• Aktualności

        • Rok szkolny 2023/24

           

          Dzień Recyklingu

          Światowy Dzień Recyklingu to doskonała okazja, aby zastanowić się nad codziennymi nawykami i wprowadzić zmiany, które przyczynią się do ochrony naszej planety. Dzięki recyklingowi możemy oszczędzić zasoby naturalne i chronić nasze środowisko. Światowy Dzień Recyklingu obchodzony jest co rocznie 18 marca i ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dla ochrony środowiska naturalnego. Recykling to proces przetwarzania odpadów na nowe produkty, pozwala na oszczędzanie zasobów naturalnych, energii i redukcje emisji gazów cieplarnianych. Uczniowie w świetlicy poznali znaczenie słów recykling, sortowanie śmieci, dowiedzieli się o potrzebie segregacji odpadów oraz obejrzeli film edukacyjny „Jak dbać o naszą planetę Ziemię”. Następnie miała miejsce radosna twórczość własna z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Głównym celem tych kreatywnych zajęć było kształtowanie świadomości gospodarowania odpadami oraz angażowanie dzieci w działania proekologiczne.

          Celina Kopydłowska

           

          Dzień Scrabbli

          Scrabble to gra edukacyjna, rozwija kompetencje polonistyczne. Wspiera naukę ortografii, rozwija umiejętności logicznego myślenia, poprawia spostrzegawczość, wzbogaca słownictwo. Została wymyślona przez Alfreda Buttsa w 1931 roku. Światowy Dzień Scrabbli przypada na 13 kwietnia w dzień urodzin twórcy. Uczniowie w świetlicy mogli zapoznać się z grą w scrabble i różnymi grami słownymi. Obejrzeli prezentację na temat historii tej gry, poznali osoby, które uwielbiają grać w scrabble. Dzieci świetnie bawiły się z polskimi wyrazami, poszerzając słownictwo, rozwijając swoją kreatywność i pomysłowość. Miłośnicy tej gry mieli okazję wziąć udział w turnieju gry w scrabble i powalczyć o tytuł mistrz słowa. Scrabble są dla wszystkich bez względu na wiek. Jest to połączenie nauki i rozrywki.

          W turnieju gry w scrabble brali udział uczniowie z klas II -IV. Uczniowie mieli okazję do współzawodnictwa w grupach rówieśniczych. Gra polegała na wymyślaniu powiązanych ze sobą słów i układaniu ich na planszy, w sposób przypominający krzyżówkę. Słowa należy ułożyć z płytek, na których znajdują litery o różnej wartości punktowej, a wygrywa ten kto za ułożone wyrazy zdobywa najwięcej punktów. Najwięcej punktów zdobyli:

          I miejsce – Julia Wiśniewska

          II miejsce – Hieronim Pałetko

          III miejsce – Viktoria Strychalska

          Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników za udział.

          Celina Kopydłowska

           

          Świetlica szkolna – wielkanocne inspiracje

          Zdobienie domu na Wielkanoc jest starą i bardzo miłą tradycją. Uczniowie w świetlicy szkolnej uczyli się jak wykonać samodzielnie ozdoby z różnych dostępnych materiałów, jednocześnie mieli okazję rozwijać zdolności plastyczne, manualne oraz kreatywność. Wystarczy odrobina inspiracji by stworzyć urocze dekoracje.

           

          Turniej szachowy

          Na początku marca w świetlicy szkolnej odbył się szkolny turniej szachowy dla uczniów klas I – IV. Rozgrywki było bardzo dobrą okazją nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także do propagowania zasad fair-play, rozwijania zainteresowań i uzdolnień dzieci oraz popularyzowania gry w szachy.

          Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

          I miejsce – Aleksander Kiliańczyk

          II miejsce – Joachim Chojnacki, Adam Kiliańczyk

          III miejsce – Marcel Modliński

          IV miejsce – Franciszek Pietrzak

          Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję i serdecznie gratuluję!!!

          Celina Kopydłowska

           

           

          Dzień Puzzli

          Z okazji przypadającego 29 stycznia Międzynarodowego Dnia Puzzli oraz Składanek i Łamigłówek w świetlicy szkolnej odbył się maraton układania puzzli. Przez cały tydzień uczniowie starali się układać obrazki z jak największą liczbą elementów. Dzieci układały puzzle o różnym stopniu trudności na tablicy interaktywnej, rozwiązywały łamigłówki i składanki. Czas ten sprzyjał budowaniu pozytywnych relacji w grupach rówieśniczych i dał wszystkim dużo radości. Układanie puzzli to forma zabawy, która korzystnie wpływa na rozwój, wyobraźnię przestrzenną, pomaga ćwiczyć pamięć oraz zdolności manualne. Łamigłówki i składanki świetnie wpływają na kreatywność. Puzzle, łamigłówki i składanki to także dobry sposób na spędzenie czasu wolnego.

          Celina Kopydłowska

           

          Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

          W styczniu obchodzimy wyjątkowe święta - Dzień Babci i Dziadka. Aby sprawić radość najbliższym osobom, uczniowie w świetlicy przygotowali niespodzianki. Pomysłów na upominki było mnóstwo. Znalazły się kolorowo zdobione laurki, portrety babć i dziadków, obrazki z kwiatami oraz życzenia. Był to idealny czas na podkreślenie roli babci i dziadka w rodzinie, zwrócenie uwagi dzieci na szacunek wobec osób starszych i zacieśnienie więzi między najbliższymi członkami rodziny.

          Celina Kopydłowska

           

           

          Dzień Pluszowego Misia

          Światowy Dzień Pluszowego Misia, był motywem przewodnim różnych zajęć organizowanych w świetlicy w minionym tygodniu. Uczniowie poznali historię pluszowego misia. Chętnie opowiadali o swoich ukochanych pluszakach. Przypomnieli sobie o najbardziej znanych na świecie misiach – postaciach z bajek. Rozwiązywali quizy, zagadki, w których trzeba było wykazać się wiedzą, z jakiej bajki pochodzą misie. Dużo radości sprawiły dzieciom zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których mogły wykazać się dużą inwencją twórczą. Były także zabawy ruchowe - „Berek miś”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Dużo emocji wywołała zabawa, w której trzeba było przypiąć misiowi w odpowiednim miejscu z zamkniętymi oczami kokardę. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Posiadanie misia w dzieciństwie uczy empatii i opiekuńczości. Dla niektórych jest symbolem bezpieczeństwa w trudniejszych momentach.

          Miś na smutki i radości,

          miś, gdy coś cię bardzo złości,

          miś, gdy czasem jest ci źle,

          miś, gdy gorzej czujesz się…”

          Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia z pewnością pozostanie na długo w pamięci.

          Celina Kopydłowska

           

          Zbiórka nakrętek

          Kontynuujemy w naszej szkole zbiórkę plastikowych nakrętek dla Marcela Maciejczaka ucznia klasy IV i Gabrysi Kacprzak z Tuczna. Dzięki charytatywno – ekologicznej akcji, nie tylko niesiemy pomoc potrzebującym, ale także chronimy nasze środowisko. Każdy może dołączyć się do zbiórki! Mała niepozorna nakrętka może komuś pomoc! Warto pomagać!

          Razem możemy więcej!!!

          koordynator akcji Celina Kopydłowska

           

          Święto Niepodległości

           

          Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka. Przez kilka dni uczniowie w świetlicy szkolnej podejmowali szereg działań, mających na celu upamiętnienie tego ważnego dnia. Prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci poznały historię tego święta, pogłębiły wiedzę o symbolach narodowych, poznały pieśni patriotyczne. Wspólnie przygotowywały różnymi technikami prace plastyczne. Panował prawdziwie patriotyczny nastrój.

          Celina Kopydłowska

           

           

          Dzień Postaci z Bajek

           

          Dnia 5 listopada w świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto przypada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Bajki są świetnym pomysłem do wspólnej zabawy. Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rozpoznawali postaci i tytuły bajek po rekwizytach oraz przeczytaniu fragmentu książek. Całość dopełniło wykonanie masek i zakładek do książek.

          Celina Kopydłowska

           

          Szkolny turniej warcabowy

           

          Warcaby to nie tylko gra planszowa, lecz także edukacyjna bowiem uczy koncentracji, cierpliwości, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętność planowania i realizacji różnych strategii. Uczniowie w świetlicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w turnieju warcabowym w październiku. Do turnieju przystąpili chętni uczniowie z klas I – IV.

          Zwycięzcy:

          I miejsce – Jakub Malerowicz

          II miejsce – Zofia Jakób, Filip Ciupak

          III miejsce – Jagoda Pieczątkiewicz, Marcel Modliński

          IV miejsce – Wojciech Wiśniewski

          Turniejowi towarzyszyły pozytywne emocje. Wszystkim zawodnikom dziękuję za udział a zwycięzcą gratuluję.

          Celina Kopydłowska

           

          Światowy Dzień Origami

          Z okazji Światowego Dnia Origami (24.X) z japońską sztuką składania papieru zmierzyli się uczniowie w świetlicy. Zapoznali się z historią powstania ORIGAMI. Dowiedzieli się, że nazwa pochodzi od dwóch słów: ORI – składać, zginać i KAMI – papier. Uczniowie z zainteresowaniem uczyli się składania papieru, dzięki czemu powstały różne papierowe „cuda”. Zadania wymagały cierpliwości, precyzji, koncentracji oraz wykonania zadań według ściśle określonej kolejności. Złożone papierowe konstrukcje sprawiły uczniom wiele radości i pozwoliły im uwierzyć we własne możliwości. Wszyscy świetnie się bawili, dekorując swoje prace.

          Celina Kopydłowska

           

          Szachy - aktywna wieś

          W dniu 18 października uczniowie: Joachim Chojnacki, Adam Kiliańczyk, Aleksander Kiliańczyk, Szymon Harenda, Radosław Polaszewski, Ksawery Dragon i Wiktoria Hak reprezentowali naszą szkołę w turnieju szachowym w ramach projektu ”Szachy – aktywna wieś”. Celem imprezy było popularyzowanie „królewskiej gry” wśród dzieci, podnoszenie umiejętności szachowych, promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości szachów. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i uczyć się strategii od innych uczestników. Wszyscy rywalizowali na wysokim poziomie zgodnie z zasadami fair play. Każdy zawodnik otrzymał medal, dyplom i nagrodę rzeczową. Uczestnikom dziękuję za udział, a rodzicom za dowiezienie i odbiór dzieci.

          Celina Kopydłowska

           

           

          Dzień Gier Planszowych

          Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcia, które wspierają rozwój wiedzy i wyobraźni. Planszówki to sport intelektualny angażujący obszary naszego myślenia, takie jak pamięć, planowanie, liczenie, podejmowanie decyzji. Spotkania przy grach planszowych to idealna łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu wolnego. Dzień Gier Planszowych obchodzony jest 10 października. Z tej okazji uczniowie podczas zajęć świetlicowych sami projektowali plansze,wymyślali zasady gry, pionki, kostki. Dużo radości sprawiło dzieciom prezentowane gier planszowych oraz sama gra w grupach. Była to okazja do poznania oraz prezentowania różnych gier planszowych w świetlicy i na zajęciach kreatywnych.

