• Cenna lekcja historii!

          • 20 października 2023r. uczniowie klas siódmych oraz klasy ósmej brali udział w wycieczce do Malborka i Sztutowa.

            Zwiedzanie rozpoczęło się od  gotyckiego zamku w Malborku, jednej z największych twierdz średniowiecznej Europy. Uczniowie mieli okazję bardzo dokładnie obejrzeć budowlę. Fosa, mury obronne, pomieszczenia wartownicze, krużganki, kuchnie, spiżarnie, kancelarie, komnaty mieszkalne odkryły swoje tajemnice przed zwiedzającymi. W dużej mierze to zasługa przewodników, którzy spacer po zamczysku okrasili ciekawymi opowieściami o dawnych czasach.

            Z Malborka uczniowie udali się do Sztutowa, gdzie znajduje się Muzeum Stutthof. Przewodnicy opowiedzieli o genezie i funkcjonowaniu obozu. Uczniowie zapoznali się z warunkami życia więźniów w obozie, z ich bestialskim traktowaniem przez nazistów. Pobyt w muzeum zakończył się przy Pomniku Martyrologii Ofiar Obozu.

            Po wizycie w muzeum grupa udała się w okolice przekopu Mierzei Wiślanej. Wycieczka wywarła na jej uczestnikach duże wrażenie.

          • Świetlica szkolna - Światowy Dzień Origami

          • Z okazji Światowego Dnia Origami (24.X) z japońską sztuką składania papieru zmierzyli się uczniowie w świetlicy. Zapoznali się z historią powstania ORIGAMI. Dowiedzieli się, że nazwa pochodzi od dwóch słów: ORI – składać, zginać i KAMI – papier. Uczniowie z zainteresowaniem uczyli się składania papieru, dzięki czemu powstały różne papierowe „cuda”. Zadania wymagały cierpliwości, precyzji, koncentracji oraz wykonania zadań według ściśle określonej kolejności. Złożone papierowe konstrukcje sprawiły uczniom wiele radości i pozwoliły im uwierzyć we własne możliwości. Wszyscy świetnie się bawili, dekorując swoje prace.

            Celina Kopydłowska

          • Świetlica szkolna – „Szachy – aktywna wieś”

          • W dniu 18 października uczniowie: Joachim Chojnacki, Adam Kiliańczyk, Aleksander Kiliańczyk, Szymon Harenda, Radosław Polaszewski, Ksawery Dragon i Wiktoria Hak reprezentowali naszą szkołę w turnieju szachowym w ramach projektu ”Szachy – aktywna wieś”. Celem imprezy było popularyzowanie „królewskiej gry” wśród dzieci, podnoszenie umiejętności szachowych, promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości szachów. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i uczyć się strategii od innych uczestników. Wszyscy rywalizowali na wysokim poziomie zgodnie z zasadami fair play. Każdy zawodnik otrzymał medal, dyplom i nagrodę rzeczową. Uczestnikom dziękuję za udział, a rodzicom za dowiezienie i odbiór dzieci.

            Celina Kopydłowska

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

          • Przyłączając się do Kampanii Społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”, przeprowadziliśmy w naszej szkole zajęcia dla uczniów klas I, II i III. Chcąc przybliżyć dzieciom pełnosprawnym funkcjonowanie osób niewidomych i słabowidzących, w sali lekcyjnej stworzyliśmy ścieżkę, gdzie uczniowie poruszali się z zasłoniętymi oczami przy pomocy laski by sprawdzić, jak to jest być osobą niewidomą. Dzieci zapoznały się także z pismem Braille'a, kodując swoje imię. Obejrzały także relację niewidomej dziewczynki, która opowiadała o piśmie punktowym. Dzięki temu nasi uczniowie mogli zrozumieć sposoby funkcjonowania ludzi niewidomych i niedowidzących, co w przyszłości przyczyni się do pokonywania barier mentalnych w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi. Po zajęciach praktycznych dzieci wysłuchały pogadanki i obejrzały film na temat udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku. Uczniowie klas I-III naszej szkoły również chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ZNANE I LUBIANE POSTACIE Z BAJEK ANIMOWANYCH. Dzieci zaprojektowały i wykonały dotykowy plakat, który umożliwi osobom z dysfunkcją wzroku wyobrażenie sobie postaci z kreskówek.

            Wszystkie zadania miały na celu wsparcie osób niewidomych i niedowidzących. Uczniowie z naszej szkoły z entuzjazmem i zaangażowaniem brali udział w tych zajęciach.

