Rekrutacja na rok szkolny 2025/2026
Przedstawienie teatralne „Kot w butach”
- 20
Koty lubią spać, przeciągać się, miauczeć, jeść, polować na myszy i chodzić swoimi drogami. Możemy je spotkać leżące na kanapie, śpiące w fotelu, na dywanie, na wygodnym legowisku, siedzące na płocie, na drzewie… Nasz kot pojawił się na szkolnej scenie podczas przedstawienia teatralnego – i w dodatku miał buty i kapelusz. Baśń o kocie w butach to opowieść o sprytnym zwierzaku, który dzięki inteligencji i przebiegłości pomaga swojemu ubogiemu panu zdobyć bogactwo i rękę królewny. Jak w każdej baśni możemy dostrzec i w tej opowieści morał - uczciwość zostaje nagrodzona. Staś to bohater pozytywny baśni - nie chce zdobywać nieuczciwie ręki królewny ani królestwa, dlatego wyjawia prawdę: „Ach, królewno, musisz wiedzieć, że ja często żyję w biedzie. Mam na własność tylko kota”.
Król na te słowa odpowiada:
„Kot wart więcej jest od złota!”
Uczestnicy kółka teatralnego przygotowali inscenizację baśni „Kot w butach” i przedstawili ją dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz klasom drugim. Wydarzenie to związane było z Międzynarodowym Dniem Teatru obchodzonym 27 marca.
„I co dodać już na koniec?
Staś królewnę ma za żonę,
a kot teraz słodko zaśnie
i śnić będzie nowe baśnie”.
Nasze uczennice finalistkami
Nasze uczennice finalistkami
Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InastaLogik
Dnia 4 kwietnia 2025r. ogłoszone zostały wyniki trwającego od października 2024r. do marca 2025r. trzyetapowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego dla uczniów klas 4-8 SP InastaLogik.
Konkurs objęty jest honorowym patronatem przez Minister Edukacji oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a Patronem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.
InstaLogik skierowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Konkurs jest pomostem pomiędzy matematyką, a Olimpiadą Informatyczną Juniorów.
Miło nam poinformować, że nasze uczennice znalazły się wśród finalistów konkursu.
Serdecznie gratulujemy:
ZUZANNIE BRZEZIEŃSKIEJ z klasy 5B zdobycia tytułu FINALISTY na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 oraz najwyższego wyniku w Gminie Złotniki Kujawskie w tej kategorii
oraz
DOMINICE WOJCIECHOWSKIEJ z klasy 8C zdobycia tytułu FINALSITY na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 oraz najwyższego wyniku w Gminie Złotniki Kujawskie w tej kategorii.
Mamy nadzieję, że dla naszych finalistek Konkurs InstaLogik był świetną okazją, aby rozwijać swoje umiejętności i pasje logicznego, algorytmicznego i kreatywnego myślenia.
Nauczycielem opiekunem matematycznym konkursu była M. Woś.
Portret słynnego matematyka
- 3
SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO - PLASTYCZNY
- Portret słynnego matematyka -
Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. 14 marca natomiast obchodzimy Dzień Liczby Pi – jednej z najbardziej inspirujących liczb.
Z okazji tych matematycznych świąt matematycy z naszej szkoły zaprosili wszystkich chętnych uczniów klas IV – VIII do udziału w Szkolnym Konkursie na Portret Słynnego Matematyka.
Co należało zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
Należało wykonać dowolną techniką portret słynnego matematyka lub innego uczonego, znanego powszechnie z tego, iż w czasie swojego życia zajmował się matematyką (choć matematyka nie musiała być wyłączną domeną jego zainteresowań).
A zatem może Pitagoras, twórca twierdzenia o trójkątach prostokątnych, Fibonacci, odkrywca ciągu liczb, który znajdziesz nawet w kalafiorze, Euler, autor stałej matematycznej, a może… zupełnie ktoś inny…
Kogo i za czyj portret nagrodziliśmy?
Oto wyniki Szkolnego Konkursu Matematyczno – Plastycznego na Portret Słynnego Matematyka:
I miejsce ex aequo – Karolina Kubiak, klasa 8C oraz Michał Leszczyński, klasa 8B,
II miejsce ex aequo – Hanna Kilińska, klasa 5A oraz Weronika Szymańska, klasa 7C,
III miejsce – Oliwia Wieloszyńska, klasa 6C,
Wyróżnienie: Maja Foint, klasa 6D oraz Przemysław Niespodziany, klasa 4C.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych.
Matematycy SP Złotniki Kujawskie:
Izabela Boniśniak
Beata Paprocka
Maria Woś
Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych
- 6
W dniu 09.04 w Parku Solankowym w Inowrocławiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. W tym roku dopisała duża frekwencja rywalizujących ze sobą szkół. Wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco:
5 miejsce zajęły dziewczęta z rocznika 2014 i młodsze w składzie: Pola Powierska, Agata Grudziecka, Maja Doroszewicz, Zofia Bańka, Liliana Grzegórska, Viktoria Strychalska.
6 miejsce zajęli chłopcy w składzie: Victor Dworek, Antoni Krupecki, Gustaw Płoski, Antoni Wiśniewski, Dominik Weber, Nikodem Cholerzyński.
6 miejsce zajęły dziewczęta z rocznika 2012-2013 w składzie: Zuzanna Kacprowicz, Zofia Brzezińska, Lena Mąka, Marcelina Pamuła, Laura Fabich, Maja Foint
7 miejsce zajęli chłopcy: Mykhailo Atroshenko, Kamil Ruciński, Fabian Dąbrowski, Wiktor Przybylski, Jakub Różański
4 miejsce zajęły dziewczęta z rocznika 2010-2011 w składzie: Amelia Arendt, Maja Śmiertka, Martyna Rosa, Karolina Kubiak, Patrycja Melon, Kinga Wiktorowicz.
6 miejsce zajęli chłopcy: Filip Bednarek, Franciszek Soczewka, Daniel Wasiak, Bruno Kozłowski, Ksawier Bielawski, Cyprian Piechocki.
Gratulujemy!
Przyczyny i skutki przyjęcia chrztu przez Mieszka I
Na lekcji historii uczniowie klasy Va poznali przyczyny i skutki przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Pomocny w zrozumieniu tego wydarzenia okazał się komiks, który w ciekawy i obrazowy sposób przedstawił ówczesne realia. Dzięki niemu uczniowie łatwiej przyswoili informacje i lepiej zrozumieli, dlaczego chrzest był tak ważny dla rozwoju państwa polskiego.
Kosmiczna wystawa w klasach 1-3
- 14
Kosmiczna wystawa w klasach 1-3
W naszej szkole powstała wystawa dotycząca KOSMOSU. Zwiedzający mogli podziwiać modele planet i innych ciał niebieskich, które wykonali na makietach i ilustracjach uczniowie klas 3.
Interaktywne eksponaty umożliwiły uczestnikom przeżycie podróży po najdalszych zakątkach wszechświata. Uczniowie klas 1-3 poszerzyli swoją wiedzę o przestrzeni kosmicznej i układzie
słonecznym. W zaaranżowanej sali kosmicznej, dzieci mogły także zrelaksować się za pośrednictwem
efektów świetlnych.
VII Powiatowy Konkurs Recytatorski w Gwarze Kujawskiej im. G. Webera
- 14
Dzieci z oddziałów zerowych godnie reprezentowały nasze zerówki w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Gwarze Kujawskiej im. G. Webera pt. Zwiesnom godomy po Kujawsku. Z radością informujemy, że: Marcelina Sitarska z klasy 0A zdobyła Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Złotniki Kujawskie oraz wyróżnienie Stanisław Padyjasek z klasy 0B zajął III miejsce, Ewa Cicha z klasy 0C otrzymała wyróżnienie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne i godne reprezentowanie naszych oddziałów zerowych!
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Tenisie Stołowym
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Tenisie Stołowym za nami.
W kategorii chłopców rocznik 2012 i młodsi, I miejsce zdobył Hubert Oracz, a III miejsce Igor Graczyk. W kategorii dziewcząt rocznik 2010-2011, VII miejsce zajęła Dominika Wojciechowska. Gratulujemy wspaniałych wyników!!
