• Kiermasz świąteczny

• Dnia 15 grudnia w szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych, zorganizowany przez samorząd szkolny. Można było zakupić ozdoby, przygotowane przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Dochód, który uzyskaliśmy podczas kiermaszu, zostanie przeznaczony na działania samorządu uczniowskiego.

• XIII Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• 14 grudnia 2022r. klasy I-III po raz kolejny wzięły udział w XIII Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. W tym roku również każdą klasę reprezentował solista. Wszyscy przedstawili wspaniałe wykonania kolęd i pastorałek. Jury w składzie: pani dyrektor Wioletta Zielińska, pani Sabina Nowicka oraz pani Katarzyna Markiewicz jednogłośnie wyłoniły laureata konkursu. I miejsce zajął Adam Pawlewski uczeń klasy IIIa, wykonując pastorałkę "Cicha kolęda nocy". Nagrodą główną jest reprezentowanie naszej szkoły na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek KOPA, który już wkrótce. Trzymamy kciuki za Adama! Zapraszamy za rok na XIV edycję przeglądu.

Organizatorzy: Aleksandra Długosz, Anna Chrubczyńska, ks. Marcin Winkel

• Klasy 4c i 4d na wycieczce

• Dnia 9 grudnia 2022r klasy 4c i 4d pojechały na wycieczkę do Solca Kujawskiego. Miejscem docelowym był JuraPark. Ale nie tylko park z dinozaurami tam czekał. Oczywiście rozpoczęliśmy zwiedzanie od wspomnianego parku, po którym energicznym krokiem oprowadził nas przewodnik, który opowiadał mnóstwo ciekawych informacji o tych prehistorycznych zwierzętach. Następnie udaliśmy się do sali, w której w świątecznych klimatach i wystroju wzięliśmy udział w warsztatach piernikowych, po których każdy mógł spotkać się ze świętym Mikołajem i pochwalić mu się efektami swojej pracy. Po szybkim posiłku przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum im. Karola Sabatha, w którym obejrzeliśmy zbiory autentycznych skamielin, zebranych przez lata podczas wykopalisk w różnych częściach świata oraz śladów i zrekonstruowanych zwierząt, które miliony lat wcześniej zaludniały Ziemię. I na koniec przyszedł czas na muzeum miniatur, w którym obejrzeliśmy makiety zamków z różnych zakątków naszego kraju. I jeszcze tylko szybki „skok” na sklep z pamiątkami i już wracaliśmy do szkoły. To była dla nas ciekawa podróż w bardziej lub mniej odległe czasy, która nauczyła nas wielu ciekawych rzeczy.

Opiekunowie: Katarzyna Pietrzak i Dariusz Pawlak

• Robienie pizzy

• W czwartek (08.12) uczniowie klasy IV B wraz z wychowawcą udali się do ,,PizSerni”
            w Złotnikach Kujawskich na warsztaty z robienia pizzy. Na nietypowych zajęciach mieli okazję poznać etapy powstawania pizzy, własnoręcznie wyrobić ciasto oraz skomponować ulubione składniki. Całą pracę zwieńczyła pizzowa uczta! J W drodze powrotnej dopisała zimowa aura, której nie sposób się oprzeć… Bitwa na śnieżki z pewnością pomogła
            w spaleniu zbędnych kalorii…J

• Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym

• Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym, przyznany przez Kujawsko-Pomorski Specjalistyczny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Z uwagi na przeprowadzone działania w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” zostaliśmy wyróżnieni owym certyfikatem. Uczniowie klas II i III uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Patrzeć dłońmi, widzieć nosem”. Celem tych zajęć było wprowadzenie uczestników do świata zmysłów bez użycia wzroku oraz wejście w rolę osoby niewidomej, przy zastosowaniu miedzy innymi technik dramowych, koncentrujących się na zmyśle dotyku. W klasach VII młodzież poznała zasady jak pomóc osobom niewidomym. Uczniowie klas I-VIII również chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ZNANE I LUBIANE DYSCYPLINY SPORTOWE”, wykonujac plakaty dotykowe, dotyczące sportu. Dzieci kształtowały postawę opartą na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo.

Zdjęcia z tych działań znajdują się w zakładce „Album Fotograficzny”.

• Wizyta w kinie

• Dnia 5 grudnia 2022r. uczniowie klas IIIa, IIIb, IIIc, IVa, Va wybrali się na mikołajkowy seans filmowy pt. „Bella i Sebastian: Nowe Pokolenie”  do kina Kinomax w Inowrocławiu. Film opowiadał o historii niezwykłej przyjaźni dziesięcioletniego chłopca z psem. Przygody filmowych bohaterów dostarczyły naszym widzom wielu niezapomnianych emocji. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.