Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 21 marca uczniowie przyszli do szkoły ubrani w najprzeróżniejsze kolory wiosny. Było wesoło i wiosennie! Sami zobaczcie! ;-)
Kolorowy pierwszy dzień wiosny!
- 7
Wizyta w PizSERni
- 1
17 marca 2023 r. uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy. Kulinarne zajęcia odbyły się w Pizzerii „PizSERnia” znajdującej się w pobliżu naszej szkoły. Na początku uczniowie poznali sekretne składniki ciasta, a także mieli możliwość je samodzielnie przygotować. Gdy ciasto było już gotowe, dzieci formowały placki, a następnie komponowały pizzę według własnych upodobań. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie. Posiłek, który samodzielnie przygotowały, smakował wyśmienicie! To był wspaniale spędzony czas w przyjaznej atmosferze.
Świetlica szkolna – Dzień Recyklingu
- 41
18 marca przypada Światowy Dzień Recyklingu. Ten dzień został ustanowiony po to, by zwrócić uwagę wszystkich na konieczność segregacji śmieci, aby jak najwięcej odpadów mogło być powtórnie wykorzystanych. W ciągu całego tygodnia uczniowie w świetlicy uczyli się o tym, co to jest segregacja odpadów, sortowanie, recykling i jak należy segregować śmieci. Wykonywali zadania utrwalające te pojęcia i wskazywali sposoby zmniejszania ilości śmieci. Podawali pomysły na powtórne wykorzystanie niektórych odpadów. Powstały też plakaty zachęcające do segregacji i recyklingu. Dzieci w świetlicy oraz na zajęciach kreatywnych wykonały prace na temat „Cuda z natury” z wykorzystaniem surowców wtórnych, podczas których wykazały się niezwykłymi pomysłami. Głównym celem obchodów Dnia Recyklingu było kształtowanie świadomości gospodarowania odpadami, angażowanie w działania proekologiczne oraz rozbudzanie kreatywności dzieci.
Celina Kopydłowska i Beata Orłowska
Pomoc potrzebna od zaraz
Szanowni Państwo.
Po raz kolejny społeczność miejscowości Zborow na Ukrainie zwróciła się do nas z prośbą o pomoc.
Tym razem mieszkańcy proszą o wsparcie żołnierzy, którzy są na froncie.
Odpowiadając na potrzeby objętej wojną Ukrainy, w SP im. K. Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich odbędzie się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy.
Od środy 15 lutego do czwartku 28 lutego br. będziemy zbierać:
- żywność: kawa rozpuszczalna, herbata, makaron, batoniki energetyczne, suchary, dania gotowe do spożycia po zalaniu wodą, konserwy z długim terminem ważności;
- odzież: skarpety, bielizna osobista (nowe);
- środki higieniczne (np. mydło, papier toaletowy),
- koce, śpiwory.
Wszystkie dary można składać w holu głównym, przy wejściu do szkoły, od ul. Powstańców Wlkp.
Liczymy na życzliwość i wsparcie.
XXI NOCNY RAJD SZLAKIEM SZWADRONU NADGOPLAŃSKIEGO
- 8
Grupa uczennic naszej szkoły w składzie: Magdalena Byczyńska, Nikola Ciupak i Jagoda Mikołajewska wspólnie z opiekunem Mariuszem Kopydłowskim brała 25 lutego 2023 roku udział w tym rajdzie. Celem rajdu było zapoznanie uczestników marszu ze znaczeniem walk powstańczych dla przywrócenia ziemi kujawskiej narodowi polskiemu oraz propagowanie turystyki kwalifikowanej. Marsz z pochodniami odbył się na trasie: Więcławice – Ściborze – Topola - Rojewo (Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego). W trakcie przemarszu nie została przeprowadzona gra terenowa, którą organizatorzy zastąpili konkursem wiedzowym „ Loteria wiedzy” o Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, w którym to Jagoda Mikołajewska zajęła II miejsce, a Magdalena Byczyńska III. Na boisku szkolnym zebrani uczestnicy rajdu podziwiali grupę rekonstrukcyjną z Bydgoszczy, która przedstawiła umundurowanie oraz uzbrojenie z czasów powstania wielkopolskiego. Ponadto w sali gimnastycznej rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dotyczący zbrojnego czynu powstańców wielkopolskich. Noemi Arendt zdobyła w tym konkursie I miejsce. Cenne nagrody oraz dyplomy zwycięscy otrzymali od organizatorów rajdu. Wszyscy zebrani na sali gimnastycznej uczestniczyli w inauguracji wystawy poświęconej kpt. Pawłowi Cymsowi oraz osobiście mogli poznać jego wnuka Rafała Cymsa. Szkoła Podstawowa w Rojewie przyjęła wszystkich turystów gościnną herbatą oraz przepyszną grochówką. Opiekun Szkolnego Koła Turystycznego dziękuje pani Iwonie Ciupak za bezpieczny przewóz dziewczyn z Rojewa do miejsc zamieszkania.
