Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy mnóstwa zawodowych sukcesów oraz uśmiechu na co dzień.
Aktualności
DEN
- 5
Konkursy Przedmiotowe Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty
KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
- 1
Dnia 9 października 2024 roku w Parku Solankowym w Inowrocławiu odbyły się Sztafetowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w biegach przełajowych. Uczniowie naszej szkoły wystartowali w czterech kategoriach wiekowych uzyskując bardzo dobre wyniki podczas rywalizacji na dystansie : 800m, 1000m, 1200m
II miejsce wywalczyły dziewczęta z rocznika 2012 i młodsze w składzie :Zuzanna Kacprowicz, Zofia Brzezińska, Lena Mąka, Liwia Radzięda, Laura Fabich , Maja Foint.
III miejsce wywalczyły dziewczęta z rocznika 2010 /2011 w składzie : Amelia Arendt, Wiktoria Dominiak , Karolina Kubiak, Kinga Wiktorowicz, Dominika Kotowska, Antonina Mierzwa
III miejsce wywalczyli chłopcy z rocznika 2012 i młodsi w składzie: Mykhailo Atroshenko, Bartosz Wadych, Kamil Ruciński, Łukasz Wesołowski, Jakub Różański, Bartosz Futyma
III miejsce zajęli chłopcy z rocznika 2010/2011 w składzie : Bruno Kozłowski, Daniel Wasiak, Wiktor Połeć, Ksawier Bielawski, Franciszek Soczewka, Cyprian Piechocki
Gratulacje dla uczniów za wielkie zaangażowanie i serce pozostawione na trasach biegowych.
Wycieczka klas 3 do lasu
- 13
9 października 2024 r. klasy 3a i 3b uczestniczyły w lekcji przyrody na ścieżce edukacyjnej „Buczyna” w Nowej Wsi Wielkiej. Zajęcia w terenie prowadził pan leśniczy z Nadleśnictwa Solec Kujawski. Celem wycieczki była obserwacja jesiennego krajobrazu, rozpoznawanie drzew i krzewów rosnących w lesie. Dzieci miały okazję obserwować warstwową budowę lasu, dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt leśnych. Wielką frajdę sprawiło uczniom szukanie i zbieranie grzybów, mogły w ten sposób rozpoznawać i odróżniać jadalne od trujących. Po trudach wędrówki wszyscy udali się na wyczekiwany piknik na łonie natury. Trzecioklasiści smażyli kiełbaski na ognisku, które potem zjedli z wilczym apetytem. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły za skarbami lasu - bukietami liści i dorodnymi grzybami.
Świetlica szkolna - układanie puzzli na czas
Kolejny już rok uczniowie klas pierwszych mogli sprawdzić swoje umiejętności w układaniu puzzli na czas. Zadanie polegało na ułożeniu przez każdego uczestnika tego samego obrazka w jak najkrótszym czasie. Udało to się Adrianowi Kiereckiemu, który zdobył I miejsce, miejsce II zdobył Bartosz Nadolski, miejsce III przypadło Wiktorowi Jakóbowi. Gratulacje dla zwycięzców. Wszyscy uczestnicy konkursu bardzo się starali, należą się im podziękowania za udział w zabawie.
Układanie puzzli ćwiczy koncentrację i cierpliwość, uczy rozpoznawania kształtów, ćwiczy precyzję ruchów, rozwija wyobraźnię, dlatego warto po nie sięgać.
Celina Kopydłowska
Świetlica szkolna - turniej warcabowy
Warcaby są jedną z najpopularniejszych gier planszowych wśród dzieci. To gra edukacyjna, która uczy cierpliwości, koncentracji, rozwija umiejętność logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii.
Uczniowie w świetlicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w turnieju warcabowym, który odbył się pod koniec września. Po wielu zaciętych pełnych emocji rozgrywkach wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Maria Dymel
II miejsce - Wiktoria Dzierżanowska
III miejsce - Franciszek Bańka
IV miejsce - Bartłomiej Dec
Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników.
Celem turnieju było popularyzowanie przyjemnej i pożytecznej formy spędzania czasu wolnego, rozwijanie przestrzegania zasad i reguł, umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.
Celina Kopydłowska
Chcesz być zdrowy .....
- 11
,,Chcesz być zdrowy jedz owoce,
bo owoce dobra rzecz,
jeśli będziesz jadł codziennie
dobre zdrowie będziesz mieć"
Dzieci klas zerowych przygotowały samodzielnie sałatkę owocową pełną witamin.
