• Sensoplastyka

          • ZAPRASZAMY NA JEDYNE
            I NIEPOWTARZALNE ZAJĘCIA Z

            Sensoplastyki

            Program zajęć plastycznych z elementami arteterapii

            1. To niesamowite zajęcia rozwojowe i wspaniała zabawa dla każdego dziecka
            2. Działanie to m.in. samodzielność, kreatywność i współpraca, które zawsze wspieramy. 
            3. Sensoplastyka  wpływa na stymulację wszystkich zmysłów, na optymalny rozwój całego organizmu.
            4. Rodzice pokrywają koszty zakupu materiałów do zajęć.
               

            ZAJĘCIA DLA: DZIECI W WIEKU 1 DO 4 LAT.
            TERMIN: 30 KWIETNIA 2024r. (wtorek) GODZ.: 16.00-17.00
            MIEJSCE: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KAROLA URBAŃSKIEGO
                              W ZŁOTNIKACH KUJAWSKICH

            OSOBA PROWADZĄCA: MAGDALENA LEWANDOWSKA
            ZAPISY I WIĘCEJ INFORMACJI: TEL: 604-765-139
            LICZBA MIEJSC OGRANICZONA: MAX 10 OSÓB

            Sensoplastyka
            ZASADY PRACY NA ZAJĘCIACH:
             

            1. Zajęcia odbywają się na zabezpieczonej plandeką przestrzeni. Poruszamy się w jej obrębie, zaś poza nią w obuwiu zmiennym np. w klapkach, skarpetkach, itp.

            2. W zabawie wykorzystujemy produkty spożywcze, w tym barwniki i aromaty spożywcze. 

            3. Podczas zajęć nie pośpieszamy dzieci, nie zmuszamy do aktywności i nie zachęcamy ich na siłę do zabawy z innymi uczestnikami.

            4. W warsztatach wraz z dziećmi uczestniczą rodzice/opiekunowie. Dzieci są doskonałymi obserwatorami. Jak zobaczą, że ich rodzice/opiekunowie bawią się doskonale, to dzieci także się odważą, bowiem otrzymają jednocześnie informację/przyzwolenie, że mogą się legalnie pobrudzić.

            5. Brudzimy się. W trakcie zajęć swobodnie i aktywnie się brudzimy. Bawimy się w  zmiennym ubraniu. Niestraszny nam bałagan, sprzątanie zostawcie nam.

            6. Potrzebny Wam będzie mały ręcznik,  lub jak kto woli, po zajęciach wycieramy dzieci chusteczkami nawilżającymi.

            7. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą  przede wszystkim dobrego humoru i chęci do beztroskiej zabawy.

            8. Szanujcie wizerunek dziecka – nie fotografujcie swoich dzieci bez koszulek i w samych pampersach. Tym bardziej, że zdjęcia swoich dzieci umieszczacie potem w sieci.

            9. Nie ponosimy odpowiedzialności materialnej za ubrania, które nie dadzą się wyprać z barwników.

            10. Z doświadczenia wiemy, że dzieci po zajęciach to małe głodomorki. Proponujemy zabrać przekąski i wodę dla swoich pociech.

          • Świetlica szkolna - Dzień Recyklingu

          • Światowy Dzień Recyklingu to doskonała okazja, aby zastanowić się nad codziennymi nawykami i wprowadzić zmiany, które przyczynią się do ochrony naszej planety. Dzięki recyklingowi możemy oszczędzić zasoby naturalne i chronić nasze środowisko. Światowy Dzień Recyklingu obchodzony jest co rocznie 18 marca i ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat ochrony środowiska naturalnego. Recykling to proces przetwarzania odpadów na nowe produkty, który pozwala na oszczędzanie zasobów naturalnych, energii i redukcję emisji gazów cieplarnianych. Uczniowie w świetlicy poznali znaczenie słów "recykling", "sortowanie śmieci", dowiedzieli się o potrzebie segregacji odpadów oraz obejrzeli film edukacyjny „Jak dbać o naszą planetę Ziemię”. Następnie miała miejsce radosna twórczość własna z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Głównym celem tych kreatywnych zajęć było kształtowanie świadomości gospodarowania odpadami oraz angażowanie dzieci w działania proekologiczne.

