• "Zielono nam!" - pierwszy dzień wiosny w klasach I-III

• Klasy I-III świętowały dziś (21.03.2022r) pierwszy dzień wiosny oraz "Dzień kolorowej skarpetki", w którym solidaryzowaliśmy się z chorymi z zespołem Downa w Światowym Dniu Zespołu Downa. Powyżej kilka migawek z tego dnia.

• Pierwszy dzień wiosny w klasach IV-VIII

• Samorząd szkolny z okazji rozpoczynającej się wiosny zorganizował konkurs na klasową Marzannę. Klasy IV-VIII miały za zadanie przygotować Marzannę. Kryteriami oceny były estetyka wykonania oraz użyte materiały, które powinny być naturalne i ekologiczne.

Oto nagrodzone klasy:

I – kl. 5c

II – kl. 7a

III – kl. 5a

Wyróżnienia: kl. 7b, kl. 8c

Gratulujemy!

• Podziękowanie

• Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację XXVIII Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek KOPA’2022. Serdecznie dziękujemy za życzliwy gest i wsparcie finansowe. Szczególną hojność okazali:

Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu

Radni Powiatu Inowrocławskiego: Feliks Kryszak, Jacek Rosa, Piotr Woźniak.

Wójt Gminy Złotniki Kujawskie – Witold Cybulski

Radni Gminy Złotniki Kujawskie: Jan Bertling, Jacek Białkowski, Janusz Borys, Edyta Drop, Edmund Górski, Waldemar Kubiak, Tadeusz Kuglarz, Piotr Makuch, Andrzej Nadolski, Tomasz Obiała, Dariusz Rosa, Roman Stefański.

Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa i Dzieci Specjalnej Troski w Inowrocławiu

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich

Arkadiusz Zwiewka – właściciel Stacji Paliw ORLEN w Złotnikach Kujawskich.

• XXIII Nocny Marsz Szlakiem Powstania Wielkopolskiego oraz XX Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego

• Grupa uczniów Szkolnego Koła Turystycznego naszej szkoły w składzie: Magdalena Byczyńska, Karolina Mirzejewska, Gabriela Zdrojewska, Nikola Ciupak i Jagoda Mikołajewska, wraz z opiekunem Mariuszem Kopydłowskim w dniu 26.02.2022 r. wzięli udział w połączonych rajdach - XXIII Nocnym Marszu Szlakiem Powstania Wielkopolskiego oraz XX Nocnym Rajdzie Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego. Organizatorami byli: Oddział PTTK Inowrocław, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oddział Inowrocław, koło nr 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Inowrocławiu, SP w Gniewkówcu oraz Urząd Gminy w Złotnikach Kujawskich. Głównymi celami rajdu było uczczenie pamięci bohaterstwa Powstania Wielkopolskiego i bohaterskich czynów powstańców, walczących o Kujawy zachodnie oraz popularyzacja turystyki pieszej. Jedenastokilometrowa trasa wiodła z dworca PKP Nowa Wieś Wielka lasami przez Nową Wioskę, Karczówkę do Gniewkówca. Już prawie wiosenna pogoda w czasie marszu wszystkim odpowiadała. Maszerując, uczestnicy poznali historię miejsca po byłej mogile zamordowanego Józefa Olejniczaka - powstańca wielkopolskiego. Organizatorzy przeprowadzili konkurs wiedzy na temat „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”. Udział w nim wzięły również uczennice naszej szkoły. Magdalen Byczyńska zdobyła miejsce I i otrzymała puchar, ufundowany przez prezesa koła nr 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego ppłk. w st. spocz. pil. Lecha Murawskiego, natomiast Karolina Mirzejewska zdobyła miejsce II. Odbył się również konkurs plastyczny „Pamiętajmy o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919”, w którym to Jagoda Mikołajewska zdobyła II miejsce. Na koniec rajdu prezesi PTTK Inowrocław - Radosław Balmowski i Andrzej Dargacz, wójt Gminy Złotniki - Witold Cybulski, radny powiatu inowrocławskiego - Piotr Woźniak, pan Lech Murawski oraz pani dyrektor szkoły w Gniewkówcu - Irena Kopyszka, wręczyli pamiątkowe dyplomy szkołom, biorącym udział w rajdzie oraz nagrody - zwycięzcom konkursów. Puchar Wójta Gminy Witolda Cybulskiego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 z Inowrocławia za największą liczbę uczestników rajdu. Przed wręczeniem nagród organizatorzy ugościli wszystkich wspaniałym jedzeniem i napojami. Opiekun koła turystycznego dziękuje rodzicom za pomoc w dowozie dzieci.

Mariusz Kopydłowski