Widorowska, kl. Va; II miejsce - Marta Dudek, kl. VIc; III miejsce - Mikołaj Łyszczarz, kl. VIc; wyróżnienia: Patryk Dragon, kl. VIa; Magdalena Widorowska, kl. VIc; Magdalena Maćkowiak, kl. VI b; Julia Sieracka, kl. Vb.

           

          13.04.2012.

          W drodze do sukcesu

           

          Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złotnikach Kujawskich brała udział w projekcie "W drodze do sukcesu". Do udziału w nim zaprosił nas Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille'a w Bydgoszczy. Udział brało 57 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. 12 kwietnia nastąpiło podsumowanie działań związanych z projektem. Ku naszej wielkiej radości projekt zakończył się sukcesem dla nas wszystkich - dla uczniów, nauczycieli i szkoły. U uczniów nastąpił średni przyrost wiedzy o 23%. Nauczyciele mogą być dumni, ponieważ ich scenariusze zajęć znalazły się w zbiorze scenariuszy "Dobre rady" i trafiły do wszystkich szkół, biorących udział w projekcie. Szkoła może sie cieszyć z faktu, że została wyróżniona i nagrodzona za wysoką frekwencję i aktywność - otrzymała prezent w postaci tablicy interaktywnej o wartości 10 tysięcy złotych.

          W projekt byli zaangażowani następujący nauczyciele naszej szkoły: śp. p. Alicja Lach, p. Ewa Lewicka, p. Oksana Romeyko, p. Krystyna Gezele oraz p. Ewa Majewska-Stefańska. Koordynatorem projektu była dyrektor szkoły Maria Berger, która z rąk dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego 12 kwietnia odebrała nagrodę, która będzie służyć uczniom przez wiele lat. Tym samym szkoła wzbogaciła się o kolejną tablicę interaktywną, a mamy ich już osiem w szkole. Nadmienię tylko, że spośród 57 szkół biorących udział w projekcie, tylko 17 zostało nagrodzonych. Tym większy to dla nas sukces.

           

          sporządziła

          Maria Berger - dyrektor szkoły

           

          12.04.2012.

          Nietypowa lekcja historii.

           

          12 kwietnia 2012r. o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej odbyła się ciekawa, "żywa" lekcja historii pt. "Rycerstwo średniowiecza i bitwa pod Grunwaldem". Dzięki nietypowym nauczycielom i ich pokazom mogliśmy bliżej poznać życie średniowiecznego rycerza, jego zwyczaje, uzbrojenie i sposób walki. Ponadto chętni uczniowie mogli wziąć udział w inscenizacji bitwy i przekonać się, jak to jest stanąć twarzą w twarz z uzbrojonym wrogiem. Lekcja dostarczyła nam wielu wrażeń i nauczyła nas nowych ciekawych wiadomości.

           

          10.04.2012.

          Nasza szkoła we "Franku"

          Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Wydawnictwem "DCF" z Kielc. W kwietniowym numerze czasopisma "Franek" (jest to czasopismo edukacyjne dla uczniów klas III, które wydawane jest właśnie przez Wydawnictwo "DCF") ukazały się informacje o klasie IIIa oraz jej zdjęcie. Wychowawcą tej klasy jest p. mgr Karolina Żak. Trzecioklasiści zaprezentowali się rówieśnikom - czytelnikom tego czasopisma - z różnych zakątków Polski. Tym sposobem dołączyli do grona przyjaciół "Franka". Cieszymy się bardzo i gratulujemy! ;-)

           

          7.04.2012

          Wielkanoc

          Święta Wielkanocne, czyli Wielkanoc to najstarsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia męczeńską śmierć i cudowne zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

          Z okazji Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie, życzą:

          dyrekcja szkoły, nauczyciele i pozostali pracownicy.

           

          03.04.2012.

          Sprawdzian szóstoklasistów!

          3 kwietnia 2012 r. (wtorek) o godz. 9.00 szóstoklasiści napisali sprawdzianu kompetencji. Tego dnia uczniowie klas szóstych przyszli do szkoły na godzinę 8.15. Przed rozpoczęciem sprawdzianu spotkali się z wychowawcami, a potem przez godzinę w sali gimnastycznej rozwiązywali test, sprawdzający ich wiedzę i umiejętności, nabyte w szkole przez sześć lat nauki. A jak poszło? Wszyscy twierdzą, że nie było aż tak trudno. Ale póki co, trzymamy kciuki i czekamy za wynikami, które do szkoły dotrą do końca maja. Dzień sprawdzianu szóstoklasistów był dniem wolnym od zajęć dla pozostałych uczniów szkoły.