Wyniki szkolnego konkursu bibliotecznego
Wyniki szkolnego konkursu bibliotecznego
pn. „Zabierz książkę na ferie”Dnia 22.02.2023 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce rozstrzygnięcie
konkursie czytelniczego pn. „Zabierz książkę na ferie”.Celem konkursu było wprowadzenie uczniów w świat literatury, zapewnienie im
kontaktu z książką oraz rozbudzenie u uczniów zamiłowanie do czytania.
Uczestnicy mieli za zadanie wypożyczyć książkę na ferie zimowe. Uczniowie z
klas I –IV rysowali ilustrację do przeczytanej książki, a z klas V – VIII musieli
napisać krótką recenzję książki, zachęcającą do przeczytania jej przez
rówieśników. Komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Kostecka –
nauczyciel plastyki, p. Magdalena Pikora – nauczycie języka polskiego oraz p.
Joanna Batkowska – nauczyciel bibliotekarz wyłoniła zwycięzców.Nagrody otrzymali:
KLASY I - III
I miejsce – Aleksandra Kierecka kl. 2a
II miejsce – Liliana Michalska kl. 2b
III miejsce – Wiktoria Nowak kl.4a
Wyróżnienie – Marcel Modliński kl. 2b
KLASY V-VIII
I miejsce – Wojciech Foint kl. 6c
II miejsce – Oliwia Bratoszewska kl. 7a
III miejsce – Witold Witt kl. 8c
Wyróżnienie – Karolina Kubiak kl. 6cZwycięzcom gratulujemy!
Dzień Kota
Dzień Kota w Bibliotece Szkolnej
Dnia 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Święto to przywędrowało do Polski z Włoch w 2006 r.
Do biblioteki na zajęcia przybyła, wraz z Panią Celiną Kopydłowską grupa uczniów korzystających ze świetlicy. Dzieci poznały historię kota, kiedy został udomowiony i jak był traktowany w starożytnym Egipcie. Dowiedziały się jak słowo kot brzmi w różnych języka, na przykład w języku japońskim – neko, czeskim – kocka i hiszpańskim – gato. Następnie obejrzały ilustracje przedstawiające ciekawe rasy kotów: persa, sfinksa, kota europejskiego oraz tureckiego vana, który uwielbia pływać, a nawet nurkować i łowić ryby. Uczniowie zgadywali popularnych kocich bohaterów bajek przedstawionych na obrazkach. Kolejnym etapem było wysłuchanie bajki pt. „Pancerne jedzonko” o przygodach ulubionego przez dzieci kota Sylwester. Po wysłuchaniu bajki uczniowie odpowiadali na pytania do wysłuchanego tekstu. Dowiedzieli się, że koty potrzebują zaledwie 1/6 światła wymaganego przez ludzkie oko do rejestrowania obrazu, z łatwością wdrapują się na drzewa, lecz zejście na ziemię stanowi dla nich problem, ponieważ haczykowate pazurki wygięte są tylko w jedną stronę, kocie wąsy są tak czułe, że nie muszą dotykać przedmiotu, by go wykryć, kot może biec z maksymalną prędkością 49 km/h, najgrubszy kot ważył 21 kilogramów i to, że koty zawsze spadają na cztery łapy.