          Celina Kopydłowska, Beata Orłowska

           

          Konkurs układania puzzli

          We wrześniu w świetlicy szkolnej odbył się konkurs układania puzzli na czas dla chętnych uczniów klas I. O zwycięstwie decydował najkrótszy czas ułożenia wszystkich elementów.

          Zwycięzcy:

          I miejsce – Laura Kozłowska

          II miejsce – Wiktoria Dzierżanowska

          III miejsce – Maria Dymel

          Gratuluję zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.

          Poprzez zabawę puzzlami dzieci uczą się koncentracji, cierpliwości, szukania rozwiązań, rozpoznawania kształtów, ćwiczą umysł, precyzję ruchów, mogą świetnie spędzić czas z rodziną.

          Celina Kopydłowska

           

          Dzień Kropki

          15 września obchodziliśmy Święto Kreatywności czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji w trakcie zajęć świetlicowych dzieci poznały historię Vasthi, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki odkryła swój talent i uwierzyła we własne możliwości. Zainspirowani uczniowie podjęli wiele działań, których motywem przewodnim była kropka, pobudzając kreatywność, pomysłowość, wyobraźnię. Dzień Kropki miał na celu zachęcać do odkrywania talentów, dodawać uczniom odwagi, pozwalać na poznawanie ich mocnych stron oraz dostarczać świetnej zabawy.

           

           

           

           

          Zbiórka nakrętek plastikowych w naszej szkole trwa!

          ROBIĄC TAK NIEWIELE, TAK WIELE POMAGAMY”

          Przypominam o trwającej akcji zbierania plastikowych nakrętek w naszej szkole. Celem akcji jest pomoc Marcelowi Maciejczakowi z Niszczewic uczniowi naszej szkoły oraz Gabrysi Kacprzak z Tuczna. Zbiórka w naszej szkole trwa od kilku lat za co dziękujemy wszystkim, którzy kontynuują akcję.

          Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych, polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zbiórka nakrętek wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. A ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego dla potrzebujących. Zachęcam do wyrobienia w sobie nawyku, aby każda plastikowa nakrętka zyskała swoje „drugie życie,” a tym samym przyczyniła się do pomnażania dobra. Nie wyrzucajcie ich z odpadami do śmieci! Zebrane nakrętki oddajcie potrzebującym dzieciom! To mały gest, który sprawi, że możecie pomóc chorym dzieciom i dodatkowo zadbać o środowisko w najbliższym otoczeniu.

           

          Koordynator akcji Celina Kopydłowska

           

           

          Rok szkolny 2022/2023

           

          PODZIĘKOWANIA!

          Już od kilku lat świetlica szkolna prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek. Nakrętki zbierają uczniowie, rodziny, nauczyciele, pracownicy szkoły. Akcja ma na celu przede wszystkim wymiar charytatywny. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że każda, nawet najmniejsza ilość zebranych nakrętek, pomaga w zdobyciu środków na leczenie i rehabilitację Gabrysi i Marcela. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają tę akcję, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi. Rodzice Marcela i Gabrysi bardzo są wdzięczni wszystkim za zaangażowanie w tę akcję.

          Uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania nakrętek, DZIĘKUJEMY !

          Zachęcamy do dalszego udziału w naszej akcji. Ruszamy po wakacjach!

          Koordynator akcji - Celina Kopydłowska

           

          DZIEŃ OJCA

          Dzień Ojca jest bardzo ważnym świętem. Ustanowiono je po to, aby wszystkie dzieci pamiętały, jak ważną rolę w ich życiu odgrywa tata.

          Dzień Ojca to święto, w którym osobiście mamy okazję uroczyście okazać wdzięczność swoim tatom. W Polsce ten dzień obchodzony jest 23 czerwca. W tym dniu warto sprawić swojemu tacie niespodziankę i złożyć życzenia. Uczniowie podczas zajęć świetlicowych przygotowywali laurki i redagowali życzenia.

          Celina Kopydłowska

           

          TURNIEJ GRY W SCRABBLE

          Na początku czerwca w świetlicy szkolnej odbył się TURNIEJ GRY W SCRABBLE dla uczniów klas III i IV. Celem turnieju było popularyzowanie gry słownej, dzięki której uczniowie doskonalą swoje umiejętności językowe. Gra scrabble nie tylko w przyjemny i pożyteczny sposób wypełnia wolny czas, ale także wzbogaca słownictwo, uczy ortografii, gramatyki, wyrabia umiejętności sprawnego dodawania i mnożenia oraz uczy gospodarowania czasem. Miłośnicy tej gry mają możliwość ćwiczyć swoje umiejętności w świetlicy. Turniej miał charakter indywidualny. O kolejności miejsc decydowała suma zdobytych punktów podczas rozegranych czterech partii.

          I miejsce – Weronika Foint

          II miejsce – Viktoria Strychalska

          III miejsce – Hieronim Pałetko

          Gratulacje! Wszystkim dziękuję za udział.

          Celina Kopydłowska

           

          DZIEŃ MATKI

          Dzień Matki jest to coroczne święto. Wszystkie dzieci dobrze pamiętają o tym szczególnym dniu. Chcąc podziękować mamom za trud, miłość, dobroć i ciepło każdego dnia uczniowie w świetlicy przygotowywali się przez cały tydzień na tę okazję. Poznali historię tego święta, uczestniczyli w rozmowach na temat roli mamy w życiu dziecka, rysowali portrety i układali opisy swoich mam, redagowali życzenia, wykonywali rożnymi technikami plastycznymi laurki i upominki.

           

          Świetlica szkolna – Dzień Życzliwości

           

          Dnia 19 maja obchodziliśmy w świetlicy Dzień Życzliwości i Dobrych Uczynków. Pamiętajmy, aby każdego dnia nie zapominać o drobnych gestach, miłych słowach i wzajemnym szacunku. Potrzeba serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienia pomocy innym jest ważna w naszym życiu. Tymi gestami sprawiamy, że dla kogoś dzień staje się lepszy.

          Celina Kopydłowska

           

          INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO

          SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH

           

          Dnia 26.04.2023r. W Zespole Placówek Oświatowych w Tucznie odbył się Turniej Szachowy, który zgromadził młodych szachistów z 11 szkół podstawowych naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Dembski Aleksander, Tomczewski Wojciech, Modliński Kacper, Chojnacki Jeremi, Złotecki Franciszek, Nowak Antoni, Harenda Szymon, Kiliańczyk Aleksander, Chojnacki Joachim. Zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:

          - rocznik 2010/2011 na 31 miejsc Złotecki Franciszek – III miejsce,

          - rocznik 2012 i młodsi na 28 miejsc, Chojnacki Joachim – IV miejsce, Harenda Szymon – VII miejsce, Kiliańczyk Aleksander – X miejsce,

          - rocznik 2008/2009 na 23 miejsca Modliński Kacper – VI miejsce, Dembski Aleksander – XII miejsce, Chojnacki Jeremi – XV miejsce, Tomczewski Wojciech – XVII miejsce.

          We wszystkich kategoriach wiekowych każdy uczestnik do 20 miejsca otrzymał nagrodę rzeczową. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale. Naszym reprezentantom gratulujemy każdej wygranej partii, nabywania doświadczeń i życzymy kolejnych sukcesów.

          Serdecznie dziękujemy rodzicom za dowiezienie i odbiór dzieci z turnieju.

          Celina Kopydłowska, Mariusz Kopydłowski

           

          Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

          Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci przypada 2 kwietnia – Święto obchodzone jest w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu upowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania najmłodszych. Z tej okazji w świetlicy uczciliśmy to święto poprzez głośne czytanie fragmentów baśni. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, przedstawiająca historię powstawania książki, dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki. Były też pomysły na wspólne snucie opowieści. Bawiliśmy się w kalambury, przedstawiając postacie z baśni. Na koniec zajęć dzieci wykonały zakładki do książek. Odwiedziliśmy także bibliotekę szkolną, gdzie uczniowie wykonywali różne zadania, dotyczące znajomości baśni Andersena, oglądały i mogły wypożyczyć książeczki. Dzień Książki był okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci, a zarazem zachęcanie ich do częstego odwiedzania biblioteki.

          Celina Kopydłowska, Beata Orłowska, Joanna Batkowska

           

          Świetlica szkolna - wielkanocne ozdoby

          Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami, zajączkami, kurczakami. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach związanych ze świętami. Najwięcej radości sprawiły dzieciom prace plastyczno – techniczne. Wykonując wielkanocne ozdoby uczniowie rozwijali swoje zdolności manualne oraz kreatywność.

          Celina Kopydłowska

          Turniej szachowy

          W marcu w świetlicy szkolnej odbył się turniej szachowy dla uczniów klas I – IV. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Do udziału zgłosiło się 24 uczniów. Szachiści wykazali się wielkim skupieniem. Zwycięzcami zostali:

          I miejsce – Szymon Harenda, Aleksander Kilianczyk

          II miejsce – Wojciech Powyszyński

          III miejsce – Ksawery Dragon, Marcel Modliński

          IV miejsce – Eryk Szulc

          Gratuluję wszystkim uczestnikom a w szczególności zwycięzcom.

          Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy, ujawnianie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień dzieci, poznanie tajników gry w szachy, stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

          Celina Kopydłowska

           

          Świetlica szkolna – Dzień Recyklingu

                      18 marca przypada Światowy Dzień Recyklingu. Ten dzień został ustanowiony, po to, by zwrócić uwagę wszystkich na konieczność segregacji śmieci, aby jak najwięcej odpadów mogło być powtórnie wykorzystanych. W ciągu całego tygodnia uczniowie w świetlicy uczyli się o tym, co to jest segregacja odpadów, sortowanie, recykling i jak należy segregować śmieci. Wykonywali zadania utrwalające te pojęcia i wskazywali sposoby zmniejszania ilości śmieci. Podawali  pomysły na powtórne wykorzystanie niektórych odpadów. Powstały też plakaty zachęcające do segregacji i recyklingu. Dzieci w świetlicy oraz na zajęciach kreatywnych wykonal prace na temat „Cuda z natury” z wykorzystaniem surowców wtórnych, podczas których wykazały się niezwykłymi pomysłami. Głównym celem obchodów Dnia Recyklingu było kształtowanie świadomości gospodarowania odpadami, angażowanie w działania proekologiczne oraz rozbudzanie kreatywności dzieci.