           

          23.03.2012.

          Festiwal Piosenki Skautowej w Jaksicach

           

          23 marca 2012 r. dziewczyny z naszej szkolnej drużyny harcerskiej 10 WDH " Złotnicka brać" - Roksana Jankowska i Weronika Wojciechowska pod opieką p. mgr A. Długosz pojechały do Jaksic na Festiwal Piosenki Skautowej. Udało im się zdobyć I miejsce piosenką pt. " Dym z jałowca". BRAWO dziewczyny! ;-)

           

          17.03.2012.

          Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych "Harfa 2012".

          Zespół wokalny "Doremifasolki" w składzie: Agata Biernacka(VIa), Agata Brzezińska (Va), Kinga Duduek (IIIa), Julia Kostecka (IIIa), Julia Sieracka (Vb), Monika Simińska (Va) i Weronika Skoczek (Va) zajął I miejsce w kategorii "zespoły wokalne". Natomiast Agata Biernacka z piosenką "Kocham muzykę" wyśpiewała I miejsce w kategorii "soliści" i otrzymała nagrodę specjalną starosty inowrocławskiego. Dziewczęta zostały przygotowane przez panią mgr Aleksandrę Tomczak-Kawkę.

           

          17.03.2012

          Z przyrodą za pan brat!

           

          Gratulacje dla szóstoklasistów, którzy zdobyli wysokie miejsca w powiatowym konkursie przyrodniczym "Z przyrodą za pan brat", zorganizowanym przez Szkoły Katolickie w Inowrocławiu. Mikołaj Łyszczarz (kl. VI "c") zdobył najwyższe miejsce na podium - pierwsze, a Patryk Dragon (kl. VI "a") i Kacper Kruczyński (kl. VI "b") - trzecie miejsce. Chłopakom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy i uczestnictwa w innych konkursach.      

           

          9.03.2012

          Sukces Mikołaja!

           

          Mikołaj Łyszczarz uczeń klasy VI "c" uzyskał tytuł laureata w wojewódzkim, kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z przyrody. W ten sposób Mikołaj zdobył nie tylko najwyższy z możliwych tytułów, ale zgodnie z uprawnieniami laureata został zwolniony z kwietniowego sprawdzianu szóstoklasisty! W kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z języka polskiego Mikołaj Łyszczarz zdobył tytuł finalisty. Brawo Mikołaj! Zyczymy dalszych sukcesów!

           

          16.02.2012.

          Powiatowy konkurs pt. "PALMA WIELKANOCNA"

          Prace uczennic klas VI: Patrycji Szymańskiej (kl. VI "a"), Agnieszki Gąsiorek (kl. VI "b"), Magdaleny Maćkowiak (kl. VI "b") reprezentują naszą szkołę w konkursie plastycznym organizowanym przez MDK im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Czekamy na werdykt... ;-)

           

           

          14.03.2012.

          Rekolekcje szkolne

             W dniach 12 - 14 marca br. przeżywaliśmy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, czyli kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę i spowiedź. Nauki rekolekcyjne poprowadził ks. K. Skrzypczak w Kościele Parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Złotnikach Kujawskich w godzinach 8.30 - 9.50. Uczniowie naszej szkoły z klas III "a" i V "b" każdego dnia przedstawiali sceny biblijne.  Rekolekcje zakończyły się w środę mszą św.

           

          27.02.2012

          Rozpoczynamy II semestr roku szkolnego 2011/2012

           

          W poniedziałek 27 lutego 2012 r. rozpoczęliśmy II semestr roku szkolnego 2011/2012!

          Wszystkim życzymy powodzenia w zdobywaniu dobrych stopni i świetnych wyników na koniec roku szkolnego! ;-)

           

          18.02.2012.

          I już po zimowisku!

