• Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Z tej okazji bibliotekę szkolną odwiedziła grupa świetlicowa wraz z Panią Celiną Kopydłowską.

            Na wstępie dzieci dowiedziały się jak to się stało, że miś stał się ulubioną przytulanką dzieci. Wszystkie dzieci zgodnie potwierdziły to, że każde ma w domu swojego ukochanego misia. Następnie uczestnicy wysłuchali misiowe utwory znanych polskich pisarzy, Jana Brzechwy, Czesława Janczarskiego czy Wandy Chotomskiej. Dzieci wzięły również udział w zabawie w odgadywanie misiowych postaci oraz muzyki pochodzącej z bajki. Wszyscy świetnie znają Misia Uszatka, Misia Yogi, Paddingtona, Gumisi, czy Kubusia Puchatka.

            Najwięcej radości sprawiło dzieciom rysowanie misia na tablicy z  zamkniętymi oczami, co wywołało dużo śmiechu.

            Każdy miał możliwość obejrzenia wystawki książek o popularnych zwierzątkach oraz wypożyczenia swojej upatrzonej lektury. Uczestnicy opuścili bibliotekę w doskonałym humorze.

            Lata mijają, a pluszaki nadal są jedną z najpopularniejszych zabawek.

          • WIADOMOŚCI Z DZIAŁALNOŚCI SKT

          • W październiku grupa uczniów uczestniczyła w „Rajdzie pieczonego ziemniaka i inowrocławskich marszach na orientację”.  Rajd odbył się na terenie firmy Plast-Mar w Balczewie  oraz  okolicy. W  marszach  na orientację  uczennice naszej szkoły podzielone na dwie drużyny zdobyły następujące miejsca: Magdalena Byczyńska i Sandra Ciupak -  V oraz Jagoda Mikołajewska i Nikola Ciupak - IV na 33 startujące drużyny z wielu szkół, a także turystów indywidualnych. Oprócz marszów  było wiele innych atrakcji, nie zabrakło placka drożdżowego oraz z pieczonych ziemniaków z ogniska i oczywiści zwiedzania pięknie rozwijającej się firmy PLAST – MAR. Koło nasze otrzymało pamiątkowy dyplom za udział w rajdzie.
                       
                 Rajd turystów pieszych z okazji Święta Niepodległości odbył się 19 listopada na terenie Inowrocławia. Magdalena Byczyńska, Karolina Mirzejwska, Sandra i Nikola Ciupak oraz opiekun SKT Mariusz Kopydłowski czynnie uczestniczyli w nim. Pod przewodnictwem znanego historyka i regionalisty Edmunda Mikołajczaka uczestnicy rajdu zobaczyli miejsca w Inowrocławiu związane z walkami w czasie Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, a także mogiły zabitych Polaków w czasie październikowej Krwawej niedzieli  w nocy z 22 na 23  1939 roku  w inowrocławskim zakładzie karnym. Pan Mikołajczak angażował uczestników do rozwiązywania zagadek historycznych. Jedną z nich rozwiązała Magdalena Byczyńska za co otrzymała nagrodę. Rajd zakończył się wspólnym zdjęciem i wręczeniem pamiątkowych dyplomów  przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Orłowskiej.

          • “PaT”czyli “Profilaktyka a Ty”

          • W dniach 18,19 listopada grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w SYMPATYCZNEJ OLIMPIADZIE w Barcinie. Celem imprezy było promowanie życia bez uzależnień i przemocy oraz kontynuacja działań związanych z programem “PaT”czyli “Profilaktyka a Ty”. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach tematycznych (wokalnych, kulinarnych, fotograficznych, komputerowych, florystycznych, malarskich, chemicznych, rękodzieła) prowadzonych przez specjalistów z danej dziedziny.Główną ideą SYMPATYCZNEJ OLIMPIADY był udział w różnych dyscyplinach sportowych sprawdzających zręczność i pomysłowość uczestników. Całe spotkanie pokazało, jak można ciekawie spędzić czas, rozwijając swoje pasje i nawiązywać nowe relacje rówieśnicze.

          • Święto Drzewa

          • Z okazji Święta Drzewa obchodzonego 10 października uczniowie przygotowali prace plastyczne pt. "Drzewo to życie". W ten sposób przypominamy sobie o roli tych roślin w przyrodzie i życiu człowieka. Wszystkie pomysły i prace uczniów utworzyły piękną galerię, którą możemy podziwiać w holu szkolnym.

          • Działalność biblioteki jesienią

          • Odwiedziny klas III

            Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku biblioteka szkolna zorganizowała lekcje biblioteczne dla  uczniów klas III. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się jak zbudowana jest książka.

            Pani bibliotekarka pokazała części, z który składa się książka, przedstawiła charakterystyczne cechy poszczególnych elementów. Dzieci dowiedziały się co to jest obwoluta i wyklejka, jaką funkcję pełni spis treści i do czego służy zakładka.

            Następnie miały miejsce ćwiczenia praktyczne w posługiwaniu się spisem treści. Każdy musiał odnaleźć rozdział podany w zadaniu w wybranej przez bibliotekarza książce. Kolejnym zadaniem było ułożenie w grupach z rozsypani wyrazowej prośby książki. Po zakończeniu zadania każda grupa odczytywała głośno ułożone napisy. Na zakończenie uczniowie przypomnieli jak zbudowana jest książka i jak należy o nią dbać.

            Na koniec pani bibliotekarka podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

             

            Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Bibliotekę szkolną, wraz opiekunami odwiedziły dzieci z oddziałów „0” Szkoły Podstawowej.

            Dzieci miały okazję poznać sylwetkę Walta Disney’a, na cześć którego obchodzimy to nietypowe święto.

            Każdy z uczestników brał udział w zabawach i zadaniach, które związane były właśnie z bajkowymi postaciami. Uczniowie musieli rozpoznać tytuły bajek po przeczytanym fragmencie tekstu. Rozwiązywali także baśniowe zagadki. Uczestnikom najbardziej podobało się odgadywanie bajki po wylosowanym z kuferka przedmiocie kojarzącym się z konkretną bajkową postacią. Również  zabawa pn. Traf w Baba Jagę, sprawiła im wiele radości.

            Na koniec pani bibliotekarka podziękowała wszystkim za mile spędzony czas i zachęciła do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej.

            W ramach współpracy, w zajęciach brały również udział dzieci korzystające ze świetlicy, które na zakończenie spotkania wypożyczyły wybrane przez siebie książki i obiecały, że będą częściej zaglądać do biblioteki.

             

             

            Rozstrzygnięcie październikowych konkursów plastycznych

            Dnia 8 listopada Komisja Konkursowa rozstrzygnęła konkursy plastyczne zorganizowano z okazji Miesiąca Biblioteka Szkolnych. Jury w składzie: przewodniczący  p. Robert Mikołajczyk, wicedyrektor, p. Dorota Luzeńczyk pedagog  i p. Joanna Batkowska, nauczyciel – bibliotekarz, spośród wszystkich prac wybrało zwycięzców. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

            W kategorii „Mój ulubiony bohater bajkowy” klasa I-III nagrody

            otrzymali:

             

             I miejsce – Agata Tomaszewska, klasa 1a

            II miejsce – Staś Pamuła, klasa 1a

            III miejsce – Hanna Modrzejewska, klasa 3b

             

            Wyróżnienie dla:

            - Aleksander Kiliańczyk, klasa 3a

            - Natan Urbański, klasa 1a

            Za  plakat reklamującego bibliotekę szkolną klasa IV-VI nagrody zdobyli:

            I miejsce – Malika Mikołajczyk, klasa 4d

            II miejsce – Patrycja Wudnik, klasa 4d

            III miejsce – Julia Rosińska klasa, 6b

             

            Wyróżnienie dla:

            - Filip Luba, klasa 6b

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną!!!

             

            Comiesięczny  Błyskawiczny Konkurs Czytelniczy

             

            Biblioteka Szkolna zachęca do wzięcia udziału w konkursach błyskawicznych, które będą odbywać się każdego miesiąca i trwać będą przez cały rok szkolny 2022/2023.

            • Każdy z uczestników raz w miesiącu pobiera i wypełnia specjalną kartkę z zadaniami, a następnie czytelnie podpisaną imieniem i nazwiskiem, wrzuca do urny znajdującej się w bibliotece.
            • Pod koniec każdego miesiąca nastąpi oficjalne losowanie kart w bibliotece, podczas dużej przerwy, o czym zainteresowani zostaną poinformowani,
            • Dwie wylosowane osoby, po jednej z każdej kategorii wiekowej:

            kl. II – III oraz kl. IV-VI / z prawidłowymi odpowiedziami otrzymają  niespodzianki.