          • Inscenizacja klasy 2a - "Na straganie"

          • 18 października 2023 r. uczniowie klasy 2a naszej szkoły przygotowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie". Umiejętności aktorskie mogli podziwiać uczniowie oddziałów zerowych. Oklaskom nie było końca, a satysfakcja aktorów z prezentacji wiersza - bezcenna. Przedszkolaki wzbogaciły słownictwo o nazwy różnych warzyw, a drugoklasiści pokonali tremę przed występami publicznymi. Trzymamy kciuki za kolejne występy.

          • Dzień Papieski

          • Pamiętamy o Papieżu – Polaku! 15 października 2023 roku z okazji XXIII Dnia Papieskiego w Kościele Parafialnym w Złotnikach Kujawskich wystąpili: Maja Stelmaszczyk, Olga Pacholska, Patrycja Wudniak oraz Tymon Wieloszyński.. Młodzi aktorzy przybliżyli zebranym postać świętego z Wadowic. Cztery dni później, to jest 19 października wystąpili wraz z Hanną Balicką i Zespołem Wokalnym „Wokalove” w montażu słowno- muzycznym zatytułowanym „Jan Paweł II. Cywilizacja życia.”

          • Świetlica szkolna – Dzień Gier Planszowych

          • Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcia, które wspierają rozwój wiedzy i wyobraźni. Planszówki to sport intelektualny angażujący obszary naszego myślenia, takie jak pamięć, planowanie, liczenie, podejmowanie decyzji. Spotkania przy grach planszowych to idealna łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu wolnego. Dzień Gier Planszowych obchodzony jest 10 października. Z tej okazji uczniowie podczas zajęć świetlicowych sami projektowali plansze,wymyślali zasady gry, pionki, kostki. Dużo radości sprawiło dzieciom prezentowane gier planszowych oraz sama gra w grupach. Była to okazja do poznania oraz prezentowania różnych gier planszowych w świetlicy i na zajęciach kreatywnych.

            Celina Kopydłowska, Beata Orłowska

          • Klasy III na wycieczce w lesie

          • 17 października uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę w urokliwe miejsce na terenie Puszczy Bydgoskiej. Punktem docelowym wyprawy była Leśna Ścieżka Przyrodniczo - Edukacyjna ”Ku źródliskom”. Celem tej edukacyjnej wycieczki było poznanie przyrody poprzez aktywny i bezpośredni z nią kontakt. Wyprawę zakończyliśmy ogniskiem. To było interesujące i pouczające doświadczenie.

          • Świetlica - konkurs układania puzzli

          • We wrześniu w świetlicy szkolnej odbył się konkurs układania puzzli na czas dla chętnych uczniów klas I. O zwycięstwie decydował najkrótszy czas ułożenia wszystkich elementów.

            Zwycięzcy:

            I miejsce – Laura Kozłowska

            II miejsce – Wiktoria Dzierżanowska

            III miejsce – Maria Dymel

            Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.

            Poprzez zabawę puzzlami dzieci uczą się koncentracji, cierpliwości, szukania rozwiązań, rozpoznawania kształtów, ćwiczą umysł, precyzję ruchów, mogą świetnie spędzić czas z rodziną.

            Celina Kopydłowska

          • Klasa 2 b w Zaczarowanej Zagrodzie

          • 6 października br. uczniowie klasy 2b wraz z rodzicami i wychowawcą spotkali się po zajęciach szkolnych w Zaczarowanej Zagrodzie w Będzitówku. Celem, który przyświecał spotkaniu, była integracja klasy, wspólna zabawa dzieci i rodziców. Był to czas ruchu na świeżym powietrzu, wśród wiejskich zwierząt i przyrody. Atrakcją dla wszystkich było także ognisko, przy którym tatusiowie piekli kiełbaski i ziemniaki. O słodki poczęstunek zadbały mamy, serwując wyborne ciasta. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze, nie było czasu na nudę, a wszystkim dopisywał bardzo dobry humor.

          • X Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej

          • W minioną sobotę (14.10.2023r.) wokalistki z naszej szkoły wzięły udział w X Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej w Jaksicach. W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało: ,, Jan Paweł II. Cywilizacja życia". Nasze zdolne dziewczyny  w składzie: Wiktoria Lelińska, Zuzanna Kudłacik, Patrycja Wudniak, Agnieszka Tyl, Oliwia Tuszyńska oraz Pola Jabłońska - wywalczyły I miejsce w kategorii zespołów wokaknych klas IV-VI ! Ponadto Karolina Kubiak - zdobyła III miejsce w kategorii solistów klas VII-VIII, a nasza najmłodsza reprezentantka Hanna Balicka - IV miejsce w kategorii solistów z klas I-III. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów! 

          • Lovenda Kujawska

          • W piątkowe popołudnie (6.10.2023r.) uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w ,,Lovendzie Kujawskiej" w Leszczu.  Zabawy ruchowe oraz konkurencje sportowe na świeżym powietrzu sprawiły wszystkim wiele radości. Spotkanie zwieńczyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dobra zabawa i miła atmosfera sprawiły, że czas upłynął nam bardzo szybko...

          • Sztafetowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w biegach przełajowych

          • Dnia 09.10.2023r na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w Sztafetowych Mistrzostwach Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w biegach przełajowych.

                Złote medale i awans do zawodów wojewódzkich wywalczyli chłopcy z rocznika 2009/2010 w biegu sztafetowym 6X1200m. w składzie : Wiktor Połeć, Oskar Grzybek, Kamil Kowalski, Ksawier Bielawski, Michał Żuchowski, Bruno Kozłowski

                Uczennice - rocznik 2011i młodsze w składzie : Karolina Kubiak, Kinga Wiktorowicz,Lena Mąka, Zuzanna Kacprowicz, Maja Foint, Martyna Rosa zajęły na 10 drużyn startujących III miejsce.

                 Chłopcy rocznik 2011 i młodsi w składzie : Cyprian Piechocki, Stanisław Kubiak, Jakub Leliński, Wiktor Wołczyk, Kamil Ruciński, Konrad Kobus zajęli IVmiejsce.

               Bardzo dziękujemy za fantastyczne reprezentowanie Szkoły i gratulujemy sukcesu.

          • RAJD PIESZY I ROWEROWY „SZLAKIEM JANA KASPROWICZA W POWIECIE INOWROCŁAWSKIM”

          • Rajd ten odbył się 7 października 2023 roku i brali w nim udział Nikol Ciupak, Jagoda Mikołajewska, Maja Śmierka, Nikola Górska  oraz Nikola Kotowska wraz z opiekunem Mariuszem Kopydłowskim. Celem rajdu było uczczenie pamięci Jana Kasprowicza oraz  propagowanie  turystyki kwalifikowanej. Początek przemarszu miał miejsce spod domu Jana Kasprowicza w Szymborzu. Trasa długości 8 kilometrów wiodła miejscami poświęconymi lub związanymi z piewcą Kujaw. W Szymborzu, w I Liceum Ogólnokształcący oraz w Muzeum Jana Kasprowicza uczestnicy rajdu poznali w szerokim wymiarze życie Jana.  Po zakończonej wędrówce wszyscy zostali ugoszczeni sutym posiłkiem, wysłuchali koncert poezji śpiewanej zespołu Peron Wędrowny oraz chętni wzięli udział w konkursie wiedzy o Kasprowiczu. Nasze uczennice Jagoda Mikołajewska i Nikola Ciupak znalazły  się w grupie zwycięzców tego konkursu i otrzymały cenne nagrody, a nasze koło dyplom pamiątkowy. Opiekun koła dziękuje Pani Iwonie Ciupak oraz Pani Agnieszce Kotowskiej za pomoc w przewozie dzieci. Opiekun koła zachęca wszystkich chętnych do udziału w następnych rajdach.

          • Rewia na lodzie - „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”

          • 4 października 2023r. uczniowie klas II i III wraz z opiekunami wybrali się na lodowisko „Tor – Tor” do Torunia na spektakl teatralny na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Z zainteresowaniem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem pięknej scenografii i bogatych dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. Wszyscy byliśmy zachwyceni spektaklem. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • Rewia na lodzie „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”

          • Dnia 04 października  uczniowie klas IV-V wyruszyli na wycieczkę do Torunia na wspaniałe widowisko teatralne na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana.

            Spektakl przedstawiał różne przygodny jakie spotykały tytułowego bohatera. Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał królewnę Sermirę i dotarł do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powracał do wuja Tarabuka. Uczniowie mieli okazję podziwiać wiele barwnych postaci baśni.

            Wszyscy byli pod dużym wrażeniem scenografii i dekoracji. Łyżwiarze prezentowali się we wspaniałych kostiumach, nie zabrakło również efektów pirotechnicznych. Występom towarzyszyła dobrze dobrana oprawa muzyczna. Widowisko to było cudownym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla nauczycieli.

          • Festyn Charytatywny dla Gabrysia

          • 16 września 2023 r. tancerze z klas II należący do zespołu tanecznego Misz-Masz wzięli udział w Festynie Charytatywnym dla Gabrysia. Chłopiec jest mieszkańcem naszej gminy. Od urodzenia zmaga się z pełnoobjawową mukowiscydozą. Dziękujemy za zaproszenie. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia. Życzymy Gabrysiowi dużo zdrowia. Razem możemy więcej!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich
        • kpgimnazjum@gmail.com darek1xyz@wp.pl
        • (52) 351-71-29, 881 326 930
        • ul. Powstańców Wielkopolskich 3 88-180 Złotniki Kujawskie Poland
        • 000273229
        • /SPZlotnikiKuj/SkrytkaESP
      • Logowanie