                                                                                                Celina Kopydłowska i Beata Orłowska

           

           

          Dzień Kota

          W świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Kota, który przypada 17 lutego. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Historia kota domowego i kocie zmysły.” Z zainteresowaniem oglądali ilustracje kotów. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z ciekawostkami na temat kociego życia, zdobyły informacje, jak należy się nimi opiekować i jak pomagać bezdomnym kotom. Rozmawialiśmy o bajkach, w których głównym bohaterem są koty. Dzieci opowiadały o swoich domowych ulubieńcach. Nie zabrakło też kontaktu z literaturą – wizyty w bibliotece szkolnej. Z okazji Dnia Kota uczniowie wykonali mnóstwo ciekawych prac. Poznali też nową technikę plastyczną iris folding. Malowali portrety, lepili z plasteliny,wykonywali różne zadania, między innymi z kodowania z kotem w roli głównej. Był to tydzień pełen atrakcji i ciekawej zabawy. Celem obchodów Dnia Kota było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, zwrócenie uwagi na problem porzuconych i bezdomnych kotów oraz rozwijanie aktywności twórczej uczniów.


          Celina Kopydłowska i Beata Orłowska

           

           

          Międzynarodowy Dzień Łamigłówek i Dzień Puzzli

          Międzynarodowy Dzień Łamigłówek oraz Dzień Puzzli przypada na 29 stycznia. Łamigłówki i puzzle mają pozytywny wpływ na nasz mózg. Układanie puzzli i zabawy łamigłówkami posiadają wiele walorów edukacyjnych. Uczą wytrwałości w dążeniu do celu, koncentracji, spostrzegawczości, wiary we własne możliwości, trenują pamięć. Puzzle i łamigłówki to także ciekawa forma spędzania czasu wolnego. Puzzle i układanki towarzyszą dzieciom w świetlicy szkolnej codziennie, jednak w ostatnim tygodniu stycznia szczególnie. Aby podkreślić ważność Dnia Puzzli w świetlicy zapanowała „Puzzlomania”. Dzieci układały puzzle, tworzyły własne, układały własny obraz z wycinków, kolorowały, miały okazję obejrzeć film edukacyjny „Największa fabryka puzzli w Polsce – Trefl”, rozwiązywały łamigłówki na tablicy interaktywnej. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie układania puzzli na czas. Wymagało to niezwykłej cierpliwości, koncentracji, spostrzegawczości. Uczniowie sobie z tym świetnie poradzili. Najlepszymi w układaniu puzzli okazali się: Zofia Kaptur – I miejsce, Nikola Górska – II miejsce, Jagoda Pieczątkiewicz– III miejsce, Łucja Sobolewska – IV miejsce. Były to dni pełne wrażeń, a wszyscy świetnie się bawili.

          Celina Kopydłowska, Beata Orłowska

           

          Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej

          Wszyscy doskonale znają daty 21 i 22 stycznia, ponieważ w te dni swoje święto obchodzą kochane babcie i wspaniali dziadkowie. Są to szczególne dni w roku, w których wszystkie wnuki wyrażają swoim babciom i dziadkom miłość, szacunek oraz wdzięczność za ich trud, opiekę, oddanie i za czas, który poświęcają. Uczniowie w świetlicy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do przygotowania upominków. Wśród tradycyjnych prac znalazły się kolorowe laurki. Przygotowanie ich było okazją dla uczniów wykazaniem się kreatywnością.

           

          Świetlica szkolna – Dzień Pluszowego Misia

          W świetlicy szkolnej pamiętaliśmy, aby uczcić Święto Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Tego dnia zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom historii powstania pluszowego misia. Każde dziecko miało okazję podzielenia się historią własnego pluszowego przyjaciela. Dużo radości sprawiło dzieciom rysowanie portretów swoich ulubionych misiów. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach o tematyce „misiowej”. Obejrzeli także bajki i słuchali piosenki o misiach. W tym dniu nie zabrakło również spotkania z literaturą – wizyty w bibliotece szkolnej. Uczniowie słuchali czytanych fragmentów bajek, oglądali ilustracje misiów. Musieli wykazać się wiedzą, z jakiej bajki pochodzą przedstawione postacie. Dużo śmiechu sprawiło dzieciom rysowanie misia z zakrytymi oczami. Na koniec oglądały i mogły wypożyczyć książeczki o ulubionych misiach. Dzień Pluszowego Misia sprawił wszystkim dużo radości. Okazało się, że mimo wielu nowoczesnych zabawek, pluszowy miś jest wciąż ulubioną maskotką. Moda na misie nie przemija, a w dodatku są bardzo ważne dla rozwoju emocjonalnego dzieci.

           

          Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w Szachach

          Uczniowie w składzie: Joachim Chojnacki, Natalia Kiljańczyk, Antoni Nowak, Franciszek Złotecki, Aleksander Kiliańczyk Wojciech Powyszyński, Agnieszka Tyl, Szymon Harenda, Jeremi Chojnacki, Wiktoria Hak, Wojciech Tomczewski, Aleksander Dembski reprezentowali naszą szkołę w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w szachach. Turniej ten odbył się 25 października 2022 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Tucznie. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Drużyna 'rocznik 2008-2009' zajęła III miejsce, druga drużyna 'rocznik 2010 i młodsi' zajęła II miejsce, natomiast pierwsza drużyna 'rocznik 2010 i młodsi' zajęła IV miejsce. Zmagania zawodników zostały nagrodzone pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Turniej przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze. Był wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, a także do uczenia się nowych strategii. Gratulacje dla wszystkich zawodników! Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców za dowiezienie i odbiór dzieci z turnieju.

          Celina Kopydłowska

           

          Świetlica szkolna – Dzień Postaci z Bajek

          Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który przypada 5 listopada, jest okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Nie mogliśmy przegapić tego święta w świetlicy szkolnej. W tym dniu odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Dzieci brały udział w zabawach wymagających wykazaniem się znajomością treści bajek. Rozpoznawały tytuły i bohaterów bajek po rekwizytach i przeczytaniu fragmentów z książek. Oglądały różne książeczki i mogły je wypożyczyć. Wesoło było też przy konkursie oddzielania grochu od fasoli i rzucania papierową kulką w Babę Jagę.

          W świetlicy uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy, kolorowali obrazki, opowiadalio swoich ulubionych postaciach książkowych oraz wykonali maski i zakładki do książki. Ten dzień dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii. Głównym celem wspólnej zabawy było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz zwrócenie uwagi na rolę edukacyjnąi wychowawczą bajek. To one często uczą nas rozróżniania dobra od zła czy prawidłowych postaw.

          Celina Kopydłowska i Joanna Batkowska

           

          Świetlica szkolna - jesienne inspiracje

          Jesień to szczególna pora roku, która inspiruje do działań twórczych. Dzieci wykonały prace, wykorzystując barwy i skarby jesieni. Zobaczcie je w zakładce "Album fotograficzny".

           

          Świetlica szkolna – „Dzień Planszówek”

          Światowy Dzień Gier Planszowych przypada na 10 października. Planszówki są doskonałym sposobem na spędzanie czasu wolnego i wzmacnianie więzi między ludźmi. Uczą planowania, podejmowania decyzji, zasad fair play, pracy zespołowej, wyzwalają emocje, śmiech, rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Z okazji Dnia Planszówek uczniowie zapoznali się z historią gier planszowych. Na zajęciach kreatywnych każdy mógł zaprezentować swoją ulubioną grę i zagrać w nią z kolegami. Uczniowie tworzyli także kolorowe gry planszowe. Wykonawcy  zaprezentowali swoje talenty plastyczne i kreatywność.  
          W świetlicy szkolnej odbył się turniej warcabowy dla uczniów klas I – IV. Uczestnicy rozgrywek wykazali się zaangażowaniem i znajomością obowiązujących reguł. To był przyjemny, radosny czas, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje świetna zabawa.

          PAMIĘTAJCIE !!! GRANIE W PLANSZÓWKI STAJE SIĘ MODNE. BĄDŹCIE NA CZASIE, GRAJCIE W PLANSZÓWKI!

          Celina Kopydłowska i Beata Orłowska

           

          Turniej warcabowy

          Z okazji Dnia Planszówek w świetlicy szkolnej odbył się turniej warcabowy. Rywalizowało 20 uczniów klas I – IV. Zwycięzcami zostali:

          I miejsce – Zuzanna Kudłacik

          II miejsce – Nikola Górska, Franciszek Pietrzak, Ksawery Dragon

          III miejsce – Lena Kutnik

          IV miejsce – Nikodem Cholerzyński

          Zwycięzcom gratuluję, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział. Celem turnieju było popularyzowanie gier planszowych, umożliwienie dzieciom sprawdzenia swoich umiejętności gry w warcaby, stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i możliwości współzawodnictwa.

          Celina Kopydłowska

           

          Dzień Chłopaka w świetlicy

          Dnia 30 września 2022r. w świetlicy szkolnej uczciliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji mali mężczyźni zostali obdarowani krawatami, wykonanymi przez dziewczyny. Zajrzyjcie do zakładki "Album fotograficzny". 

           

          Dzień Kropki

          W naszej szkole 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. To też wspaniała okazja, aby pomóc dzieciom rozbudzać ich kreatywność, inwencję twórczą i odkrywać talenty.

          Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie. Ma zachęcić nie tylko do odkrywania u dzieci talentów ale też dodawać im odwagi.

          Uczniowie w świetlicy szkolnej z kropką w roli głównej świetnie się bawiły. Tworzyły „kropkowe” dzieła, wzajemnie się inspirując. To był prawdziwie „kropkowy” dzień!

           

          Rok szkolny 2021/2022

          Święto Taty w świetlicy

          Dzień Ojca to święto, w którym mamy okazję okazać wdzięczność ojcom za trud i wychowanie, dziękując im za opiekę i wsparcie, jakie od nich otrzymujemy.

          23 czerwca świętujemy DZIEŃ OJCA. W tym dniu warto sprawić swojemu tacie niespodziankę, złożyć życzenia. Jeśli jednak nie możemy spotkać się w tym dniu z tatą, pamiętajmy, aby do niego zadzwonić lub wysłać życzenia.

          Uczniowie w świetlicy szkolnej przygotowania do tego święta zaczęli wcześniej. Tworzyli cudeńka dla swoich ukochanych tatusiów. Każdy tata będzie pewnością dumny i wzruszony, gdy zobaczy i dostanie upominki, laurki, życzenia.

           

          Turniej gry w scrabble

          Na początku czerwca w świetlicy szkolnej odbył się TURNIEJ GRY W SCRABBLE dla uczniów klas III i IV. Celem turnieju było popularyzowanie gry słownej, dzięki której uczniowie doskonalą swoje umiejętności językowe. Gra scrabble nie tylko w przyjemny i pożyteczny sposób wypełnia wolny czas, ale także wzbogaca słownictwo, uczy ortografii, gramatyki, wyrabia umiejętności sprawnego dodawania i mnożenia oraz uczy gospodarowania czasem. Miłośnicy tej gry mają możliwość ćwiczyć swoje umiejętności w świetlicy. Turniej miał charakter indywidualny. O kolejności miejsc decydowała suma zdobytych punktów podczas rozegranych czterech partii.