                      Zakończyły się trwające tydzień półkolonie zimowe w naszej szkole. Pięć dni obfitowało w atrakcje, w których uczestniczyło nas aż 120! W  poniedziałek (13.02) o godz. 8:15 sześćdziesięcioro uczniów wyjechało do Parku Wodnego w Inowrocławiu (grupa starsza), a pozostali uczestnicy byli w Nowej Wsi Wielkiej. Odbyły się tam zajęcia na ścieżce edukacyjnej w lesie oraz ognisko. Po powrocie w szkole miały jeszcze miejsce zajęcia w grupach. O godz.13.00 zjedliśmy obiad i wróciliśmy do domu. We wtorek (14.02) tym razem grupa młodsza o godz. 8:15 wyjechała na basen do Inowrocławia, a pozostali uczestnicy (grupa starsza) udała się do Nowej Wsi Wielkiej. Po powrocie ponownie miały miejsce zajęcia w grupach w szkole. Po obiedzie o godz. 13:00 wróciliśmy do domów. W środę (15.02) o 8:15 wyjechaliśmy do  Bydgoszczy do Family Parku na ul. Fordońską. Byliśmy tam od godziny 9:30 do 13:00. Po skorzystaniu z wielu świetnych atrakcji o godzinie 13:30 wyjechaliśmy z Bydgoszczy do szkoły na obiad.  O godz. 15:00 pojechaliśmy do domu. W czwartek (16.02) o godz. 8:30 pojechaliśmy do Oćwieki koło Biskupina. Jedna grupa (młodsza) została w Gąsawie. Druga grupa miała zajęcia w Oćwiece. Podczas zajęć poznaliśmy zboża, obserwowaliśmy młócenie cepami, żarnami, robiliśmy mąkę, następnie zarabialiśmy ciasto i piekliśmy bułeczki. Robiliśmy też masło. Do domu wróciliśmy około 16.00. W piątek (17.02) o godz. 8:15 pojechaliśmy do Kinomaxu do Inowrocławia na film pt. „Alvin i wiewiórki”. Po powrocie do szkoły, ok. godziny 13.00 zjedliśmy obiad i wypełniliśmy ankietę podsumowująca zimowisko. Pożegnaliśmy się i wróciliśmy do domu około godz.14.00. Już czekamy na kolejne ferie i na kolejne zimowisko! ;-)

           

           

          10.02.2012.

          Ewaluacja szkoły

          Naszą szkołę odwiedził już zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni przyglądali się naszej placówce. Efektem ich pracy jest raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Cieszymy się, że szkoła otrzymała bardzo wysokie noty w badanym obszarze zarządzania, w którym ewaluacji podlegały trzy zakresy: współpraca w zespołach nauczycielskich, wewnętrzny nadzór pedagogiczny oraz warunki lokalowe szkoły. Otrzymały one odpowiednio oceny B, A i B, gdzie "B" oznacza wysoki stopień spełniania wymagań, a "A' - bardzo wysoki stopień spełniania wymagań.

          Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

          Wizytatorzy ds. ewaluacji starali się uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki. Rozmawiali z dyrekcją i nauczycielami, ale też z uczniami. Istotnym elementem była także rozmowa z rodzicami. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w proces ewaluacji i, pytani o pracę i działania naszej szkoły oraz o współpracę z nią, ciepło wyrażali się na ten temat.

           

          08.01.2012.

          Wszystkie kolory świata

          Nasza szkoła włączyła się w akcję "Wszystkie kolory świata”. Jest to globalny projekt UNICEF - konkurs, który polega na przygotowaniu charytatywnej laleczki. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Konkurs ma bardzo szczytny cel, gdyż służy gromadzeniu środków, które ratują życie dzieciom na całym świecie.

          Rodzice i nauczyciele mieli okazję zakupić charytatywną laleczkę, wykonaną przez uczniów naszej szkoły. Zebrano 1850 zł. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli projekt!

           

          Szyte w ramach akcji szmaciane laleczki wspomogają najbardziej potrzebujące dzieci na całym świecie. W tym roku szkolnym zebrane środki wspomogą ubogie dzieci z Sierra Leone. Dzięki tak szczytnej akcji Polski Komitet Narodowy UNICEF przyznał naszej szkole "Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki"

          Opiekunem i organizatorem akcji w naszej szkole była p. mgr Aleksandra Długosz.

          Galeria zakupionych laleczek znajduje się w zakładce --> Album fotograficzny.

           

           

          07.02.2012.

          Lekcja teatru i życia

                   7 lutego 2012r. wyjechaliśmy na kolejną lekcję teatralną do Inowrocławia. Tradycją jest, iż co roku, a zaczęliśmy w 2001, klasy 4 - 6 korzystają z zaproszenia Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. W tym roku obejrzeliśmy spektakl "Książę i żebrak" według utworu Marka Twaina. Aktorzy przypomnieli nam ponadczasowe przesłanie pisarza, że "nie szata zdobi człowieka", a o jego wartości decydują przymioty charakteru. Może więc warto rozprawić się ze stereotypem wszechobecnej postawy - "Jak Cię widzą, tak Cię piszą...", bo przecież: "...mylą pozory, bardzo mogą mylić, a każdy dziś ocenia już po pierwszej chwili..." Ot, i temat na godzinę wychowawczą gotowy! Na uwagę zasługuje fakt, iż artyści NTE poprzez sztukę "Królewicz i żebrak" w szczególny sposób ukazali tradycję teatrów wędrownych epoki elżbietańskiej.

                   Tylko ten mróz... Wyszczypał aż 96 nosów! ;-)

           

          06.02.2012

          "Tomcio Paluch"

          Dnia 6 lutego 2012r. klasy I-III pojechały do teatru do Inowrocławia i obejrzały przedstawienie pt. "Tomcio Paluch". Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorem i "żywa lekcja" na temat pracy aktorów. Zobaczyliśmy jak wygląda teatr "od drugiej strony". To był ciekawy spektakl i dobra lekcja. Dzieci dowiedziały się, jakich wyborów należy dokonywać i jak należy postępować w życiu. Ponadto ciekawe podejście do tematu niskiego wzrostu głównego bohatera pozwoliło pokazać najmłodszemu widzowi, że wielkość człowieka wcale nie zależy od jego wzrostu, tylko od wagi jego uczynków.

           

          28.01.2012.

          Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek KOPA 2012

           

          W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złotnikach Kujawskich 28 stycznia 2012 roku odbyła się czwarta edycja powiatowego festiwalu KOPA 2012.

          Zebranych powitała pani dyrektor Maria Berger. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: starosta  powiatu  inowrocławskiego p.Tadeusz Majewski, radni powiatu p. J. Biernacki i p. F. Kryszak, wójt gminy Złotniki Kujawskie p. Witold Cybulski, kierownik Wydziału Oświaty w Złotnikach Kujawskich p. Maria Twarowska, harcmistrz Dionizy Zaleta, ksiądz kanonik Józef Jędrusik.

          W komisji zasiedli:  p. Edyta Bartoszak – dyr. MDK w Inowrocławiu, p. Anna Włóczyńska pracownik starostwa wydziału Edukacji,  Kultury, Sportu i Zdrowia, p. Ryszard Glemp – organizator imprez masowych oraz p. Małgorzata  Ciesielska – nauczycielka SP w Złotnikach Kujawskich.

          Miłośnicy bożonarodzeniowej tradycji mogli podziwiać artystów w kategorii wokalnej, wokalno – instrumentalnej oraz teatralnej.  Uczestnicy starali się oddać ducha bożonarodzeniowych świąt, przypominając nam o ponadczasowych wartościach takich jak: dobro, bezinteresowność i troska o drugiego człowieka.

          Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi i taki jest charakter tejże imprezy, ponieważ biorą w niej udział dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna oraz ludzie dorośli. Nasz festiwal  przekroczył granice powiatu - bierze w nim udział gmina Nowa Wieś Wielka – jako najbliższy sąsiad,    z którym jako szkoła współpracujemy już od wielu lat.

          Świadczy to więc o dużym zainteresowaniu imprezą i spełnieniu podstawowych celów festiwalu, jakimi są poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej,  jak również uwrażliwienie,  przede wszystkim młodych ludzi, na jej piękno i jeszcze większe rozbudzenie ruchu i śpiewu kolędowego w naszym regionie. Wszystkim uczestnikom festiwalu należą się brawa i uznanie za trud przygotowania się  do konkursu i chwalenia Nowonarodzonego w kolędzie i pastorałce.

          Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał starosta powiatu inowrocławskiego p. T.  Majewski.

          W konkursie udział wzięły 24 zespoły. Ogółem przybyło na festiwal około 300 osób.

          Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe Inowrocław, Wójt Gminy Złotniki Kuj., Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa i Dzieci Specjalnej Troski  z Inowrocławia .

           Nie brakowało też sponsorów, aby podjąć kawą i grochówką zaproszonych gości i uczestników.

           

           

          10.01.2012.

          Gminny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

          Dnia 10 stycznia 2012 roku odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, zorganizowany przez Gimnazjum im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich, w którym już tradycyjnie wzięli udział nasi uczniowie. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o tym wydarzeniu i jego znaczeniu dla historii naszego regionu. Dostaliśmy się do grona laureatów! Szczegóły w zakładce --> Nasze sukcesy (historia i plastyka).

           

          08.01.2012.

          Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

           Jak co roku nasza szkoła brała udział w finale akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ostatnią niedzielę (08.01.2012r.) w miejscowym gimnazjum podczas trwania finału odbyła się aukcja prac, wykonanych przez naszych uczniów pod kierunkiem p. mgr C. Kopydłowskiej, p. mgr A. Długosz, p. mgr B. Szatkowskiej oraz p. mgr M. Flicińskiej. Prace można oglądać na naszej stronie internetowej w zakładce --> Album fotograficzny. Tego samego dnia w sali gimnastycznej gimnazjum odbył się występ zespołu DOREMIFASOLKI, przygotowany przez p. mgr A. Tomczak-Kawkę. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Skrzydeł dodaje nam fakt, iż nasza pomoc przyczyni się do zakupu sprzętu do ratowania życia i zdrowia wcześniaków oraz kobiet w ciąży z cukrzycą. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję akcji WOŚP!

           

          02.01.2012.

          Święta, Święta i po Świętach...

          Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc.
          Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole.
          Wigilia to przepiękny czas,
          Bożonarodzeniowy czas,
          Gdy siedzimy wszyscy w kole...

           

          Dzieląc się wigilijnym opłatkiem życzymy Wam drodzy Rodzice i Uczniowie radosnego przeżycia nadchodzących Świąt, pomyślnych dni i sukcesów w Nowym Roku. Niechaj  radość i nadzieja płynące z Tajemnicy Bożego Narodzenia rozpraszają w naszych sercach wszelki mrok. 

          Serdeczne życzenia składają Dyrekcja z nauczycielami oraz wszyscy pracownicy szkoły.

           

          15.12.2011.

          Gminny Turniej Szachowy

          Dnia 15 grudnia 2011r. odbyła się piąta edycja turnieju szachowego o Puchar Dyrektora Szkoły. Zwycięzcą został Kacper Dawiec z klasy VI a. Drugie miejsce zdobył Bartosz Fasula (kl. VIa), a trzecie - Patryk Woźniak (kl. VIa). Jak widać klasa szósta "a" zdominowała tegoroczny turniej. Gratulujemy! Puchar był okazały, więc było o co walczyć.

                      Podziękowania należą się organizatorom, uczestnikom oraz opiekunom. Dziękujemy również panu Waldemarowi Małeckiemu za zaangażowanie w organizację turnieju. Pani Celinie Kopydłowskiej oraz pani Urszuli Żywiałowskiej za prowadzenie spotkań szachowych z naszymi uczniami.

                      Zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji turnieju! A dlaczego warto grać w szachy? Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Kształci bowiem pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności. Gra w szachy zawiera wiele elementów wychowawczych. Uczy odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Szachy to "królewska gra". Wydobywa i uwydatnia wszelkie zdolności człowieka, wyostrza zmysły. Młody adept tej gry staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą. Szachy uczą go pokory, gdyż wie, że nie wszystkie jego decyzje są słuszne (w myśl powiedzenia, że nie ma na świecie szachisty, który wygrałby wszystkie swoje partie). Dzięki temu obiektywizmowi wzrasta szacunek do przeciwnika i samego siebie. Uczeń potrafi stosować  życiu zasadę "fair play". Wykształcone w ten sposób cechy umysłu i charakteru objawiają się nie tylko przy szachownicy. Pojawia się również umiejętność koncentracji uwagi nad zagadnieniem, łatwość zapamiętywania szczegółów czy szybkość w dotarciu do prawidłowego rozwiązania problemu. Widać więc, że szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły dzieci.