            Celina Kopydłowska

          • Świetlica szkolna – Dzień Scrabbli

          • Scrabble to gra edukacyjna, która rozwija kompetencje polonistyczne, wspiera naukę ortografii, rozwija umiejętności logicznego myślenia, poprawia spostrzegawczość i wzbogaca słownictwo. Została wymyślona przez Alfreda Buttsa w 1931 roku. Światowy Dzień Scrabbli przypada na 13 kwietnia w dzień urodzin twórcy. Uczniowie w świetlicy mogli zapoznać się z grą w scrabble i różnymi grami słownymi. Obejrzeli prezentację na temat historii tej gry, poznali osoby, które uwielbiają grać w scrabble. Dzieci świetnie bawiły się z polskimi wyrazami, poszerzając słownictwo, rozwijając swoją kreatywność i pomysłowość. Miłośnicy tej gry mieli okazję wziąć udział w turnieju gry w scrabble i powalczyć o tytuł mistrz słowa. Scrabble są dla wszystkich bez względu na wiek. Jest to połączenie nauki i rozrywki.

            W turnieju gry w scrabble brali udział uczniowie z klas II-IV. Uczniowie mieli okazję do współzawodnictwa w grupach rówieśniczych. Gra polegała na wymyślaniu powiązanych ze sobą słów i układaniu ich na planszy, w sposób przypominający krzyżówkę. Słowa należy ułożyć z płytek, na których znajdują litery o różnej wartości punktowej, a wygrywa ten kto za ułożone wyrazy zdobywa najwięcej punktów. Najwięcej punktów zdobyli:

            I miejsce – Julia Wiśniewska

            II miejsce – Hieronim Pałetko

            III miejsce – Viktoria Strychalska

            Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników za udział.

            Celina Kopydłowska

          • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile!

          • WSPÓLNIE POKAZALIŚMY, ŻE ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ…

            Po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

            19 kwietnia 2024 roku w naszej szkole królowały żółte żonkile. Ten wiosenny kwiat stał się symbolem pamięci wydarzeń z wiosny 1943 roku dzięki ostatniemu przywódcy zrywu Markowi Edelmanowi, który co roku składał bukiet żonkili pod Pomnikiem Bohaterów Getta w rocznicę wybuchu powstania.

            Nauczyciele historii wraz z uczniami klas IV – VIII upamiętniając 81 rocznicę tego wydarzenia obejrzeli projekcje filmowe oraz przygotowali papierowe żonkile.

          • Wycieczka klas 3 do Warszawy

          • 17 kwietnia klasy III wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Warszawy. Podróż autokarami do stolicy minęła szybko. Jechaliśmy warszawskim metrem. Następnie wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki i z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę stolicy. Potem był spacer ulicami Warszawy. Zobaczyliśmy: Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Zamek Królewski, pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan. Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki było zwiedzanie PGN Narodowy. Po wejściu na trybuny podziwialiśmy ogrom tego obiektu, a robi wrażenie. Następnie dzieci zwiedzały strefę VIP. Weszlismy do szatni naszej kadry narodowej, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tym jak wyglądają przygotowania piłkarzy przed meczem. Dzieci zasiadły przy ławie konferencyjnej, były w miejscu przeznaczonym dla prasy i telewizji. Wycieczka byla bardzo ciekawa. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, o których opowiadał nasz pilot- pan Jacek Rosa. Zrobiliśmy dużo zdjęć i zakupiliśmy pamiątki. Wyjazd można uznać za udany.