Podziękowanie dla p. Oracz za bezpieczny dowóz dzieci na miejsce rozgrywek sportowych.
FINALISTKI KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
FINALISTKI
KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
w roku szkolnym 2024/2025
Pod koniec marca 2025 r. zakończył się etap wojewódzki Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Nasze ósmoklasistki osiągnęły w nich wysokie wyniki, co jest bardzo trudnym i ambitnym zadaniem. Dzięki dużej wiedzy dziewczęta zapewniły sobie tytuły finalistek i zasługują na uznanie za ciężką pracę, talent i determinację.
Przyznane wyróżnienia są dla naszej szkoły powodem do radości i dumy.
Dziewczęta, biorąc udział w konkursach, miały również okazję sprawdzić się w nowych sytuacjach, co wzmocniło ich pewność siebie i przygotowało na kolejne wyzwania.
NASZE FINALISTKI:
Dominika Piekło kl. VIII a
Finalistka Konkursu Przedmiotowego z Biologii
(opiekun - nauczyciel biologii- Ewa Lewicka)
Adrianna Dragon kl. VIII b
Finalistka Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego
(opiekun - nauczyciel języka niemieckiego Jolanta Fagas-Gołębiewska)
Julia Kujawa kl. VIII b
Finalistka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
(opiekun - nauczyciel języka angielskiego - Oksana Romeyko)
Życzymy Wam wytrwałości w dalszym rozwoju i dążeniu do realizacji swoich marzeń.
Warsztaty medyczne dla klas 3
- 8
Warsztaty medyczne dla klas 3. W naszej szkole zawsze dużo się dzieje ! Dbamy o to, by dzieci miały okazję poznawać świat w ciekawy i angażujący sposób. Uczniowie klas 3 mieli okazję uczestniczyć w warsztatach medycznych. Zajęcia były ciekawe, inspirujące i przekazujące ogrom wiedzy. Dziękujemy za interesujące zajęcia klasy 3.
Cyberlekcje dla klas 6-7
W ramach projektu Cyberlekcje 3.0, realizowanego z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, Uczniowie naszej szkoły w ramach informatyki uczestniczyli w kolejnych webinarach dla uczniów, na których przedstawiane są problemy związane z o cyberprzemocą. Eksperci NASK przedstawią najczęściej spotykane formy przemocy online, podpowiadają jak je rozpoznawać, jak się przed nimi chronić oraz jak się im przeciwstawiać.
Według badania Nastolatki 3.0 (NASK 2023), niemal połowa młodych ludzi spotyka się w Internecie z sytuacjami, kiedy ich znajomi są atakowani i wyzywani (44,6%). Z ośmieszaniem i poniżaniem kogoś w sieci zetknął się co trzeci nastolatek (ośmieszanie – 33,2%, poniżanie 29,6%). Jeszcze bardziej alarmujące jest to, że tylko co dwudziesty nastolatek decyduje się zgłosić problem z przemocą online nauczycielowi czy psychologowi/pedagogowi.
Katarzyna Pietrzak
Warsztaty z fizyki dla klas 0
- 39
Warsztaty medyczne dla klas 3
- 2
Zdrowe odżywianie jest kluczowe dla utrzymania dobrego samopoczucia i energii przez cały dzień. Warto dbać o zrównoważoną dietę, bogatą w warzywa, owoce, białka oraz zdrowe tłuszcze. Uczniowie klas I - III postawili na koktajle owocowe. Przy współpracy z panią intendentką, kucharkami i kucharzem oraz rodzicami mogli skosztować pożywnego napoju. Dowiedzieli się, że to doskonały sposób na dostarczenie organizmowi witamin i minerałów, szczególnie jeśli wybieramy świeże lub mrożone owoce i dodajemy do nich np. jogurt naturalny, mleko czy kefir. Tego typu napoje są łatwe do przygotowania. Ważne jest jednak, aby unikać dodawania cukru czy sztucznych słodzików, by koktajl pozostał zdrowym wyborem.