Podczas zabawy nie mogło zabraknąć także układania puzzli z ulubionymi bajkowymi kotami. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawie „Złap mysz”. Uczniowie w parach mieli za zadanie jak najszybciej zwinąć włóczkę w kłębek, na końcu której znajdowała się przymocowana myszka zrobiona z klamerki.
Na zakończenie uczniowie podziękowali za spotkanie i w dobrych humorach udali się do świetlicy.
Zbiórka na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Inowrocławiu
Świetlica Szkolna
- 30
W świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Kota, który przypada 17 lutego. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Historia kota domowego i kocie zmysły.” Z zainteresowaniem oglądali ilustracje kotów. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z ciekawostkami na temat kociego życia, zdobyły informacje, jak należy się nimi opiekować i jak pomagać bezdomnym kotom. Rozmawialiśmy o bajkach, w których głównym bohaterem są koty. Dzieci opowiadały o swoich domowych ulubieńcach. Nie zabrakło też kontaktu z literaturą – wizyty w bibliotece szkolnej. Z okazji Dnia Kota uczniowie wykonali mnóstwo ciekawych prac. Poznali też nową technikę plastyczną iris folding. Malowali portrety, lepili z plasteliny,wykonywali różne zadania, między innymi z kodowania z kotem w roli głównej. Był to tydzień pełen atrakcji i ciekawej zabawy. Celem obchodów Dnia Kota było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, zwrócenie uwagi na problem porzuconych i bezdomnych kotów oraz rozwijanie aktywności twórczej uczniów.
Celina Kopydłowska i Beata Orłowska
Spotkania z ciekawymi ludźmi….
- 14
Zabawa w kodowanie i programowanie z robotem Photon
Dnia 15 lutego 2023 roku na zajęciach w klasie II b gościła pani Anna Wróblewska – Zawadzka, która pokazała dzieciom zabawę w kodowanie i programowanie z robotem Photon. Temat przewodni zajęć to karnawał. Dzieci programowały robota za pomocą narzędzi: tablet, telefon. Poprzez zadania stawiane Photonowi uczniowie określali jego ruch, wydawanie dźwięków czy zmianę czułek na wyznaczony kolor. Dzięki takim zajęciom dzieci były kreatywne, samodzielnie dochodziły do rozwiązań i współpracowały w zespole. Nauka przez zabawę to bardzo dobra forma nauki. Ucząc się kodowania dzieci spędziły czas w sposób wartościowy i rozwijający. Uczestnicy rozwijali umiejętność myślenia logicznego, pomysłowość, dbałość o szczegóły, a to wszystko złożyło się na wzrost różnorodności pomysłów u dzieci podczas zajęć. Zajęcia były bardzo ciekawe dzięki wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia jakim jest robot edukacyjny. Dowodem tego było duże zaangażowanie i zainteresowanie dzieci podczas nauki przez zabawę. Dziękujemy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która w ramach programu SEKTOR.3.0 udostępniła Photony.
Dziękujemy pani Ani Wróblewskiej – Zawadzkiej
Uczniowie klasy II b z wychowawcą p. Karoliną Żak
XXIV NOCNY MARSZ SZLAKIEM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA INOWROCŁAWIA
- 4
PTTK oddział w Inowrocławiu, Zespół Szkół im Jana Pawła II, TPPW 1918-1919 oddział Inowrocław i koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu zorganizowali 21 stycznia 2023 roku ten rajd, którego głównym celem było uczczenie pamięci bohaterstwa uczestników Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w jego 104 rocznicę. Grupa uczniów pod opieką pana Mariusza Kopydłowskiego uczestniczyła w tym rajdzie. Piesza trasa w zimowej scenerii, nieraz w warunkach ekstremalnych wiodła w godzinach wieczornych z Inowrocławia przez Mimowolę do Kościelca.W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu przedstawiciele Szkolnego Koła Turystycznego przy Szkole Podstawowej im. Karola Urbańskiego w składzie Karolina Mirzejewska, Magdalena Byczyńska i Agata Banek otrzymali pożywienie, a następnie rywalizowali w konkursie wiedzy o powstaniu wielkopolskim oraz konkursie plastycznym – pamiętajmy o powstaniu wielkopolskim. Karolina Mirzejewska i Magdalena Byczyńska zajęły pierwsze miejsce w konkursie wiedzowym. Natomiast Noemi Arendt I miejsce w konkursie plastyczny – nagrodę w jej imieniu odebrała Agata Banek. Za udział w rajdzie szkoła otrzymało okolicznościowy dyplom. Za bezpieczny powrót uczennic z Kościelca opiekun składa wielkie podziękowania panu Michałowi Mirzejewskiemu.