          • Klasy 1 w Bydgoszczy

          • 16 kwietnia klasy I udały się na wycieczkę do Bydgoszczy. Pomimo niesprzyjającej aury, udało się nam zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Byliśmy w Muzeum Mydła i Brudu, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych opowieści oraz robiliśmy swoje własne mydełka. W Karmelowej Krainie każdy mógł własnoręcznie wykonać sobie lizaka i poznawaliśmy tajniki powstawania słodyczy. Myślęcinek powitał nas już słoneczkiem i mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych gatunków zwierząt. Spacer po Wyspie Młyńskiej i bydgoskim Rynku uprzyjemniały nam opowieści naszego pilota - Pana Jacka Rosy. Kwiecień zaskoczył nas zimnym dniem, ale atmosfera na wycieczce była gorąca i wszyscy wróciliśmy zadowoleni.

          • Klasy 5 w Łodzi

          • W dniu 15 kwietnia odbyła się wycieczka klas 5 do Łodzi. Naszym głównym celem było zwiedzanie Orientarium i Zoo w Łodzi. Obejrzeliśmy mnóstwo ciekawych zwierząt, zgromadzonych w ogromnym budynku, który nawet zimą utrzymuje w środku wysoką temperaturę, sprzyjająca mieszkańcom orienatrium. Przyznajemy, że oglądanie zwierząt w takich warunkach, to niezwykła przyjemność. Potem po sutym obiedzie zwiedzaliśmy jeszcze Łódź, a konkretnie – Stare Miasto i ulicę Piotrkowską – najsłynniejszą ulicę tego miasta. Tam naprawdę było co oglądać. Chociaż z wycieczki wróciliśmy zmęczeni i to dość późno, to jednak dostarczyła nam sporo wiedzy i satysfakcji.

          • 1058 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

          • 14 kwietnia 2024 r obchodzimy 1058 rocznicę chrztu Polski .

            Sejm RP ustanowił to święto państwowe ustawą z 22 lutego 2019 r. Według historyków Chrzest Polski miał miejsce właśnie w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Przyjęcie chrztu przez księcia Mieszka I w 966 r. jest tradycyjnie uważane za początek chrystianizacji Polski. Chrzest księcia nie był jedynie wydarzeniem religijnym, włączył bowiem rodzące się państwo polskie w krąg polityczno-kulturowy Europy łacińskiej otwierając przed krajem nieznane wcześniej możliwości - wyjście z kryzysu,  przyłączenie się do zupełnie nowej strefy kulturowej i cywilizacyjnej.

            Nasi uczniowie, włączając się w akcję obchodów tego święta, przygotowali plakaty upamiętniające to ważne wydarzenie.

          • Zespół Śpiewaczy Złotniczanki w naszej szkole

          • Dnia 9 kwietnia 2024r. odbyło się spotkanie uczniów klas 0-3 z przedstawicielami  Zespołu Śpiewaczego Złotniczanki, który prężnie działa na terenie Złotnik Kujawskich od 38 lat.  Dzięki wizycie naszych gości uczniowie mieli okazję poznać kujawskie piosenki, dowiedzieć się jak wyglądają kujawskie stroje zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci oraz wysłuchać legendę o pobliskiej miejscowości. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem występu Złotniczanek. Serdecznie dziękujemy całemu zespołowi jak i jego kierownikowi Pani Iwonie Szczepańskiej za przyjęcie zaproszenia i przybliżenie naszym uczniom kultury Kujaw. Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

          • Postępowanie rekrutacyjne do grup „0” i klas I zostało zakończone. Wszystkie podania spełniły wymagania formalne i zostały rozpatrzone pozytywnie. Lista przyjętych znajduje się w sekretariacie szkoły. Przydziały do poszczególnych grup i klas odbędą się w terminie późniejszym.

            O dokonaniu podziałów do poszczególnych grup i klas rodzice zostaną poinformowani.