Powiatowy Przegląd Artystyczny HARFA
Spotkanie z higienistką stomatologiczną
- 5
24 marca 2025r. kolejny raz klasy drugie gościły higienistkę stomatologiczną – panią Karoliną Godziątkowską. Celem wizyty była rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Uczniowie dowiedzieli się o negatywnym wpływie próchnicy zarówno na zęby mleczne jak i stałe oraz o tym, jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Następnie dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Teraz już dzieci na pewno nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Wycieczka do Biskupina
- 22
19 marca 2025r. uczniowie klas 2 udali się na wycieczkę do Biskupina. Tam w Muzeum Archeologicznym czekało nas wiele historycznych ciekawostek, o których opowiedział pan przewodnik. Następnie wzięliśmy udział w warsztatachwielkanocnych. Na początku wysłuchaliśmy opowieści o dawnych staropolskich zwyczajach i obrzędach. Po zapoznaniu się z obrzędami otrzymaliśmy kolorowe fartuszki i zrobiliśmy mazurki, które po upieczeniu pięknie ozdobiliśmy. Kolejnąatrakcją było ubijanie masła w kierzynkach, co okazało się nie lada wyzwaniem. Z masła uformowaliśmy baranki. Malowaliśmy również wielkanocnego baranka oraz zrobiliśmy palmy wielkanocne. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na śniadanie i deser w postaci naszych mazurków. Po zakupieniu pamiątek, pełni niesamowitych wrażeńi zadow leni wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. To był kreatywny dzień, pełen radości i uśmiechu.
Sukces naszej uczennicy
20 marca br. podczas drzwi otwartych w Zespole szkół Budowlanych im. gen. W. Sikorskiego w Inowrocławiu rozstrzygnięto i wręczono nagrody w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Architektoniczne perełki Kujaw”. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Oliwia Wieloszyńska z klasy VI c, zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Oliwia utrwaliła plastycznie zabytkową inowrocławską kamienicę Złoty Róg, a w jej tle wieżę hotelu Bast. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych!
Nauczyciele, pracownicy szkoły i emeryci
Wnioski do ZFŚŚ składamy do 4 kwietnia 2025r. do godz. 15:00 w sekretariacie szkoły.
Nabór wniosków o stypendium „Prymus Pomorza i Kujaw Plus”
„Szanowni Państwo,
Informujemy, że w dniach od 8 marca do 28 marca 2025 r. odbędzie się nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2024/2025 z programu stypendialnego pod nazwą „Prymus Pomorza i Kujaw Plus”.
Bardzo prosimy o pilne przekazanie informacji o programie i naborze za pośrednictwem e-dziennika.
Poniżej przedstawiamy najważniejsze założenia programu „Prymus Pomorza i Kujaw Plus”:
- Program „Prymus Pomorza i Kujaw Plus” pozwala ubiegać się o stypendium uczniom mającym wybitne osiągnięcia edukacyjne, bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków dotyczących ich sytuacji społecznej czy ekonomicznej.
- O stypendium mogą się ubiegać się uczniowie, którzy nie uzyskali stypendium w projekcie „Prymus Pomorza i Kujaw II” i uzyskali szczególne osiągnięcie w roku szkolnym 2023/2024:
- klas VI-VIII szkół podstawowych
- klas VI-VIII szkół podstawowych ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia
- wszystkich klas liceów ogólnokształcących
- wszystkich klas ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia
- wszystkich klas liceów sztuk plastycznych
- I klas techników
- I klas szkół branżowych I stopnia.
- Termin naboru wniosków stypendialnych – od 8 marca do 28 marca 2025 r.
- Wszystkie informacje oraz aktualności dotyczące programu „Prymus Pomorza i Kujaw Plus” dostępne są na stronie https://kujawsko-pomorskie.pl/category/edukacja/prymus-pomorza-i-kujaw-plus/.
- Kontakt do osób obsługujących program:
- Kornelia Makowska, tel. 728 494 690, e-mail k.makowska@kujawsko-pomorskie.pl
- Konrad Czupryniak, tel. 668 506 915, e-mail k.czupryniak@kujawsko-pomorskie.pl
W załączeniu Regulamin przyznawania stypendiów dla uczniów uzdolnionych w ramach programu stypendialnego „Prymus Pomorza i Kujaw Plus” na lata szkolne 2024/2025 i 2025/2026.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie