• RAJD MIKOŁAJKOWY

• Grupa uczniów Szkolnego Koła Turystycznego naszej szkoły w składzie: Magdalena Byczyńska, Karolina Mirzejewska, Sandra i Nikola Ciupak, jako najmłodsza uczestniczka koła, wraz z opiekunem Mariuszem Kopydłowskim wzięli udział w dniu 04.12.2021 r. w Mikołajkowym Rajdzie. Organizatorem rajdu byli: Oddział PTTK Inowrocław, Nadleśnictwo Gniewkowo, Starostwo Powiatowe Inowrocław i OKIT w Pakości. Głównym celem wydarzenia była popularyzacja turystyki pieszej, poznanie historii powiatu inowrocławskiego oraz zorganizowanie czasu wolnego młodzieży szkolnej. Jedenastokilometrowa trasa rajdu wiodła z dworca PKP Gniewkowo przez Wierzbiczany do Parchania. Zimowa pogoda w czasie marszu wszystkim odpowiadała. Maszerując, uczestnicy zapoznali się z historią dworu w Wierzbiczanach oraz miejscem, w którym mieszkał generał Władysław Sikorski w Parchaniu. Przed wręczeniem dyplomów uczestnictwa i nagród za najciekawszy strój mikołajkowy, organizatorzy ugościli wszystkich wspaniałym jedzeniem i napojami w Szkole Podstawowej w Parchaniu. Opiekun koła turystycznego bardzo dziękuje Państwu Ciupak, Pani Jolancie Byczyńskiej oraz Państwu Mirzejewskim za pomoc w dowozie dzieci podczas tegorocznych rajdów.

Mariusz Kopydłowski

• Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• 17 grudnia 2021r. klasy I-III wzięły udział w XII Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. W tym roku również każdą klasę reprezentował solista. Wszyscy przedstawili wspaniałe wykonania kolęd i pastorałek. Jury w składzie: pani dyrektor Wioletta Zielińska, pani Magdalena Flicińska oraz pani Sylwia Sobolewska po naradach wyłoniły laureata konkursu. Pierwsze miejsce zajął Franciszek Pietrzak - uczeń klasy II b - wykonując pastorałkę ,,Zaśpiewajmy kolędę". Nagrodą główną jest reprezentowanie naszej szkoły w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek KOPA, który już wkrótce. Trzymamy kciuki za Franka! Zapraszamy za rok, na XIII edycję przeglądu.

Organizatorzy:

Aleksandra Długosz

Anna Chrubczyńska

Beata Orłowska

• Podziękowania dla Darczyńców

• Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.

Wdzięczni i wzruszeni ofiarnością pragniemy złożyć serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka” prowadzoną w naszej szkole oraz pomogli zebrać niezbędne artykuły dla podopiecznych Domu Dziecka w Jaksicach.  Dzięki Waszemu zaangażowaniu i darowiznom kolejny raz wesprzemy potrzebujących konkretnymi darami, które na pewno wywołają uśmiech na ich twarzach. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku również będziecie z nami.

• Kiermasz świąteczny!

• 16 i 17 grudnia w naszej szkole odbył się  kiermasz świąteczny. Można było zakupić ozdoby świąteczne, przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Chcemy podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się nas wesprzeć - mieszkańcom naszej miejscowości, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły oraz uczniom. Dziękujemy!

• Smak Świąt dla obrońców granic

• Uczniowie i nauczyciele mogą przynosić potrzebne produkty do siedziby Fundacji ul. Dolina 35 w Bydgoszczy do 10 grudnia, a własne wypieki do 16 grudnia. Osoby które chcą wesprzeć akcję produktami, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, aby otrzymać informację jakie produkty zakupić. Kontakt: Magdalena Florek, prezes Fundacji Bezpieczny Świat,

tel. 601 677 996, mail: fundacja@bezpiecznyswiat.pl

• Warsztaty - „Przemoc werbalna ......

• 8.12.2021 r. odbyły  się warsztaty profilaktyczne na temat „Przemoc werbalna-czyli o krzywdzącej sile słów” dla klas VII.

Celem warsztatów było kształtowanie u uczniów postaw empatycznych, asertywnych. Zajęcia uwrażliwiły uczniów  na problem przemocy rówieśniczej, promowanie postaw wolnych od agresji i przemocy.

• Duży sukces naszego ucznia!

• Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Piotr Babral z klasy VIId zdobył drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych w konkursie literackim projektu edukacyjnego „Mój Norwid”.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy stylistycznej pt. „Moje spotkanie z poezją Norwida”. Praca miała charakter kartki z pamiętnika, prezentującej refleksje i doznania po lekturze jednego z wierszy Cypriana Kamila Norwida.

Sukces jest tym większy, że konkurs obejmował zasięgiem województwo kujawsko-pomorskie i startowali w nim uczniowie szkół z terenu całego naszego województwa.

Głównym organizatorem projektu edukacyjnego „Mój Norwid” był Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Współorganizatorami projektu byli Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.  Partnerem projektu był Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Projekt był organizowany w ramach obchodów Roku Cypriana Kamila Norwida dla upamiętnienia dwusetnej rocznicy urodzin pisarza.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Mikołajki w naszej szkole

• 6 grudnia od wielu lat jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana widać było uczniów i nauczycieli ubranych na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

W każdej klasie odbyły się mikołajkowe zajęcia, a dzieci zostały obdarowane upominkami i słodyczami. Na górnym korytarzu można było zrobić zdjęcia przy choince, a także zdjęcia w mikołajkowej fotobudce.

To był fajny i ciekawy dzień. Na długo pozostanie w naszej pamięci. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, wspólnej Wigilii… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.