Świetlica szkolna
- 35
Międzynarodowy Dzień Łamigłówek oraz Dzień Puzzli przypada na 29 stycznia. Łamigłówki i puzzle mają pozytywny wpływ na nasz mózg. Układanie puzzli i zabawy łamigłówkami posiadają wiele walorów edukacyjnych. Uczą wytrwałości w dążeniu do celu, koncentracji, spostrzegawczości, wiary we własne możliwości, trenują pamięć. Puzzle i łamigłówki to także ciekawa forma spędzania czasu wolnego. Puzzle i układanki towarzyszą dzieciom w świetlicy szkolnej codziennie, jednak w ostatnim tygodniu stycznia szczególnie. Aby podkreślić ważność Dnia Puzzli w świetlicy zapanowała „Puzzlomania”. Dzieci układały puzzle, tworzyły własne, układały własny obraz z wycinków, kolorowały, miały okazję obejrzeć film edukacyjny „Największa fabryka puzzli w Polsce – Trefl”, rozwiązywały łamigłówki na tablicy interaktywnej. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie układania puzzli na czas. Wymagało to niezwykłej cierpliwości, koncentracji, spostrzegawczości. Uczniowie sobie z tym świetnie poradzili. Najlepszymi w układaniu puzzli okazali się: Zofia Kaptur – I miejsce, Nikola Górska – II miejsce, Jagoda Pieczątkiewicz– III miejsce, Łucja Sobolewska – IV miejsce. Były to dni pełne wrażeń, a wszyscy świetnie się bawili.
Celina Kopydłowska, Beata Orłowska
Konkurs „Drzewo to życie”
Nagrodzeni w konkursie:
Radosław Polaszewski – kl. IVa
Wiktoria Maciejczak – kl. VIa
Julia Baran – kl. VIa
Michał Leszczyński – kl. VIb
Gratulujemy!
Organizatorzy: Ewa Lewicka, Grażyna Cicha
Rozstrzygnięcie konkursu pn. „Brzechwa na wesoło”
Rozstrzygnięcie konkursu
pn. „Brzechwa na wesoło”
24 stycznia 2022 r. w bibliotece szkolnej drużyny z klas II – III wzięli udział w konkursie czytelniczym ze znajomości wierszy Jana Brzechwy. Konkurs miał na celu popularyzację twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcenie do uważnego czytania. Zabawa polegała na rozwiązaniu w grupach 6 zadań dotyczących znajomości 10 wierszy Jana Brzechwy. Łącznie można było uzyskać 29. Komisja w składzie: p. Robert Mikołajczyk, wicedyrektor, p. Dorota Luzeńczyk, pedagog szkolny i p. Joanna Batkowska, nauczyciel-bibliotekarz, po sprawdzeniu kart pracy poszczególnych drużyn wytypowali zwycięzców.
I miejsce zdobyła drużyna z klasy 3b w składzie:
- Wiktor Mierzwa
- Hanna Modrzejewska
- Hieronim Pałetko
II miejsce przypadło klasie 2a:
- Anna Cicha
- Łucja Sobolewska
- Amelia Tlałka
III miejsce – klasie II c:
- Zofia Bańka
- Lena Kutnik
- Pola Powierska
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!
Maja Wijata
Joanna Batkowska
Podziękowanie dla szkoły
Wielki talent mamy i na dzwonkach gramy!