Mistrzostwach Powiatu Inowrocławskiego Dzieci i Młodzieży w biegach przełajowych
- 6
1 października uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Inowrocławskiego Dzieci
i Młodzieży w biegach przełajowych. Na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu złote krążki w swojej kategorii wybiegali:Karolina Kubiak,
Bruno Kozłowski
Cieszymy się, że nasi uczniowie reprezentowali szkołę z ogromnym zaangażowaniem, pokazali ducha walki, determinację i sportową postawę. Udział w takich zawodach to cenne doświadczenie, które na pewno przyniesie owoce w przyszłości.
Szkołę reprezentowali: Dominik Weber, Antek Wiśniewski, Amelka Boińska, Maciej Ławnik, Gustaw Płoski, Zuzia Zawadzka, Victor Dworek, Agata Grudziecka, Pola Powierska, Zosia Kaptur, Dominiak Augustyniak, Bartek Wadych, Zuzia Kowalczyk, Fabian Dąbrowski, Łukasz Wesołowski, Zosia Brzezińska, Zuzia Kacprowicz, Kamil Ruciński, Bartek Futyma, Laura Fabich, Liwia Radzięda, Berenika Uszczewska, Misza Atroshenko, Cyprian Piechocki, Kuba Leliński, Oliwier Borowski, Ksawier Bielawski, Wiktor Połeć, Franek Soczewka, Daniel Wasiak, Oliwier Ziółkowski.
Dzień Chłopca w kl. 1-3
- 30
Klasy 3 w Tucznie
- 15
27 września br. klasy III naszej szkoły udały się na lekcję muzealną w ramach projektu "Regionalizatorzy - kultury animatorzy" do Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie. Celem zajęć było przede wszystkim przekazanie uczniom w atrakcyjny sposób wiedzy z zakresu historii, a także wyrobienie właściwego stosunku do dzieł sztuki i zabytków. Integracja uczniów i umocnienie więzi koleżeńskiej podczas pracy w zespołach była zauważalna. Gry historyczne polegały na pokonywaniu przeszkód, szukaniu ukrytych zadań o treści historycznej oraz ich rozwiązywaniu. Całość zajęć pozwoliła uczestnikom odkryć zabytki przeszłości, poznać ich zastosowanie oraz sposób wykorzystania i tworzenia. Bardzo dziękujemy za to spotkanie i mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec naszych podróży do przeszłości.
Fenomenalny start naszej reprezentacji podczas zawodów wojewódzkich w Nakle!!
- 1
Tytuł wicemistrzów województwa zdobyła sztafeta szwedzka dziewcząt oraz sztafeta 4x100m chłopców. Uplasowanie się na drugim miejscu w rywalizacji wojewódzkiej jest dowodem na ich nieustanną pracę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem w najważniejszych momentach. Zawodniczki i zawodnicy nie tylko wykazali się doskonałą formą, ale również udowodnili, że należą do ścisłej czołówki sportowej województwa kujawsko - pomorskiego, walcząc o najwyższe laury. To ogromne wyróżnienie, które świadczy o wysokim poziomie sportowym oraz determinacji zawodników. BRAWO, BRAWO, BRAWO!!
Szkołę reprezentowali: Zosia B., Zuzia K., Laura F., Lena M. oraz Łukasz W., Kamil R., Kuba R., Misza A.
Udane rozpoczęcie sezonu zawodów sportowych w roku szkolnym 2024/2025
Udane rozpoczęcie sezonu zawodów sportowych w roku szkolnym 2024/2025
19 września na stadionie miejskim w Inowrocławiu odbył się Festiwal Sztafet w kategorii szkół podstawowych. Złote medale i awans do zawodów wojewódzkich wywalczyły: dziewczęta z rocznika 2012 w sztafecie szwedzkiej w składzie: Zuzia Kacprowicz, Zosia Brzezińska, Lena Mąka, Laura Fabich. W zawodach wojewódzkich nie zabraknie również naszych sprinterów z rocznika 2012 ze sztafety 4x100m w składzie: Kuba Różański, Mykhaiło Artoshenko, Łukasz Wesołowski, Kamil Ruciński.
Srebrne medale wywalczyły sztafety 4x100m dziewcząt z rocznika 2012 (Marcelina Pamuła, Zosia Brzezińska, Lena Mąka, Laura Fabich) oraz dziewczęta z rocznika 2010 - 2011w sztafecie olimpijskiej (Karolina Kubiak, Antosia Mierzwa, Dominika Kotowska, Martyna Rosa), brązowy medal zdobyli chłopcy z rocznika 2010 w sztafecie 4x100m (Franek Soczewka, Oliwier Ziółkowski, Daniel Wasiak, Szymon Dragon).
Stypendium „Prymus Pomorza i Kujaw II”
Szanowni Państwo,
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu rozpoczął nabór wniosków stypendialnych w projekcie „Prymus Pomorza i Kujaw II” na rok szkolny 2024/2025.
Stypendia są skierowane do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych.Komunikat, regulamin, lista przedmiotów w załącznikach
Biskupin - Festyn Archeologiczny
- 34
We wtorek, 17 września, klasy czwarte pod opieką swoich wychowawczyń i nauczycieli historii udały się na Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Wyruszyliśmy rano, by jak najwcześniej zacząć podziwiać starą drewnianą osadę. Najpierw z historią tego miejsca zapoznała nas p. Krystyna Michalak. Potem obejrzeliśmy wystawę muzealną pełną pozostałości naczyń, fragmentów biżuterii i broni. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy makiecie biskupińskiego grodu. W końcu wyszliśmy w plener. Mieliśmy okazję wejść do wnętrza pradawnych chat, poznać tajniki warsztatu garncarskiego, zobaczyć powstawanie drewnianych fujarek i posłuchać opowieści o suszeniu ziół. Niektórzy z nas wybili pamiątkowe monety. Wielkim powodzeniem cieszyły się też stanowiska z pysznym jedzeniem. Zaopatrzeni w drewniane włócznie, topory i wianki, odwiedziliśmy też zagrodę Wisza, w której nagrywano film „Stara baśń”. Na koniec, przy melodyjnych dźwiękach drewnianych instrumentów, udaliśmy się do autokaru i w dobrych humorach wróciliśmy do Złotnik.
SPRZĄTANIE ŚWIATA' 2024
- 2
"NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI"
Jak co roku nasi uczniowi zaangażowali się w akcję "Sprzątanie Świata", która jest jedną z wielu działań organizowanych w szkole na rzecz czystej planety. Uczestnicy akcji pod kierunkiem pani Ewy Lewickiej oraz pani Haliny Budner, skrupulatnie oczyścili teren wokół szkoły oraz jej sąsiedztwie. Dziękujemy Urzędowi Gminy Złotniki Kujawskie za przekazanie nam worków na śmieci oraz rękawiczek, dzięki czemu mogliśmy podjąć wspólne działania, by ratować Ziemię z opresji. Zgodnie z tegorocznym hasłem kampanii - „Na straży czystej Ziemi” dzieci i młodzież z dużym zaangażowaniem i radością posprzątali świat.
Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej akcji nie tylko "od święta", ale każdego dnia!
ZBIÓRKA DLA POWODZIAN
Świetlica szkolna – zbiórka nakrętek
Zachęcam całą społeczność uczniowską naszej szkoły, nauczycieli, pracowników do aktywnego włączenia się w prowadzoną zbiórkę nakrętek plastikowych dla Marcela, ucznia naszej szkoły oraz Gabrysi z Tuczna. Nakrętka, mały przedmiot, który zazwyczaj wyrzucacie, może być wielkim darem serca! Charytatywno – ekologiczne działanie polega na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zbiórka nakrętek wyrabia nawyk systematycznego segregowania odpadów.
Koordynator zbiórki - Celina Kopydłowska
Świetlica szkolna – Dzień Kropki
- 12
Międzynarodowy Dzień Kropki przypada 15 września. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi i dobrej zabawy. Dzieci podczas zajęć w świetlicy poznały historię małej Vashti, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce odkryła swój talent, uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie mieli możliwość udziału w zabawach rozwijających kreatywność. Powstały prace, których motywem przewodnim była kropka. Dzień ten miał na celu uświadomić dzieciom, że każde z nich posiada pewne umiejętności i zdolności. Trzeba je tylko odkryć, a potem nad nimi pracować.
Celina Kopydłowska
Dzień Kropki w klasach 1-3
- 36
Dzień Kropki w zerówkach
- 7
Archiwum Aktualności