            O szczegóły pytaj w  bibliotece szkolonejJ

             

             

            Wizyta klas 2 w bibliotece szkolnej

            W listopadzie bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas 2, którzy wzięli udział w zajęciach o etapach powstawania książki. Na początku dowiedzieli dlaczego warto czytać książki i zaletach ich czytania. Dowiedzieli się jak jest zbudowana książka i po co w książce jest spis treści. Po wybraniu  przez dzieci książeczek zadaniem uczestników było odnalezienie przepisanie z karty tytułowej autora oraz tytułu wybranej książki. Następnie pani bibliotekarka omówiła etapy powstawania książki od autora do pojawienia się dzieła w bibliotece. Wiele radości sprawiło dzieciom składanie własnej książeczki. Uczniowie mogli także dowiedzieć się jaka różnica jest między księgarnią a biblioteką oraz jakiego rodzaju książki znajdziemy w bibliotece.

            Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali stempel z pieczątki biblioteki szkolnej  i zaproszenie do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej!!!

          • Józef Piłsudski w naszej szkole!

          • W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły mieli okazję wcielić się w postać Józefa Piłsudskiego. Do konkursu na sobowtóra marszałka przystąpiły klasy IV – VIII. Jury było pod wrażeniem pomysłowości uczniów i ich podobieństwa do wielkiego wodza. Po burzliwych obradach komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

            I miejsce – Paweł Gołczyński z kl. VIc

            II miejsce – Urszula Łukasiewicz z kl. VIIa

            III miejsce – Franciszek Złotecki z kl. VIb

                                                       organizator Małgorzata Ciesielska

                                                                                                                      

          • Konkurs na akrostych rozstrzygnięty!

          • Nie tak dawno obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do napisania akrostychu o tematyce niepodległościowej. Wena twórcza nie opuściła młodych poetów. Jury przyznało następujące nagrody:

            I miejsce – Liwia Radzięda z kl. IVd

            II miejsce – Maria Popławska z kl. Va

            III miejsce – Bartosz Czubachowski z kl. Va

                                                                          organizator

                                                                                         Małgorzata Ciesielska

                                                                                                                         

          • Konkurs - "Zwierzęta - nasi przyjaciele"

          • W naszej szkole odbył się konkurs pt. "Zwierzęta - nasi przyjaciele". Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością wykonując plakaty. Nagrodzeni uczniowie to: Hanna Lewandowska (4b), Stanisław Pamuła (1a), Milena Kawalec (1a). Dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. 

            Organizatorzy: p. Marta Szymanowska i p. Mateusz Madej

          • Portret Nauczyciela

          • W październiku po raz kolejny w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny pt. ,,Portret Nauczyciela". Złożone prace odznaczały się pomysłowością oraz różnorodną techniką wykonania. Sprawiły nauczycielom wiele radości. Prace, których twórcy wykazali się samodzielnością oraz niezwykłą spostrzegawczością przedstawiając nauczycieli naszej szkoły, zostały nagrodzone, a ich autorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. Za rok kolejna edycja konkursu!

             

            Organizatorzy:

            Beata Noskiewicz- Nowicka

            Anna Chrubczyńska

          • Z kulturą mi do twarzy

          • Przedszkolaki zrealizowały pierwsze zadania z projektu edukacyjnego pt. „Z kulturą mi do twarzy”.  Zadanie: „ W magicznym świecie dźwięków” wykonały śpiewająco ☺Dzieci poznały instrumenty muzyczne, dowiedziały się w jaki sposób powstaje dźwięk, każdy mógł zagrać na wybranym przez siebie instrumencie oraz wykonać swój instrument muzyczny.

            Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z zajęć!

          • Świetlica szkolna – Dzień origami

          • W dniu 21 października w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Origami.

            Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin. Składanie papieru można traktować jako rozrywkę oraz jako formę kreatywnej nauki. Uczniowie z radością i zaangażowaniem uczyli się składania papieru, dzięki czemu powstawały różne papierowe cuda. Dzieci doskonale się bawiły dekorując swoje prace. Na zajęciach panowała twórcza i radosna atmosfera.

            Celina Kopydłowska

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich
        • kpgimnazjum@gmail.com darek1xyz@wp.pl
        • (52) 351-71-29, 881 326 930
        • ul. Powstańców Wielkopolskich 3 88-180 Złotniki Kujawskie Poland
        • 000273229
        • /SPZlotnikiKuj/SkrytkaESP
      • Logowanie