                      Aby rozbudzić zainteresowanie grą w szachy wśród uczniów naszej szkoły, dnia 8 grudnia 2007 roku zorganizowano pierwszy turniej szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Drugi turniej odbył się 5 grudnia 2008 roku. Trzecia edycja miała miejsce 11 grudnia 2009 roku. Od tego też roku postanowiliśmy rozpropagować turniej i włączyć uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy. Dnia 10.12.2010 roku odbyła się czwarta edycja, ale już jako Gminnego Turnieju Szachowego w naszej szkole.  15 grudnia bieżącego roku odbyła się piąta edycja turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły.

                      Inicjatorem spotkań są dyrektor szkoły Maria Berger oraz pan Piotr Czarnolewski, który sędziuje naszym spotkaniom. Sam osobiście bierze również udział w wielu turniejach szachowych. Mamy nadzieję, że turniej, który stał się cykliczną imprezą w naszej szkole, rozbudzi zainteresowanie tą wspaniałą grą wielu z Was.

           

          21.12.2011.

          Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

          Dnia 21 grudnia 2011 roku (środa) odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Każdą klasę w naszej szkole reprezentował solista lub zespół. Wykonawcy sami dobierali repertuar. Organizatorami przeglądu były p. mgr D. Górna oraz p. mgr A. Długosz. W jury zasiadły - p. mgr D. Górna, p. mgr A. Tomczak-Kawka, i p. mgr M. Ciesielska. Pełna lista laureatów przeglądu w zakładce "Nasze sukcesy" --> Religia. Zwycięzcom gratulujemy i już czekamy na przyszłoroczną edycję!

           

          20.12.2011.

          Betlejemskie Światło Pokoju!

          Dnia 20 grudnia 2011 roku (wtorek) w naszej szkole zagościło Betlejemskie Światło Pokoju, które przynieśli do nas harcerze z 10 WDH "Złotnicka Brać".

           

          5-6.12.2011.

          Wyprawa w kosmos!

          5. i 6. grudnia 2011r. szkołę odwiedziło objazdowe planetarium. Wszyscy chętni obejrzeli 45-minutowy seans w specjalnie do tego przygotowanym namiocie. Była to świetna lekcja, dzięki której mogliśmy zgłębiać wiedzę o Wszechświecie, gwiazdach, Układzie Słonecznym oraz planecie Ziemi. Seans pt. "Od gwiezdnego pyłu do planet" przeznaczony był dla klas IV-VI, a drugi - pt. "Statek kosmiczny - planeta Ziemia" - dla klas I-III.

           

          02.12.2011.

          Zabawa mikołajkowo-andrzejkowa

          2 grudnia w piątek w naszej szkole odbyła się zabawa mikołajkowo-andrzejkowa. Bawiliśmy się od godziny 10.00 do 13.00. Dwie pierwsze lekcje odbyły się wg planu. Rada Rodziców ufundowała cukierki dla dzieci. Poczęstunek klasy zorganizowały we własnym zakresie. W salach uczniowie wg dawnych tradycji wróżyli sobie z wosku, a na korytarzu szkolnym tańcom nie było końca. Ponadto Samorząd Szkolny przeprowadził wiele konkursów, w kórych chętni uczniowie mogli uczestniczyć i wygrać upominki. Tego dnia każdy mógł skorzystać z usług fotografa i zrobić sobie okolicznościowe zdjęcie. Zabawa była naprawdę udana.

           

          30.11.2011.

          Moda na odblaski!

          Dnia 30 listopada 2011 roku w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu podczas programu "Moda na odblaski" organizowanym przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Drogowego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu wystąpiły uczennice klas III. Dziewczynki pod opieką p. mgr K. Żak oraz naszej pani dyrektor mgr inż M. Berger wzięły udział w pokazie mody "odblaskowej" - przedstawiły odblaskowe dodatki do stroju ucznia, które zwiększają bezpieczeństwo w drodze do szkoły i do domu.

           

          15-17.11.2011.