          • "Światowy Dzień Świadomości Autyzmu"

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W geście wsparcia, akceptacji i zrozumienia dla osób ze spektrum autyzmu nasza szkoła włączyła się w tę ważną akcję. Wydarzenie to obchodziliśmy 5 kwietnia. W tym dniu nauczyciele i uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim, który jest wyrazem solidarności z osobami z autyzmem. W ramach akcji przygotowane zostały gazetki informacyjne promujące tematykę autyzmu. W klasach przedstawione zostały filmy edukacyjne oraz przeprowadzone pogadanki dzięki, którym uczniowie mogli dowiedzieć się czym jest autyzm i z jakimi trudnościami mierzą się osoby ze spektrum autyzmu.

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PISANKA WIELKANOCNA”

          • Z ogromną radością ogłaszamy wyniki konkursu:

            KLASA Oa:

                                  I miejsce- Antoni Obiała

                                  II miejsceZuzanna Foint,  Filip Piechurski

                                  III miejsceSzymon Lewandowski, Gabriela Hak

            Wyróżnienia: Wiktoria Suska, Dariusz Wrona, Natalia Krupińska

            KLASA Ob

                                  I miejsce- Zuzanna Tlałka, Amelia Michalska

            KLASA Oc:

                                  I miejsce- Jagoda Szymańska

                                  II miejsceAdam Pamuła, Mateusz Kinal

                                  III miejsceJulia Polak, Fabian Wołek

            Wyróżnienia: Sebastian Gawroński

             

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

            Organizatorzy: Natalia Balicka, Bożena Ciszewska,

            Magdalena Lewandowska, Patrycja Łyczak

          • Kiermasz wielkanocny

          • W dniach 25-26 marca w szkole odbył się wielkanocny kiermasz ozdób świątecznych, zorganizowany przez samorząd szkolny. Można było zakupić ozdoby, związane ze świętami Wielkiej Nocy, a przygotowane przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Dochód, który uzyskaliśmy podczas kiermaszu, zostanie przeznaczony na działania samorządu uczniowskiego. 

          • Świetlica szkolna – wielkanocne inspiracje

          • Zdobienie domu na Wielkanoc jest starą i bardzo miłą tradycją. Uczniowie w świetlicy szkolnej uczyli się jak wykonać samodzielnie ozdoby z różnych dostępnych materiałów, jednocześnie mieli okazję rozwijać zdolności plastyczne, manualne oraz kreatywność. Wystarczy odrobina inspiracji by stworzyć urocze dekoracje.

            Celina Kopydłowska

          • Spotkanie z higienistką dentystyczną

          • 19 marca w klasach pierwszych odbyło się spotkanie z higienistką dentystyczną - panią Karoliną Godziątkowską. Celem wizyty była rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Nasi uczniowie poznali negatywny wpływ próchnicy zarówno na zęby mleczne jak i stałe oraz pokarmy, które dobrze służą budowie zębów, a które je niszczą. Korzystając z modelu szczęki, pani higienistka zademonstrowała dzieciom sposób prawidłowego czyszczenia zębów, aby były czyste i zdrowe. Pokazała im różne rodzaje szczoteczek do zębów oraz inne przedmioty, służące do utrzymywania czystości zębów, m. in. nitki dentystyczne. Następnie pani higienistka opowiedziała o ważnej pracy stomatologa i wykonywanych przez niego zabiegach leczniczych zębów. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i teraz pierwszaki na pewno nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Kończąc spotkanie, pani Karolina wręczyła uczniom dyplomy, a dzieci podziękowały gościowi za wizytę.

            Zapraszamy do naszej Galerii.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich
      • kpgimnazjum@gmail.com darek1xyz@wp.pl
      • (52) 351-71-29, 881 326 930
      • ul. Powstańców Wielkopolskich 3 88-180 Złotniki Kujawskie Poland
      • 000273229
      • /SPZlotnikiKuj/SkrytkaESP
    • Logowanie