          I miejsce – Nikola Ciupak

          II miejsce – Kinga Wiktorowicz

          III miejsce – Weronika Szymańska

          IV miejsce – Nikola Górska, Berenika Uszczewska, Amelia Czernik

          V miejsce – Kinga Pawlewska

          Gratulacje! Wszystkim dziękuję za udział.

          Celina Kopydłowska

           

          Świetlica z okazji Dnia Mamy

          W tym tygodniu 26 maja obchodzimy ważne i piękne święto – DZIEŃ MATKI. To dzień szczególny, poświęcony naszej jedynej i ukochanej mamie. Wszystkie dzieci pamiętają o tym święcie i starają się umilić go swoim mamom, chcąc podziękować za trud i opiekę, włożoną w wychowanie, miłość, dobroć i ciepło każdego dnia.

          Uczniowie w świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do tego dnia. Zobaczcie zdjęcia.

           

          INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH

          Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny brali udział  w Powiatowym Turnieju Szachowym, który odbył się 5 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej w  Tucznie. Szkołę reprezentowali uczniowie w trzech kategoriach: rocznik 2011 i młodsi  (Joachim Chojnacki, Aleksander Kiliańczyk, Antoni Nowak), rocznik 2009 – 2010 (Franciszek Złotecki, Jan Rybka, Jeremi Chojnacki), rocznik 2007 – 2008  (Maksymilian Nowaczyk). Po pięciu rozegranych partiach zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:

          I miejsce - Maksymilian Nowaczyk,  III miejsce –Antoni Nowak. Zmagania zawodników zostały nagrodzone. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy - puchary i nagrody. Gratulacje dla wszystkich zawodników! Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za dowiezienie i odbiór dzieci z turnieju.

          Celina Kopydłowska i Mariusz Kopydłowski

           

           

          Majowe święta w świetlicy

          Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W pierwszych dniach miesiąca obchodzone są święta upamiętniające wydarzenia, które zapisały się w historii. Tydzień poprzedzający majowe święta uczniowie w świetlicy poświęcili na pogłębienie wiedzy i informacji na temat wydarzeń historycznych oraz wykonanie prac związanymi z symbolami narodowymi.

           

          Wielkanoc w świetlicy

          W kwietniu w świetlicy szkolnej uczniowie zapoznali się z tradycjami i zwyczajami związanymi ze świętami Wielkiej Nocy. Wiele radości sprawiły dzieciom ozdoby świąteczne, które wykonywały samodzielnie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

           

          Dzień Kobiet w świetlicy

          Marzec w świetlicy był pełen różnych wydarzeń.

          8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat tradycji obchodzenia tego święta. Chłopcy uczcili dzień, wykonując laurki i piękne tulipany dla swoich mam, babć, sióstr i koleżanek.

           

          Powitanie wiosny w świetlicy

          W marcu czekaliśmy na nadejście wiosny. Podczas spotkań dzieliliśmy się zauważonymi oznakami tej pięknej pory roku. Zaprosiliśmy wiosnę do naszej sali wykonując ozdoby oraz kukłę symbolizującą marzannę. Uczniowie zapoznali się też z tradycją powitania wiosny. Zdjęcia jak zwykle można zobaczyć w zakładce "Album fotograficzny".

           

          Turniej szachowy

          W marcu odbył się turniej szachowy. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Do gry przystąpiło 16 uczniów klas II – IV. Udało się wyłonić mistrzów szachowych:

          I miejsce – Aleksander Kiliańczyk, Joachim Chojnacki

          II miejsce – Wojciech Powyszyński

          III miejsce – Szymon Harenda, Antoni Nowak, Kamil Olejniczak

          Gratulacje! Podziękowania dla wszystkich uczestników za rywalizację, grę fair – play i atmosferę świetnej zabawy.

          Celina Kopydłowska

           

           

          Turniej warcabowy

          Warcaby to wspaniała gra planszowa znana od wieków. Uczy koncentracji, przestrzegania reguł, szacunku do przeciwnika, a przede wszystkim logicznego myślenia i zdrowej rywalizacji. W listopadzie odbył się turniej warcabowy dla uczniów klas I – IV, biorących udział w zajęciach świetlicowych. Turniej zorganizowała pani Celina Kopydłowska.  Najlepszymi okazali się:

          klasy I:

          Nikodem Cholerzyński  -  I miejsce

          Lena Kutnik   -  II miejsce

          Alan Stypczyński   -  III miejsce

          Gustaw Płoski -  III miejsce

          klasy II - IV:

          Berenika Mączkowska – I miejsce

          Michał Stypczyński – II miejsce

          Wanessa Witkowska – III miejsce

          Zuzanna Kudłacik – IV miejsce

          Kamil Olejniczak – IV miejsce

           

                      Celem turnieju była popularyzacja gier planszowych, integracja uczniów, rozwijanie logicznego myślenia, dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek oraz wyłonienie najlepszych warcabistów. Turniej dał dzieciom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności gry w warcaby. Była to też doskonała zabawa, a także wspaniała okazja by mile spędzić czas z rówieśnikami.

           

           

          Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w Szachach

          Grupa naszych uczniów w składzie: Joachim Chojnacki, Aleksander Kiljańczyk, Natalia Kiljańczyk, Antoni Nowak, Franciszek Złotecki, Wiktoria Hak, Jeremi Chojnacki, Jan Rybka, Victoria Tyl, Hubert Kacprowicz, Daniel Grontkowski i Maksymilian Nowaczyk reprezentowali naszą szkołę w Pierwszym Powiatowym Turnieju Szachowym. Odbył się on 18 października 2021 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Tucznie. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Drużyna z rocznika 2007-2008 zajęła czwarte miejsce, pierwsza drużyna z rocznika 2009 i młodszych zajęła trzecie miejsce, natomiast druga drużyna rocznika 2009 i młodszych zajęła czwarte miejsce. Zmagania zawodników zostały nagrodzone pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Turniej przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze. Był wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, a także do uczenia się nowych strategii. Gratulacje dla wszystkich zawodników! Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za dowiezienie i odbiór dzieci z turnieju.

          Celina Kopydłowska i  Mariusz  Kopydłowski

           

           

           

          Rok szkolny 2020/ 2021

          Turniej scrabblowy

          W czerwcu chętni uczniowie klas I –III, którzy uczęszczają na zajęcia do świetlicy szkolnej, mogli wziąć udział w turnieju scrabblowym. Zawodnicy rozgrywali partie systemem „każdy z każdym”. Ilość uzyskanych punktów wyłoniła kolejność wygranych:

          I miejsce - Filip Szulerowicz

          II miejsce -  Nikola Górska

          III miejsce - Berenika Mączkowska

          Wyróżnienia: Bartosz Futyma, Patrycja Wudniak, Kinga Pawlewska

          Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników.

          Gra scrabble nie tylko w przyjemny i pożyteczny sposób wypełnia wolny czas, ale także wzbogaca zasób słownictwa, uczy ortografii, gramatyki, wyrabia umiejętności sprawnego dodawania i mnożenia oraz uczy gospodarowania czasem. Przy tej grze uczniowie uczą się budować relacje społeczne.

          Młodzi miłośnicy tej gry mają możliwość ćwiczyć swoje umiejętności w świetlicy szkolnej pod okiem pani C. Kopydłowskiej.

           

          Dzień Ojca w świetlicy

          Dzień Ojca to bardzo ważna data. W tym dniu możecie drodzy uczniowie okazać tacie szacunek i wdzięczność za trud i wychowanie.

          Podobnie jak Dzień Matki, Dzień Ojca jest wyjątkowym dniem.

          Dzieci w świetlicy nie mogły przecież zapomnieć o tym szczególnym dniu. Przygotowały dla swoich tatusiów laurki, kartki, upominki i życzenia.

          Wszystkim tatusiom z okazji ich święta życzymy wielu pogodnych chwil, odpoczynku od codziennych obowiązków oraz mnóstwa radosnej zabawy ze swoimi dzieciakami.

           

          Turniej szachowy w świetlicy

           W maju odbyła się kolejna odsłona szachowych zmagań, zorganizowana przez szkolną świetlicę. Do turnieju zgłosili się chętni uczniowie z klas I – III. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Celami turnieju było zmotywowanie dzieci do ćwiczeń i gry nie tylko z rówieśnikami, ale i w domu z bliskimi, propagowanie zasad fair-play oraz ujawnianie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów. Po zaciętej rywalizacji najlepszymi okazali się:

          I miejsce  - Aleksander Kiliańczyk

          II miejsce – Ksawery Dragon

          III miejsce – Franciszek Pietrzak

          Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za wspaniałą rywalizację, a zwycięzcom - gratulujemy.

          Nad przebiegiem turnieju czuwała pani Celina Kopydłowska

           

           

          Dzień Matki w świetlicy

          26 maja to dzień szczególny. Poświęcony jest naszej jedynej i ukochanej mamie. Jaka jest mama i jak wiele dla nas robi, nawet gdy jest zmęczona, pięknie opisuje w wierszu Karol Wojtyła. Wszystkie dzieci dobrze pamiętają o tym święcie i starają się, jak najlepiej potrafią, umilić go swoim mamom. Chcąc im podziękować za trud, miłość, dobroć i ciepło każdego dnia, nasi podopieczni przez cały tydzień przygotowywali się na tę okazję. Niektórzy z nich zanieśli do domów po kilka niespodzianek. Na zajęciach plastycznych tworzone były laurki, serduszka, kwiaty i inne upominki.

          My również przyłączamy się do życzeń i życzymy wszystkim mamom, aby ten dzień trwał przez cały rok.

          Dzień Matki jest jeden raz w roku,

          Szczęśliwy i pełen uroku.

          W tym dniu pragniemy wszystkim Mamom złożyć życzenia,

          Życząc dużo zdrowia, szczęścia i powodzenia.

           

          Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Świat w pandemii”

          Ten czas w pandemii to czas trudny dla wszystkich, ale to też okazja do twórczych działań. Niektórzy uczniowie pokusili się, aby napisać rymowankę lub wiersz. Cieszę się, że chcieliście podzielić się swoimi przemyśleniami o obecnej sytuacji. Powstały ciekawe, twórcze, a nawet zabawne rymowanki i wierszyki. Przyznano następujące miejsca:

          Klasy III

          I miejsce – Omar Selim, klasa IIIa

          II miejsce – Czernik Amelia, klasa IIIa

          III miejsce – Weronika Szymańska, klasa IIIc

          Kinga Pawlewska, klasa IIIb

          Wyróżnienia – Maria Popławska, klasa IIIa

          Antoni Nowak, klasa IIIa

          Klasy II

          I miejsce –  Laura Fabich, klasa IId

          II miejsce - Zuzanna Kudłacik,  klasa IIb

          III miejsce - Maksymilian Zawadzki, klasa IIb

          Odbiór dyplomów i upominków nastąpi po powrocie do szkoły. Dziękuję wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie. Jestem pełna podziwu dla Waszego zaangażowania i pomysłowości. Zachęcam  wszystkich uczniów do przeczytania tych utworów na stronie świetlicy.

