• Działalność świetlicy

Świetlica szkolna jest czynna

- od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00-16.00

Głównym celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki i rekreacji.

Do zadań świetlicy należy:

- zapewnienie bezpieczeństwa,

- organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej, przyzwyczajanie do samodzielnej pracy umysłowej,

- organizowanie gier i zabaw ruchowych,

- kształtowanie postaw moralno-społecznych oraz przestrzeganie nawyków kultury życia codziennego,

- współdziałanie z rodzicami i nauczycielami uczniów korzystających ze świetlicy,

- wyrabianie nawyku racjonalnego spędzania czasu wolnego,

- kształowanie umiejętności współżycia w grupie i podejmowania zadań zespołowych,

- kształtowanie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów,

- wdrażanie nawyków zdrowego i higienicznego trybu życia.

Organizacja pracy w świetlicy:

1. Świetlica organizuje zajęcia w grupach wychowawczych.

2. Świetlica jest czynna w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole.

3. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku od 7:00 do 16:00.

4. Świetlica realizuje swoje zadania wg rocznego planu pracy opiekuńczo-wychowawczej świetlicy.

Opiekunem świetlicy jest p. mgr Celina Kopydłowska.

Wychowankowie świetlicy:

1. Do świetlicy szkolnej przyjmowani są uczniowie klas I-IV dojeżdżajacy i dzieci rodziców pracujących.

2. Świetlica zapewnie opiekę również uczniom zwolnionym z lekcji religii.

3. Przyjmowanie uczniów do świetlicy dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców (opiekunów) dziecka.

5. Prawa i obowiązki ucznia uczęszczającego do świetlicy określa Kodeks Ucznia, Statut Szkoły i Regulamin Świetlicy.

Rodzice, których dzieci spędzają czas w świetlicy z jakichkolwiek powodów, muszą dostarczyć do szkoły pisemne zgody: pierwsza jest prośbą o umożliwienie dziecku spędzania czasu w świetlicy i zawiera wykaz osób, które mogą odebrać dziecko ze świetlicy. Drugi dokument to zgoda na samodzielne opuszczanie przez dziecko świetlicy.