Dnia 19.01.2023r. odbył się szkolny konkurs muzyczny ,, Wielki talent mamy i na dzwonkach gramy!” Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V-VII. Zadaniem uczestników było zagranie z pamięci 3 wybranych utworów na dzwonkach chromatycznych. Spośród uczestników wyłoniono 3 zwycięzców: Maję Stelmaszczyk (klasa VI B), Jakuba Lelińskiego ( klasa VC) oraz Kamila Kowalskiego ( klasa VIIA). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów
KINOMAX
18 stycznia 2023r. klasy 4b, 5c oraz 6c wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do kina ,, KINOMAX"; w Inowrocławiu. Seans filmu animowanego ,, Kot w butach: Ostatnie życzenie" dostarczył uczestnikom wiele radości. Komedia rozbawiała do łez, lecz nie zabrakło w niej też momentów pełnych wzruszeń. Polecamy i czekamy na kolejną część ;)
KOPA 2023
- 34
21 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich odbył się XXIX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek KOPA ‘2023. Na festiwalowej scenie wystąpiło 9 zespołów, 4 duety, 47 solistów oraz 5 wykonawców szopek bożonarodzeniowych. Tegoroczni uczestnicy przyjechali z terenu powiatu inowrocławskiego, bydgoskiego, mogileńskiego i żnińskiego. Na festiwalu gościli: p. Wiesława Pawłowska – Starosta Powiatu Inowrocławskiego, p. Witold Cybulski – Wójt Gminy Złotniki Kujawskie, Radni Powiatu Inowrocławskiego – p. Feliks Kryszak, p. Jacek Rosa, p. Piotr Woźniak, p. Tadeusz Kuglarz – Przewodniczący Rady Gminy Złotniki Kujawskie, Radni Gminy Złotniki Kujawskie – p. Edyta Drop, p. Jan Berling, p. Waldemar Kubiak, p. Tomasz Obiała. Jury w składzie: p. Edyta Fydrych – przewodnicząca, Wioletta Metryka, Anna Sopolińska i Gwidon Graczyk nagrodziło łącznie 43 wykonawców w 11 różnych kategoriach. Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu objęło festiwal patronatem honorowym.
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURYXXIX POWIATOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK KOPA’ 2023W ZŁOTNIKACH KUJAWSKICH
W XXIX Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek KOPA’2023 wzięło udział 9 zespołów,4 duety, 47 solistów oraz 5 wykonawców szopek bożonarodzeniowych. Uczestnicy pochodząz terenu powiatu inowrocławskiego, bydgoskiego, mogileńskiego i żnińskiego.Jury w składzie: Edyta Fydrych- przewodnicząca, Wioletta Metryka, Anna Sopolińska,Gwidon Graczyk przyznało miejsca i wyróżnienia w następujących kategoriach:
Kategoria wokalna zespoły klas I-III szkoły podstawowej:I i III miejsce - nie przyznano w tej kategoriiII miejsce – Chór Szkolny klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi WielkiejII miejsce – Chór Dziecięcy ,,Na kujawską nutę’’ ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Rojewie
Kategoria wokalna zespoły klas IV-VIII szkoły podstawowej:I miejsce – Zespół ,,Aplauz” ze Szkoły Podstawowej im. Pierańskiego Oddziału Straży Ludowej w PieraniuII miejsce – Kółko języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi WielkiejIII miejsce - Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach KujawskichNagroda Specjalna - Zespół ,,LABORATORIUM PIOSENKI” z Miejskiego Domu Kultury w Barcinie
Kategoria wokalno-instrumentalna zespoły klas IV-VIII szkoły podstawowej:I miejsce - zespół ,,BLUE NOTE” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Jagiellonka’’ w Inowrocławiu
Kategoria wokalno-instrumentalna zespoły środowiskowe:Nagroda - Zespół Folklorystyczny ,,KŁOPOCIANIE”
Kategoria wokalna soliści - Domy Pomocy Społecznej:I miejsce - Halina Kalitowska z Domu Pomocy Społecznej w SiemionkachI miejsce - Lidia Sieczkowska z Domu Pomocy Społecznej w SiemionkachI miejsce - Bożena Kielak z Domu Pomocy Społecznej w TarnówkuI miejsce - Robert Popielarz z Domu Pomocy Społecznej w Tarnówku