          Wojewódzkie Konkursy Kuratoryjne

          W dniach 15,16 i 17 listopada w naszej szkole odbywały się wojewódzkie konkursy z języka polskiego, matematyki i przyrody na etapie szkolnym. Kilka osób zakwalifikowało się do rejonowych etapów, które odbędą się 14.12.2011r. w Bydgoszczy (język polski), 16.12.2011r. w Obrowie (przyroda) i 17.12.2011r w Inowrocławiu (matematyka). Szczegółowa lista uczniów, którzy dostali się do etapów rejonowych w zakładce "Nasze sukcesy" przy właściwych przedmiotach.

           

          10.11.2011.

          Akademia z okazji 11 Listopada

           

          "To, co przeżyło jedno pokolenie,

          Drugie przerabia w sercu i pamięci."

                      Dnia 10 listopada 2011r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Po raz kolejny wspólnie świętowaliśmy rocznicę wydarzeń z 1918 roku, kiedy to Polska wywalczyła sobie wolność po 123 latach niewoli.  Uczniowie zaprezentowali uroczystą lekcję historii z pieśnią i wierszem o tematyce patriotycznej. Odświętny charakter uroczystości podkreślono biało-czerwonymi kotylionami.

           

          08.11.2011.

          Śniadanie daje moc!

          8 listopada dzieci w klasach 1-3 wraz z rodzicami i nauczycielami zjedli wspólne śniadanie w klasie w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". Tego dnia dzieci rozmawiały o roli śniadania, jako najważniejszego posiłku  w ciągu dnia. Dzięki tej akcji zwiększyliśmy świadomość dzieci dotyczącą zdrowego odżywiania.

           

           

          03.11.2011.

          Wizyta w operze!

          Dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Gminy (Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) uczniowie klas I-III nasze szkoły uczestniczyli w przepięknym spektaklu profilaktycznym pt. "Koziołek Matołek" w Operze Nova w Bydgoszczy. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w lekcji teatralnej. Mogli tam zapoznać się z pracą teatru "od kuchni".

           

          29.10.2011.

          VIII Bieg Niepodległościowy

          Nasza szkolna drużyna harcerska "Złotnicka Brać" w składzie: Joanna Owedyk, Weronika Polaszewska, Roksana Jankowska, Weronika Wojciechowska, Jakub Kłosowski i Szymon Pacan, wzięła udział w VIII Biegu Niepodległościowym, który odbył się w Inowrocławiu. Trasa biegu obejmowała 15 miejsc na terenie miasta, związanych z wydarzeniami odzyskania przez Polskę niepodległości. Udało się nam wzorowo zrealizować zadania, a w nagrodę otrzymaliśmy zbiór poezji harcerskiej oraz karnet na basen o wartości 200 złotych. 

           

          28.10.2011.

          Konkurs recytatorski "Zaduszki"

          Z okazji Dnia Wszystkich Świętych, przypadającego 1 listopada odbył się konkurs recytatorski. Wybrani reprezentanci klas przygotowali wiersz o tematyce zaduszkowej, który wybrali samodzielnie. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p mgr A. Długosz oraz p. mgr D. Górna. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 28.10.2011roku. W skład jury weszły p. mgr D. Górna, p. mgr M. Ciesielska i p. mgr A. Długosz. Jury podczas występów brało pod uwagę dobór tekstu, sposób prezentacji, dykcję oraz strój. Konkurs wygrała Weronika Wojciechowska z klasy VI b. Gratulujemy! Pełna lista nagrodzonych w zakładce "Nasze sukcesy --> Religia".

           

           

          13-14.10.2011.

          Trzy ważne uroczystości - Dzień Edukacji Narodowej, ślubowanie klas pierwszych, Dzień Papieski

          Dnia 13 października 2011r. w czwartek odbyły się dwie ważne uroczystości szkolne. O godz. 10.00 w sali gimnastycznej miało miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych. W ten sposób najmłodsi z nas zostali pasowani na uczniów i weszli do naszej szkolnej społeczności na kolejne lata. W tym samym czasie na korytarzu szkolnym odbyły się uroczystości związane z organizowanym po raz kolejny Dniem Papieskim. Tego dnia szkoła pełna była kwiatów, które otrzymywali nauczyciele od swych podpiecznych, ze względu na przypadający następnego dnia Dzień Edukacji Narodowej. Dzień 14 października (piątek) był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, zatem uczniowie nie przyszli do szkoły. Jednak tego dnia wszyscy nauczyciele stawili się w pracy, by najpierw wziąć udział w szkoleniowym posiedzeniu Rady Pedagogicznej, a następnie w uroczystej atmosferze ochodzić Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele wysłuchali okolicznościowej akademii, przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem p. mgr D. Górnej, p. mgr A. Bączkowskiej i p. mgr K. Sadowskiej. Dekoracjami upiększyły występ p. mgr M. Ciesielska i p. mgr H. Baranowska. Podczas uroczystości, corocznie wręczane z okazji DEN Nagrody Dyrektora, w obecności zaproszonych gości otrzymali wyróżniający się w pracy nauczyciele: p. mgr E. Antczak, p. mgr M. Flicińska, p. mgr K. Gezele, p. mgr I. Kulpa, p. mgr A. Lach, p. mgr E. Majewska-Stefańska, p. mgr O. Romeyko, p. mgr A. Tomczak-Kawka oraz p. mgr A. Wesołowska. Gratulujemy! Obchody tego dnia zakończyły się spotkaniem przy uroczystym obiedzie.

           

          28.09.2011.

          Europejski Dzień Języków Obcych

          Dnia 28.09.2011 roku o godzinie 11.00 na korytarzu szkolnym został przedstawiony program artystyczny, przygotowany przez naszych uczniów pod kierunkiem p. mgr Oksany Romeyko i p. mgr Dariusza Pawlaka z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. W ten sposób szkoła włączyła się również w działania, propagujące przewodnictwo Polski w Unii Europejskiej. Akademia była okazją do usłyszenia wielu ciekawych informacji, związanych z faktem, iż Polska w tym półroczu przewodniczy działaniom Komisji Europejskiej. Ponadto można było obejrzeć ciekawe scenki, posłuchać kilku piosenek, dobrych żartów i wziąć udział w szybkim quizie językowym. Celem imprezy było pokazanie, iż warto uczyć się języków obcych, a zwłaszcza najpopularniejszego języka w Uniii Europejskiej - języka angielskiego.  Poza społecznością uczniowską, nauczycielami oraz dyrekcją szkoły, naszą akademię zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy, pan Witold Cybulski oraz Kierownik Wydziału Oświaty, pani Maria Twarowska. Dziękujemy!

           

           

          16.09.2011.

          Clean Up the World! - Sprzątanie Świata!

          Dnia 16.09.2011r. o godz. 10.05 wyruszyliśmy sprzątać Świat! W akcji wzięli udział uczniowie wszystkich klas, przedszkolaki oraz opiekunowie. Akcja "Sprzątanie Świata" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Clean up the World" wywodzącego się z Australii. Zebraliśmy 68 worków posegregowanych odpadów. Teraz okolica na pewno będzie czystsza. Brawo! W Polsce "Sprzątanie Świata" odbyło się osiemnasty raz. Corocznie w akcji tej bierze udział blisko 40 mln. wolontariuszy z całego świata.

           

           

          01.09.2011.

          Nowy Rok Szkolny!

          Dnia 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy szkoły przywitali go o godzinie 8.15 na placu apelowym. Następnie po krótkich spotkaniach z wychowawcami wszyscy udali się do kościoła, by w modlitwie podczas mszy św. prosić o błogosławieństwo na cały rok wtężonej pracy. Czekają nas nowe wyzwania, czas pokonywania trudności i zdobywania kolejnych szczytów. Powodzenia!

           

           

          29.08.2011.

          Jesteśmy w Internecie!

          Strona WWW naszej szkoły jest już opublikowana w Internecie. Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących wiadomości - m.in. spis klas, nauczycieli, plany lekcji, zastępstwa, wiadomości o szkole i naszym patronie oraz inne. Strona jest jeszcze w budowie, ale wkrótce wszystkie informacje zostaną uzupełnione. Zapraszamy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich
      • kpgimnazjum@gmail.com darek1xyz@wp.pl
      • (52) 351-71-29, 881 326 930
      • ul. Powstańców Wielkopolskich 3 88-180 Złotniki Kujawskie Poland
      • 000273229
      • /SPZlotnikiKuj/SkrytkaESP
    • Logowanie