           

          Kartka dla medyka!

          W październiku w ramach akcji „Kartka dla medyków” oraz z okazji Dnia Służby Zdrowia uczniowie w świetlicy szkolnej wykonali kartki dla pracowników medycznych, aby podziękować za ich trud i wysiłek. Kartki zostały przekazane do różnych placówek służby zdrowia, w których pracują rodzice naszych uczniów, tj. do szpitali w Bydgoszczy, Inowrocławiu oraz do przychodni w Złotnikach Kujawskich.

          Kartki zostały przyjęte we wszystkich placówkach z dużą serdecznością. Dostaliśmy nawet podziękowania.

          A z Wojskowego Szpitala Kilinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy napisano: "Serdecznie dziękujemy za przepiękne życzenia dla personelu medycznego Naszego Szpitala od uczniów świetlicy Szkoły Podstawowej im. Karola Urbańskiego. Jesteśmy wzruszeni!"

          Prace konkursowe "Świat w pandemii"

           „Świat w pandemii

           

          Koronawirus się zjawił,

          do walki się stawił.

          My go wypędzimy,

          do szkoły wrócimy!

           

          Po co są maseczki?

          Do włożenia w beczki?

          Nie! Do noszenia

          i organizmu chronienia!

           

          Maseczkę noś - nie bądź łoś!

                    Maksymilian Zawadzki

           

           

          “Świat w pandemii”

          W marcu życie się zmieniło.

          Dużo zasad nam przybyło.

          Trzeba do nich się stosować,

          aby nigdy nie zachorować.

          Ważna zasada, by maseczkę zakładać.

          “Usta i nos!” - tak można podpowiadać.

          Dezynfekcja rąk obowiązkowa!

          Nikt się przed nią nie uchowa.

          Również pamiętajcie - odstęp zachowajcie.

          Dwa metry odległości uwzględniajcie.

          Dzięki tym zasadom ważnym,

           bezpieczny będzie każdy!

                       Kinga Pawlewska

           

          „Świat w pandemii”

          Wirus przyszedł niespodzianie,

           wszystkich wystraszył niesłychanie.

          Mamy go już wszyscy dość,

           bo z niego jest zły gość.

          W domu przez niego siedzieć musimy.

          Do szkoły nie chodzimy, teraz zdalnie się uczymy.

          Jeśli gdzieś już wyjść musimy to maseczkę nosimy,

           bo przed nim się chronimy.

           O ręce często dbamy,

           bo inaczej go nie pokonamy.

          My się przecież nie poddamy

           i ten czas przetrwamy!

                           Laura Fabich

           

          „Świat w pandemii”

          Każdy mądry człowiek Ci powie,

          Że najcenniejszym darem jest zdrowie.

          Koronawirus – okropna sprawa,

          Dlatego pamiętaj o tych zasadach:

          Dystans! Maseczka! Dezynfekcja!

          Niech dla każdego będzie to ważna lekcja.

          Byśmy wirusa szybko pokonali

          Oraz nawzajem się nie zarażali.

                       Weronika Szymańska

           

           

          „Świat w pandemii”

          Na pewno koronawirusa pokonamy,

          bo  dużymi odległościami go omijamy.

          Sport i gimnastykę uprawiamy.

          Dużo owoców i warzyw spożywamy.

          Maseczki na nos i usta zakładamy.

          Ręce często i dokładnie mydłem i wodą pocieramy.

          Skupiska ludzi omijamy.

          Często się uśmiechamy.

          Czas wolny miło i aktywnie spędzamy.

          Kolegów nie odwiedzamy.

          Z cierpliwością na szczepionkę czekamy!

                                              Zuzanna Kudłacik

           

          „Świat w pandemii”

          Uwaga koronawirus! Załóż maseczkę i krzyknij: STOP WIRUS!!!

          Witaj się łokciem a nie ręką! To grozi udręką!

          Nie wychodź z domu! Dla dobra narodu!

          Noś maseczkę! To dostaniesz laseczkę!

          Fajna jest także bezpieczna przyłbica,

           Zaraz ją załóż, bo będzie policja!

          Zachowaj dystans choć na 2 metry, nie musi to być aż 3 kilometry!

                                                                                      Maria Popławska

           

           

           

          „To tylko sen”

          Koronawirusie chcesz dostać tu się,

          Lecz my się nie damy,

           na babcię nie kichamy.

          Gdy na imprezach podskakuję,

           także dystans zachowuję.

          A gdy na wychowaniu fizycznym w piłkę gram,

          o bezpieczeństwo swoje i innych dbam.

          No i zawsze mam nadzieję, że to wszystko tylko sen.

                                                                   Antoni Nowak

           

          „Świat w pandemii”

          Koronawirus ciągle ludzi atakuje,

          niech każdy się do przepisów dostosuje.

          Atakuje dziadka, ciotkę, noworodka.

          Szansa większa niż wygrana w totolotka!

          Nie wychodź bez przyczyny z domu,

          i nikt nie zaszkodzi Tobie i Ty nikomu.

          Narzekałeś, że nie masz czasu odpoczywać,

          teraz możesz się długo wylegiwać.

          Jeśli masz tej choroby objawy,

          odłóż na chwilę kubek kawy.

          Zadzwoń pod odpowiednie numery,

           to wcale nie jest robienie afery.

          Powiedzą Ci tam jak masz postępować,

          i swoje objawy obserwować.

          Na wyniki poczekasz max dobę,

          wyrok nie musi być na chorobę.

          Lepiej sprawdzić i mieć pewność,

          niech to nie będzie obojętność.

                                  Amelia Czernik

           

          „Bezpieczne zachowanie w okresie epidemii COVID-19”

          Nasze życie jest wesołe,
          dużo sportu i radości,
          śmiech rozgrzewa nasze kości.
          A tu nagle wróg się szerzy,
          nasze zdrowie sobie mierzy.
          Opis wroga bardzo łatwy:
          ma koronę, kolce wkoło
          i w powietrzu mu wesoło.
          Bardzo łatwo się przenosi,
          ale nikt go z nas nie znosi.
          I dlatego myjmy ręce,
          bo wirusy omijamy
          i mydłem je zabijamy.
          Nosimy maseczki,
          a gdy źle się czujemy
          dla naszego i innych bezpieczeństwa,
          lepiej w domu zostajemy.
          Nie dotykamy oczu, ust i nosa.
          Nie witamy się jak wcześniej,
          dając piąteczkę.
          I biegamy w mniejszych grupach.
          Nie dzielimy się jedzeniem.
          No cóż, takie są zasady.
          Moje motto to:
          Przyjaźnię się z kolegami,
          a nie z COVID- 19 wirusami.
                                          Omar Selim

           

          „Bezpieczne zachowanie w okresie epidemii COVID-19”

          Rękawiczki i maseczkę mam

          I teraz dezynfekuję ręce.

          Idę do sklepu i wszyscy mówią mi:

          Jakie masz czyste ręce!

          Wracam ze sklepu i myję ręce,

          ponieważ COVID-19 wirusa nie chce.

          Nie dotykam oczu, ust i nosa.

          Kiedy czuję się źle to zostaję w domu,

           bo nie chcę dać moich wirusów nikomu.

          Bawię się z kolegami w mniejszych grupach.

          Witam się bez dotykania.

          Nie dzielę się jedzeniem.

          Używam własnych przyborów szkolnych.

          Takie zasady mam.

          I o nie wszędzie dbam.

                            Omar Selim
           

           

           

           

           

           

          Konkurs plastyczny „Wirusa w koronie przegonię”

          W październiku w świetlicy szkolnej został ogłoszony konkurs plastyczny pt.”Wirusa w koronie przegonię” dla klas I –III. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy, ukazującej przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny w walce z koronawirusem. Celem konkursu było zachęcanie dzieci do profilaktyki z zachowaniem bezpieczeństwa w okresie COVID – 19 oraz dbanie o własne i innych zdrowie w czasie pandemii. Jury w składzie:  p. Celina Kopydłowska, p. Aleksandra Długosz i p. Natalia Balicka oceniło prace i przyznało miejsca

          I miejsce – Oliwia Tuszyńska

          II miejsce – Weronika Szymańska i Berenika Mączkowska

          III miejsce – Zuzanna Kudłacik

          Wyróżnienia: Zofia Kaptur, Filip  Szulerowicz,  Nikola Ciupak

          Tadycyjnie zdjęcia z pracami konkursowymi i zwycięzcami do obejrzenia w zakładce "Album fotograficzny".

           

          Turniej warcabowy

          W październiku w świetlicy szkolnej uczniowie klas I- III rywalizowali ze sobą w turnieju warcabowym. Celem turnieju była popularyzacja gry w warcaby, rozwijanie logicznego myślenia, poznawanie tajników gry w warcaby. Turniej dał dzieciom możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami i ukazał, że gry planszowe to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego.

          Zwycięzcami zostali:

          I miejsce – Eryk Szulc

          II miejsce- Berenika Mączkowska, Fabian Dąbrowski, Joshua Alexander

          III miejsce –Nikola Górska

          IV miejsce – Hubert Oracz

          Migawki z turnieju do zobaczenia w naszym "Albumie fotograficznym".

           

          Konkurs układania puzzli na czas

          We wrześniu uczniowie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej, mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w układaniu puzzli na czas. Konkurs polegał na  ułożeniu puzzli w jak najkrótszym czasie. Zwycięzcami zostali:

          W kategorii klas I

          I miejsce – Franciszek Pietrzak

          II miejsce – Nikola Jankowska

          III miejsce – Oliwia Alexander

          IV miejsce – Vanessa Witkowska

          W kategorii klas II

          I miejsce – Nikola Górska

          II miejsce – Berenika Mączkowska

          III miejsce – Malika Mikołajczyk

          IV miejsce – Oliwia Tuszyńska

          Kilka zdjęć z konkursu można zobaczyć w zakładce "Album fotograficzny".

           

           

          rok szkolny 2019/2020

           

          Turniej szachowy

          W lutym i  marcu w świetlicy szkolnej odbył się turniej szachowy. Rywalizowało ze sobą 15 uczniów klas I – III  oraz 8 uczniów klas IV – V.  Zwycięzcami zostali:

          Klasy I- III

          I  miejsce – Alexsander  Joshua

          II  miejsce – Antoni Nowak

          III  miejsce –  Franciszek  Złotecki  i Adam Mnich

          IV miejsce- Maksymilian Zawadzki

          Wyróżnienie – Berenika  Mączkowska

          Klasy IV – V

          I miejsce – Jeremi  Chojnacki

          II miejsce – Aleksander Dembski

          III miejsce – Wiktoria Hak

          IV miejsce – Adam Kosicki

           

          Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników. Migawki z konkursu do zobaczenia w zakładce "Album fotograficzny".

           

           

           

          KONKURS UKŁADANIA PUZZLI NA CZAS

          W grudniu i styczniu w świetlicy odbył się konkurs układania puzzli na czas. Uczniowie klas pierwszych, którzy lubią układać puzzle, mogli zaprezentować swoje umiejętności i rywalizować o tytuł mistrza. Zadanie polegało na ułożeniu puzzli w jak najkrótszym czasie. Wszyscy świetnie sobie poradzili,  ale najlepszymi okazały się:

          I miejsce – Berenika Mączkowska    (otrzymała tytuł mistrzyni)

          II miejsce – Nikola Górska

          III miejsce – Oliwia Tuszyńska

          IV miejsce – Maja Foint

          V miejsce – Aleksandra Gordon

          Zdjęcia z konkursu można zobaczyć w zakładce "Album fotograficzny".

           

          TURNIEJ WARCABOWY

          W październiku odbył się turniej warcabowy dla chętnych uczniów klas  I – IV biorących udział w zajęciach świetlicowych. Nad przebiegiem czuwała pani Celina Kopydłowska. Rywalizowało ze sobą 20 uczniów.

          Zwycięzcami zostali:

          Oliwier  Ziółkowski – I miejsce

          Berenika  Mączkowska – II miejsce

          Fabian Dąbrowski  – III miejsce

          Joshua  Alexander – III miejsce

          Celem turnieju była integracja uczniów, umiejętność wykazania się swoimi możliwościami, dostosowania się do reguł gry oraz przeżywania sukcesów i porażek.

           

           

           

          rok szkolny 2018/2019

          SZKOLNY TURNIEJ SCRABBLOWY

          Dnia 23.06.2019 r.odbył się szkolny turniej scrabblowy. Uczniowie mogli  sprawdzić swoje umiejętności i możliwości, które nabyli na kółku skrablowym. Rywalizowało ze sobą 12 uczniów klas czwartych o tytuł mistrza słowa. Nad przebiegiem czuwała pani Celina Kopydłowska.

          Zwycięzcy:

          I miejsce – Mateusz Cabański   (mistrz słowa)

          II miejsce – Witold Witt

          III miejsce – Lena Wieloszyńska  i Dominika Kierecka

           

           

          KONKURS PLASTYCZNY „ARCYDZIEŁA Z ODPADÓW”

          W marcu chętne uczennice klas IV pod kierunkiem pani Celiny Kopydłowskiej na zajęciach  w świetlicy  wykonały prace na konkurs plastyczny pt. „Arcydzieła z odpadów”, organizowany przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na możliwość wykorzystania niektórych odpadów jako tworzywa artystycznego. Napłynęło 248 prac z placówek oświatowych województwa kujawsko – pomorskiego. Gratulacje  dla Magdaleny Byczyńskiej, uczennicy klasy IVa,  która  w tym konkursie zdobyła  I miejsce, dzięki wspaniale wykonanej pracy.

           

          SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

          W listopadzie i grudniu w świetlicy szkolnej odbył się turniej szachowy. Rywalizowało ze sobą 10 uczniów klas I – III  i  12 uczniów klas IV.

          Zwycięzcami  zostali:

          Klasy I – III

          I miejsce – Wiktoria Hak

          II miejsce – Franciszek Złotecki

          III miejsce – Adam Mnich

          IV miejsce – Szymon Dragon

                                 Igor Włodarczyk

          Klasy IV

          I miejsce – Jeremi  Chojnacki    

                              Aleksander Dembski

          II miejsce – Norbert  Rudnik

          III miejsce – Jan Rybka

          IV miejsce – Brajan  Dragon    

          GRATULACJE!

           

           

          KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM „EKOŚWIĘTA”

          Na konkurs plastyczny pod hasłem „EKOŚWIĘTA”, organizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy, jak co roku napłynęły prace z całego województwa  kujawsko – pomorskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się prace uczennic z naszej szkoły.

          W kategorii „Kartka choinką pachnąca” I miejsce zdobyła Wiktoria Hak.

          W kategorii „Ozdoba choinkowa” równorzędne I miejsca zdobyły : Urszula Kubiak, Maria Sawiel, Hanna Sadowska, Sandra Ciupak, Magdalena Byczyńska, Gabriela Bogusz.

          Za tyle wyróżnionych prac szkoła otrzymała NAGRODĘ SPECJALNĄ  w postaci zestawu gier do świetlicy. Prace uczniowie wykonali na zajęciach w świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Celiny Kopydłowskiej.

           

          KONKURS  PLASTYCZNY „Z EKOLOGIĄ BEZ GRANIC”

          Kolejna edycja konkursu „Z ekologią bez granic”, organizowanego przez Kujawsko – Pomorskie Centrum  Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy, w tym roku była na temat „Cuda polskiej przyrody”. Uczennice z naszej szkoły jak co roku wykonały w świetlicy szkolnej prace na ten konkurs pod kierunkiem pani Celiny Kopydłowskiej. Na konkurs napłynęło 291 prac z placówek oświatowych województwa kujawsko – pomorskiego. Wśród nagrodzonych znalazła się praca Agaty Banek, która zdobyła  I miejsce. Gratulacje!

           

          Turniej warcabowy

          W październiku  odbył się turniej warcabowy dla uczniów klas II, III i IV, biorących udział w zajęciach świetlicowych. Turniej zorganizowała pani Celina Kopydłowska. Rywalizowało ze sobą 24 uczniów. Najlepszymi okazali się:

          Michał Kwiatkowski   -  I miejsce

          Antoni Strajk    -  II miejsce

          Mikołaj Boesche  -  II  miejsce

          Oliwier  Ziółkowski   -  III miejsce

          Otrzymali oni dyplomy i upominki.

          Celem turnieju była integracja uczniów, rozwijanie logicznego myślenia, dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek. Zdjęcia z turnieju w zakładce --> Album fotograficzny.

           

           

          WCIĄŻ ZBIERAMY NAKRĘTKI

          Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do "wkręcenia się" w akcję zbierania nakrętek dla Marcela Maciejczaka z Niszczewic i Gabrysi Kacprzak z Tuczna. Środki finansowe pozyskane ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dzieci. Nakrętki można przynosić do świetlicy szkolnej!

           

           

          rok szkolny 2017/2018

          ZBIERAMY NAKRĘTKI

           W imieniu Gabrysi i Marcelka serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli  się  w tym roku szkolnym w akcję zbierania nakrętek. Każdy kto bezinteresownie wspiera tę akcję, wspomaga leczenie i rehabilitację dzieci.

          PAMIĘTAJCIE!  AKCJA TRWA!

          Każdy może się do niej dołączyć od nowego roku szkolnego

           

           

          SZKOLNY TURNIEJ SCRABBLOWY

          Dnia 8.06.2018r. odbył się szkolny turniej scrabblowy. Nad przebiegiem turnieju czuwała pani Celina Kopydłowska. Rywalizowało 15 uczniów z klas III i IV o tytuł  „Mistrza słowa”. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i możliwości, a przy okazji wykazać się duchem walki i gry fair play.

          Zwycięzcy:

          I miejsce – Miłosz Obiała

          II miejsce – Mateusz Cabański, Lena Wieloszyńska

          III miejsce – Weronika Pluta

          IV miejsce – Jakub Wiśniewski

           

          Szkolny Turniej Szachowy

          W dniach 16,17 i 20 marca 2018 r. został rozegrany szkolny turniej szachowy. Turniej odbył się w świetlicy szkolnej. Do rozgrywek zgłosiło się 25 uczniów klas I – IV. Nad przebiegiem czuwała pani Celina Kopydłowska. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

          Zwycięscy: W  kategorii  klas I - III

          I  miejsce    -  Aleksander Dembski  kl. III b

          II miejsce    -  Jeremi Chojnacki kl. III e

          III  miejsce   -  Norbert Rudnik  kl. III d

           

          W  kategorii  klas IV

          I  miejsce  -  Maksymilian Nowaczyk  kl. IV b

          II  miejsce  -  Hubert  Kacprowicz kl. IV d      
                             - Mateusz  Olejniczak kl. IV d
          III  miejsce -  Fabian Świątkowski  kl. IV b

          Gratulujemy!

          KONKURS PLASTYCZNY „ARCYDZIEŁA Z ODPADÓW”

          Konkurs organizowany przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Wśród  nagrodzonych znalazła się praca uczennicy naszej szkoły. Wszystkie  prace  zostały wykonane na zajęciach w świetlicy szkolnej.

          I miejsce – Wiktoria Górska

           

          KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM „EKOŚWIĘTA”

          W listopadzie chętni uczniowie w świetlicy wykonali kartki świąteczne i ozdoby na choinkę, które zostały wysłane na konkurs pod hasłem "Ekoświęta". Konkurs z tego cyklu jest organizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Jego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i pokazanie, że nie trzeba kupować kartek świątecznych, czy też ozdób, ale wykonać je samodzielnie. Na konkurs nadesłano ozdoby choinkowe i kartki świąteczne z placówek oświatowych z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się prace naszych uczennic. Kilka zdjęć z wręczenia nagród w konkursie można zobaczyć w zakładce --> Album fotograficzny.

          Konkurs ekologiczna ozdoba choinkowa

          równorzędne  I miejsce – Amelia Wiktorowicz i Amanda Boniek

          Konkurs „Kartka choinką pachnąca” – kategoria do lat 9

          równorzędne  I miejsce – Gabriela Bogusz i Hanna Sadowska

          Konkurs „Kartka choinką pachnąca” – kategoria od lat 10

          I miejsce – Weronika Pluta

           

          Turniej warcabowy

          W listopadzie odbył się turniej warcabowy dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. O tytuł mistrza walczyło 20 uczniów klas III i IV. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani  Celina Kopydłowska.

          Zwycięzcy:

          I miejsce – Katarzyna  Ostrowska

          II miejsce  - Michał Kwiatkowski

          III miejsce – Miłosz Obiała

           

          KONKURS PLASTYCZNY „Z EKOLOGIĄ BEZ GRANIC”

          Kolejna edycja konkursu „Z ekologią bez granic” organizowanego przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy w tym roku szkolnym była na temat „ Świat polskich gatunków chronionych.” Uczniowie z naszej szkoły jak co roku brali w nim udział. Wśród nagrodzonych znalazła się praca uczennicy naszej szkoły. Aniela Bogusz otrzymała nagrodę specjalną.  Pracę wykonała na zajęciach w świetlicy szkolnej.

           

           

          rok szkolny 2016/2017

           

          KONKURS PLASTYCZNY  „Z EKOLOGIĄ BEZ GRANIC”

          Kolejna edycja konkursu „Z ekologią bez granic” w tym roku temat brzmiał „Bo przyroda w Polsce jest ciekawa”. Konkurs organizowany przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Nagrodę otrzymała  uczennica  naszej szkoły

          Matylda Małecka  -  I miejsce

           

          KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM „EKOŚWIĘTA”

          W tym roku na konkurs pod hasłem „Ekoświęta” napłynęło 430 kartek świątecznych i 74 ozdoby z placówek oświatowych całego województwa kujawsko –pomorskiego. Wśród nagrodzonych były prace uczennic naszej szkoły.

          W kategorii ekologiczna ozdoba świąteczna:

          I miejsce  -  Zuzanna  Żabierek

          wyróżnienie – Justyna  Grzegórska

          W kategorii  „Kartka choinką pachnąca”

          I miejsce  -  Aniela Bogusz

           

          KONKURS PLASTYCZNY „PIERZAŚCI MIESZKAŃCY ZOO”

          Wśród  prac nadesłanych na konkurs plastyczny „Pierzaści mieszkańcy zoo” organizowanego przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy ,znalazły się prace uczennic naszej szkoły, które wykonały je na zajęciach w świetlicy szkolnej. Nagrodzona została praca

          PAULINY  MICHALSKIEJ  -  I miejsce

           

          KONKURS PLASTYCZNY „ARCYDZIEŁA Z ODPADÓW”

          Konkurs organizowany przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Wśród  nagrodzonych prac były prace uczennic naszej szkoły. Prace te zostały wykonane na zajęciach w świetlicy szkolnej.

          W kategorii wiekowej od 8 lat:

          I miejsce – Weronika  Kamińska

          wyróżnienie  -  Justyna  Grzegórska

           

           

           

          KONKURS PLASTYCZNY "Mój ulubiony zwierzak"

          Konkurs zorganizowała Gazeta Pomorska, Głoś Inowrocławia wspólnie ze Skwerem Handlowym RECE w Inowrocławiu dla uczniów szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego. Prace oceniane były w dówch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV-VI. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się prace naszych uczennic.

          Nagrodę główną otrzymała Zuzanna Żabierek (album o zwierzętach, bony towarowe do sklepów: zoologicznego, Piotr iPaweł oraz 5-10-15).

          Wyróżnienia otrzymały: Matylda Małecka, Magdalena Górska, Maja Stefańska.

           

           

          rok szkolny 2015/2016

           KONKURS PLASTYCZNY

           

          Na tegoroczną edycję konkursu "Arcydzieło z odpadów" napłynęły 253 prace z placówek oświatowych województwa kujawsko-pomorskiego. W związku z bardzo dużą ilością i pomysłowością prac komisja przyznała wyłącznie I miejsca i wyróznienia. Wśród nagrodzonych i wyróznionych znalazły się uczennice z naszej szkoły:

          w kategorii do 7 lat: Martyna Stefańska - I miejsce

          w kategorii od 8 lat: Kaja Socha, Weronika Waszkiewicz - wyróżnienie

          KONKURS PLASTYCZNY

          Na konkurs plastyczny pt. "Tajemniczy Świat Owadów" zorganizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy wpłynęły 304 prace z placówek ośwaitowych województwa kujawsko-pomorskiego.

          Wśród nagrodzonych znalała się Weronika Kamińska, która zdobyła I miejsce.

          KONKURS "KARTKA CHOINKĄ PACHNĄCA"

          Na konkurs pt. "Kartka choinką pachnąca" organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy wpłynęło 605 prac z 67 placówek oświatowych województwa kujawsko-pomorskiego.

          Wśród nagrodzonych znalazła się praca naszej uczennicy- Julii Pałygi, która zdobyła I miejcse.

          KONKURS EKOLOGICZNY

          W październiku chętni uczniowie uczęszczający do świetlicy wykonali prace, które zostały wysłane na konkurs plastyczny pt. "Życiodajna woda" organizowany przez Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Na konkurs wpłynęło 340 prac plastycznych z różnych placówek oświatowych województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się prace naszych uczennic.

           

          Szkolny Turniej Szachowy 

          I miejsce - Jakub Markowski

          II miejsce - Roksana Drop, Daria Kierecka, Tymoteusz Gawlik, Adrian Sieg, Patryk Woźnica

          III miejsce - Piotr Szczecina, Dawid Orłowski, Błażej Karczewski, Emilia Wojciechowska

          Szkołę na etapie gminnym będą jeszcze reprezentować: Mariusz Noske i Dominik Modliński.

           

           

          Z ODBLASKAMI BEZPIECZNIEJ

          Dnia 16 października 2015r. uczniowie klasy "0" i klas I obejrzeli przedstawienie pt. "Z odblaskami bezpieczniej" w wykonaniu kl. III b przygotowanej pod kierunkiem p. B. Grudzieckiej i p. C. Kopydłowskiej. Celem przedstawienia było uświadomienie najmłodszym dzieciom konieczności noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych.

          Zdjęcia z przedstawienia znajduja się w zakładce Album fotograficzny.

           

           

           

          WAZNE__INFORMACJE.docx

          INFORMACJE_O_ODBIERANIU_DZIECKA_ZE_SWIETLICY.docx

           

           

           

          rok szkolny 2014/2015

          Konkurs pt. "Arcydzieła z odpadów"

          Na konkurs pt. "Arcydzieła z odpadów" zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Eukacji Ekologicznej napłynęły 363 prace z 65 placówek województwa kujawsko-pomorskiego.

          Nasze uczennice: Kaja Socha i Katarzyna Michalak otrzymały wyróżnienie za wykonane prace. 

           

          Finał III Międzyszkolnego Konkursu Origami "Wielkanoc w Kopernikolandii"

          Znalezione obrazy dla zapytania origami

          W marcu 2015r. chętne uczennice uczeszczające do świetlicy szkolnej podjeły wyzwanie i spróbowały wykonać prace na konkurs. efektem tego są nagrody jakie otrzymały:

          w kategorii kl. I-III (formy przestrzenne)

          I miejsce - Weronika Kamińska

          III miejsce - Julia Pałyga

          w kategorii kl. IV-VI (formy przestrzenne)

          I miejsce - Maria Gawron

          II miejsce - Barbara Wojciechowska

          III miejsce - Eliza Lewicka

          Gościem honorowym była pani Katarzyna Nowicka-Skuza - dyrektor Wydziału Edukacji w Toruniu. Wszystkim laureatom, opiekunom i rodzicom pogratulował pan Marek Rubnikowicz - dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz pani Małgorzata Łęc-Sienkiewicz - dyrektor SP nr 35 w Toruniu.  

          Pozostałe uczennice (Patrycja Czerwińska, Malwina Rudnik, Anna Żabierek, Oliwia Mochańska) otrzymały drobne upominki.

           

          Wyniki Konkursu pt. "W świecie płazów i gadów"

          Znalezione obrazy dla zapytania płazy

          Na konkurs plastyczny "W świecie płazów i gadów" organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej  w Bydgoszczy wraz z Ogrodem Zoologicznym w Bydgoszczy.

          Wpłynęły 493 prace z 69 placówek oświatowych z województwa kujawsko -pomorskiego. Jak co roku chętni uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia świetlicowe wykonali prace na ten konkurs. Wśród nagrodzonych znalazła się praca naszej uczennicy:

           I miejsce - Domika Kogut

          grudzień 2014r.

           

                                Gminny Turniej Szachowy 

          10 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej  im. M . Kopernika w Złotnikach Kujawskich odbył się VIII  GMINNY TURNIEJ SZACHOWY o puchar dyrektora szkoły.

          Uczniowie  reprezentujący naszą szkołę zajęli następujące miejsca:

          W  kategorii  klas I – III

          I  miejsce    -  Jakub Markowski  kl. III b

          III  miejsce   -  Roksana Drop  kl. III b

           

          W  kategorii  klas  IV –VI

          I  miejsce  -  Paweł Szymczak  kl. VI b

          II  miejsce  -  Kinga Dudek  kl. VI a

          III  miejsce -  Natalia Tomczak  kl. VI b

           

           

          listopad 2014r.

          Konkurs  układania  puzzli  na czas

          W  listopadzie uczniowie klas I – III uczęszczający do świetlicy, mogli wziąć udział  w konkursie układania puzzli na czas. Zadaniem dzieci było ułożenie puzzli w jak najkrótszym czasie.

          Nad przebiegiem czuwała pani C. Kopydłowska.

          W każdej grupie wiekowej wyłoniono zwycięzców:

          I  miejsce  -  Zuzanna  Moszczyńska    (w grupie sześciolatków)

          I miejsce   -  Wiktoria Górska   ( w grupie siedmiolatków)

          I miejsce   -  Julia Pałyga   (w grupie ośmiolatków)

           

          W listopadzie i grudniu chętni uczniowie wykonali prace na konkursy organizowane przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi  uczniowie.

          Konkurs plastyczny:  VIII edycja konkursu  z ekologią bez granic  -„Spacer w głąb lasu”

          wyróżnienie  -  Oliwia Ratajczak 

           

          Konkurs plastyczny: „Gaz ziemny w moim domu”

          I miejsce – Iga Malinowska

           

          Jak co roku dzieci przygotowały na konkurs ekologiczne kartki świąteczne.  Na konkurs  napłynęło 330 kartek z placówek oświatowych całego województwa kujawsko – pomorskiego . Wśród  nagrodzonych znalazły się wytwory naszych uczennic.

          Konkurs pod hasłem  EKOŚWIĘTA  -  „Kartka Choinką pachnąca”

          I miejsca  równorzędne :

          Roksana Drop

          Julia Pałyga

          Katarzyna Sygit

          Julia Kacprowicz

          Katarzyna Maćkowiak

           

          9.06.2014r.

          Turniej scrabblowy

          Dnia 9.06.2014r. odbył się szkolny turniej scrabblowy. Nad przebiegiem turnieju czuwała p. mgr C. Kopydłowska. Rywalizowało 12 uczniów z klas II i III, oraz 8 uczniów z klas IV-VI. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i możliwości, a przy okazji wykazać się duchem walki i gry fair play.

           

          3.06.2014r.

          Konkurs "W świecie ssaków"

          W marcu chętni uczniowie z klas 0-III uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali prace, które zostały wysłane na konkurs plastyczny pt. "W świecie ssaków", organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy z Ogrodem Fauny Polskiej. Konkurs adresowany był do uczniów klas młodszych szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Na konkurs napłynęło 300 prac z placówek oświatowych z terenu całego województwa. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły - Julia Pałyga z klasy Ib, która zdobyła I miejsce.

           

          2.06.2014r.

          Konkurs "Arcydzieła z odpadów"

          W marcu chętni uczniowie klas I-VI wykonali w świetlicy prace na konkurs pt. "Arcydzieła z odpadów". Organizatorem konkursu było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji w Bydgoszczy. Celem konkursu było:

          - zwrócenie uwagi na wykorzystanie niektórych odpadów jako tworzywa artystycznego,

          - propagowanie wśród dzieci różnych technik plastycznych,

          - uświadomienie roli człowieka w ograniczaniu ilości odpadów, trafiających na wysypiskach,

          - wzbudzanie emocji i inspiracji twórczych.

          Konkurs adresowany był do dzieci wszystkich placówek oświatowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Na konkurs napłynęły 252 prace z placówek oświatowych z całego województwa. Wśród nagrodzonych znalazły się prace naszych uczniów. I miejsce zdobyła Kaja Socha z klasy IVb(w kategorii: zabawka) a III miejsce zdobyła Maria Gawron z klasy Va (w kategorii: strój). Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć w Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy.

           

           

          12.2013r.

          Konkurs "Ekoświęta" rozstrzygnięty! 

           W listopadzie chętni uczniowie w świetlicy wykonali kartki świąteczne i ozdoby na choinkę, które zostały wysłane na konkurs pod hasłem "Ekoświęta". Konkurs z tego cyklu jest organizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Jego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i pokazanie, że nie trzeba kupować kartek świątecznych, czy też ozdób, ale wykonać je samodzielnie. Na konkurs nadesłano ozdoby choinkowe i kartki świąteczne z palcówek oświatowych z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie: Maria Gawron, Błażej Karczewski i Kaja Socha. Wyróżnienie otrzymała Iga Malinowska. Nagrodzone, wyróżnione i pozostałe prace uczniów, które wysłaliśmy na konkurs, można oglądać na wystawie w Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku oraz na stronie szkoły.

           

          19-27.11.2013r.

          Szkolny Konkurs Szachowy

          19 i 26 listopada 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Szachowy klas IV-VI, który przygotowały p. C. Kopydłowska i p. U. Żywiałowska. Były to eliminacje do Gminnego Konkursu, który odbędzie się 5.12.2013r. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów. Natomiast 20 i 27 listopada w tej pięknej grze rywalizowało 20 uczniów klas I-III. Lista osób, które zakwalifikowały się do etapu gminnego w zakładce "Nasze sukcesy" --> Świetlica.

           

           

           

          rok szkolny 2012/2013

          28-29.05.2013r.

          Szkolny Turniej Scrabblowy

          W dniu 28.05.2013r. odbył się turniej gry w scrabble. Członkowie koła i chętni uczniowie klas I-III, którzy poznali tę grę, rozegrali drugi turniej scrabblowy. W rozgrywkach uczniowie rywalizowali o tytuł "Mistrza słowa". Pierwszy etap rozgrywek dotyczył wyłonienia graczy z największą liczbą punktów. W finale spotkali się najlepsi. Nad przebiegiem turnieju czuwała p. mgr Celina Kopydłowska.

          Zwycięzcy:

          I miejsce - Patryk Woźnica (IIIa) - otrzymał tytuł "Mistrza słowa"

          II miejsce - Weronika Waszkiewicz (IIIb)

          III miejsce - Bartłomiej Dragon (IIIb)

           

          W dniu 29.05.2013r. odbył się turniej scrabblowy dla uczniów kl. IV. W rozgrywkach uczniowie rywalizowali o tytuł "Mistrza słowa". Pierwszy etap rozgrywek dotyczył wyłonienia graczy z największą liczbą punktów. W finale spotkali się najlepsi zawodnicy. Nad przebiegiem turnieju czuwała p. mgr C. Kopydłowska.

          Zwycięzcy:

          I miejsce - Weronika Bury (IVb) - otrzymała tytuł "Mistrza słowa"

          II miejsce - Ewelina Byrtek (IVb)

          III miejsce - Barbara Wojciechowska (IVa)

           

          22.04.2013r.

          Konkurs plastyczny "Polskie zwierzęta duże i małe"

           

          W marcu chętni uczniowie z klas I-III wykonali prace, które zostały wysłane na konkurs plastyczny pt. "Polskie zwierzęta duże i małe", organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Na konkurs wpłynęło 338 prac z 33 placówek oświatowych województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród nagrodzonych  znalazł się uczeń naszej szkoły, Mikołaj Piechowicz, który wykonał pracę w czasie zajęć w świetlicy pod kierunkiem p. mgr C. Kopydłowskiej. (Album fotograficzny).

           

           

          19.12.2012r.

           

          Konkurs "Ekoświęta"

            Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem "Ekoświęta". Organizatorem konkursu było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i pokazanie, że nie trzeba kupować kartek świątecznych i ozdób choinkowych, ale można je samemu wykonać.

          Należało wykonać kartkę świąteczną z materiałów ekologicznych oraz ozdobę choinkową z materiałów odpadowych. Uczniowie naszej szkoły na zajęciach w świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. mgr C. Kopydłowskiej wykonali 10 kartek świątecznych i 3 ozdoby choinkowe, które zostały zgłoszone do konkursu.

          Jak zawiadamiają organizatorzy, na konkurs nadesłano 500 kartek świątecznych i 60 ozdób choinkowych z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się też prace naszych uczniów. Nagrodzone, wyróżnione i inne prace, które były zgłoszone do konkursu można oglądać w zakładce --> "Album fotograficzny" oraz na wystawie w Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. A kto został nagrodzony? Zajrzyj do zakładki "Nasze sukcesy" ---> Świetlica. ;-)

           

          15.12.2012r.

          Uczniowie w świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. mgr C. Kopydłowskiej przygotowali ozdoby świąteczne na kiermasz świąteczny. Dochody będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację naszej uczennicy i koleżanki - Kariny Malinowskiej.

           

          3.09.2012r.

            Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym. Od razu informujemy, że zmieniły się nieco godziny funkcjonowania świetlicy. Oto one:

          Poniedziałek: 7:20 - 15:30

          Wtorek: 7:20 - 15:30

          Środa: 7:20 - 15:30

          Czwartek: 7:20 - 15:30

          Piątek: 7:20 - 14:40

           

           

          rok szkolny 2011/2012

          1.06.2012r.

          Turniej gry w scrabble

           

            W dniu 1.06.2012 r. odbył się turniej gry w scrabble. Członkowie koła i chętni uczniowie klas II-V, którzy poznali tę grę, rozegrali swój pierwszy turniej scrabblowy. W rozgrywkach uczniowie rywalizowali o tytuł "Mistrza słowa". Do turnieju zgłosiło się 30 uczniów. Pierwszy etap rozgrywek dotyczył wyłonienia graczy z największą liczbą punktów w kategorii klas II, III i IV-V. W finale spotkali się najlepsi. Nad przebiegiem turnieju czuwała p. mgr Celina Kopydłowska. Wszyscy zwycięzcy (pełna lista nagrodzonych w zakładce "Nasze sukcesy" --> Świetlica) otrzymali nagrody. Gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku turniej będzie cieszył się równie dużym powodzeniem, a uczniowie dostrzegą korzyści, płynące ze wspólnego spędzania czasu przy grach planszowych.

           

          20.12.2011r.

          Konkurs "Ekoświęta" rozstrzygnięty!

           

          Konkurs "Kartka choinką pachnąca" z cyklu "Ekoświęta" organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Konkurs cieszył się ogromną popularnością. nadesłano 560 kartek świątecznych, których autorami były dzieci z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Z naszej szkoły nagrodę dostała Julia Dawiec z kl. V a, a wyróżnienia otrzymały Monika Simińska z kl. V a i Agata Gawron z kl. VI c. Prace nagrodzone, wyróżnione oraz inne, które wysłaliśmy na konkurs, oglądać można na wystawie w Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy.

           

          5.12.2011r.

          Konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego

          Popularyzacja wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jest jednym z najważniejszych elementów edukacji. W ramach programu "Żyjmy zdrowo" 5.12.2011r. odbył się konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego dla klas II i III. Organizatorem była p. mgr C. Kopydłowska. Każdą klasę reprezentowały 3-osobowe grupy. Podsumowanie i ogłoszenie wyników nastąpiło 7.12.20011r. i połączone było z przedstawieniem pt. "Bądź widoczny na drodze", przygotowanym przez uczniów klas I-III pod kierunkiem p. C. Kopydłowskiej. W czasie tej imprezy gościem był policjant, który przyniósł upominki dla uczestników konkursu. Klasy uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy. Lista laureatów w zakładce "Nasze sukcesy" --> Świetlica. Celem konkursu i inscenizacji było pogłębienie wiedzy na temat przepisów o ruchu drogowym.

           

          2,9.12.2011r.

          Turniej szachowy

           

          Dnia 2.12.2011r. odbył się turniej szachowy dla chętnych uczniów z klas IV-VI. Organizatorem była p. mgr C. Kopydłowska. Dnia 9.12.2011r odbył się podobny turniej szachowy dla chętnych uczniów kl. I-III. Konkurs współorganizowały p. mgr C. Kopydłowska i p. mgr U. Żywiałowska. Były to szkolne eliminacje do turnieju gminnego. Osoby, które zwyciężyły, będą reprezentantami naszej szkoły. Pełna lista laureatów w zakładce "Nasze sukcesy" --> Świetlica.

          31.11.2011r.

          Konkurs plastyczny

          Chętni uczniowie z naszej szkoły wykonali prace, przedstawiające własną wizję anioła. Trzydzieści najlepszych prac plastycznych i dwie prace przestrzenne zostały wysłane na ogólnopolski konkurs plastyczny, organizowany przed Miejski Dom Kultury w Lublinie. Czekamy na wyniki.

           

          "Ekoświęta"

          Na zajęciach świetlicowych pod kierunkiem p. mgr C. Kopydłowskiej grupa uczniów wykonała kartki świąteczne. Zostały one wysłane na konkurs plastyczny pod hasłem "Ekoświęta", organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy.

           

           

          31.10.2011r.

          Turniej warcabowy

          W październiku tego roku szkolnego odbył się w szkole turniej warcabowy. Organizatorem konkursu była pani mgr Celina Kopydłowska - opiekunka świetlicy. O tytuł mistrza warcabów walczyli chętni uczniowie klas II-VI. Z klas drugich i trzecich wzięło udział 20 uczniów, z których do finału w swojej kategorii wiekowej dostali się: Barbara Wojciechowska (kl. III a), Patryk Woźnica (kl. II a), Łukasz Klempka (kl. III b), Natalia Tomczak (kl. III b) i Marcelina Ziółkowska (kl. III a). Z klas IV-VI do turnieju zgłosiło się 26 uczniów. W tej kategorii do finału dostali się: Joanna Owedyk (kl. V b), Anna Radke (kl. V c), Jakub Karczewski (kl. V c), Jakub Adamczak (kl. V c), Marta Wiśniewska (kl. V b).

          Mistrzami szkoły zostali Patryk Woźnica i Jakub Adamczak. Gratulujemy! Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Lista laureatów w zakładce - "Nasze sukcesy" --> Świetlica.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich
      • kpgimnazjum@gmail.com darek1xyz@wp.pl
      • (52) 351-71-29, 881 326 930
      • ul. Powstańców Wielkopolskich 3 88-180 Złotniki Kujawskie Poland
      • 000273229
      • /SPZlotnikiKuj/SkrytkaESP
    • Logowanie