Kategoria wokalna soliści klas I-III szkoły podstawowej:I miejsce - Martyna Kamińska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku WielkimII miejsce - Adam Pawlewski ze Szkoły Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach KujawskichIII miejsce - nie przyznanoWyróżnienia:Julia Ptak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Jagiellonka’’ w InowrocławiuMaria Kosińska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Jagiellonka’’ w InowrocławiuMilena Hajdysz z Domu Kultury w StrzelnieZofia Wikaryczak z Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu
Kategoria wokalna soliści klas IV-VI szkoły podstawowej:I miejsce - Natalia Kordylas ze Szkoły Podstawowej w JanikowieII miejsce - Alicja Maślonik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Jagiellonka’’ w InowrocławiuIII miejsce - Monika Pindel ze Szkoły Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku WielkimIII miejsce - Julia Luber z Kujawskiego Centrum Kultury w InowrocławiuWyróżnienia:Lilianna Ignaczak z Kujawskiego Centrum Kultury w InowrocławiuHelena Rolirad ze Szkoły Podstawowej w GąskachWojciech Piotrowski ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinku
Kategoria wokalna soliści klas VII-VIII szkoły podstawowej:I miejsce - Gabriela Kaniuka z Miejskiego Domu Kultury w BarcinieII miejsce - Oliwia Bonna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w KoronowieIII miejsce - Marcelina Łysiak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Jagiellonka’’ w InowrocławiuWyróżnienie:Barbara Charysz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Ryża w Racicach
Kategoria wokalna soliści szkoły ponadpodstawowe:I miejsce - Kornelia Fita z Kujawskiego Centrum Kultury w InowrocławiuI miejsce - Zuzanna Rogowska z Kujawskiego Centrum Kultury w InowrocławiuII miejsce - Oliwia Szczepaniak z Miejskiego Domu Kultury w BarcinieIII miejsce - Zuzanna Jabs z III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w InowrocławiuIII miejsce - Julia Rogowska z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskichim. Genowefy Jaworskiej w Inowrocławiu
Kategoria wokalna duety:I miejsce - Duet ,,Śnieżynki” z klasy III Szkoły Podstawowej w Ludzisku (kl. III)I miejsce -Duet ,,VAGANDO” z Ośrodka Kultury i Turystyki w Pakości (kl. VI)Wyróżnienia:Duet Dominika Piekło i Kamil Kowalski ze Szkoły Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach KujawskichDuet Noemi Arendt i Hanna Światowska ze Szkoły Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich
Kategoria szopka bożonarodzeniowa:I miejsce - Dom Pomocy Społecznej w SiemionkachII miejsce - Iwona Kubiak z Domu Pomocy Społecznej w TarnówkuIII miejsce - Laura Sochańska ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół SzkółKatolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lisewie KościelnymWyróżnienie - Maja Nowak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Jagiellonka” w InowrocławiuNagroda Specjalna - Wiktoria Dominiak ze Szkoły Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich
Dzień Babci i Dziadka
- 17
Dzieci z klas I-III przygotowały dla swoich babć i dziadków własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, radości i pociechy z wnuczek i wnuków.
Szkolne jasełka
- 8
Zwyczaj jasełek przywędrował z Włoch do Polski na przełomie XIV i XV wieku i jest kultywowany do dziś, również w naszej szkole. Młodzi aktorzy ze Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem p. A. Długosz, A. Bączkowskiej i p. M. Ciesielskiej przygotowali w tym roku przedstawienie pt. „Boże Narodzenie w Europie”.
O tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce i państwach europejskich, a także o miejscu Jezusa w sercach ludzi z całego kontynentu opowiedzieli swoim rówieśnikom podczas szkolnej wigilii, a także podczas spotkania świątecznego zorganizowanego dla mieszkańców wsi przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej, Radę Sołecką Sołectwa Złotniki Kujawskie oraz Sołtysa. Jasełka zostały wystawione przez uczniów również w kościele parafialnym.
Występy wspierał zespół wokalny przygotowany przez p. B. Orłowską.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie