• "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

• 16 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły, jak każdego roku, zaangażowali się w akcję "Sprzątanie świata", która w tym roku przebiegała pod hasłem "Wszystkie śmieci nasze są". Uczestnicy akcji pod opieką p. Ewy Lewickiej skrupulatnie oczyścili teren wokół szkoły i w jej sąsiedztwie. Dziękujemy Urzędowi Gminy Złotniki Kujawskie za przekazanie nam worków na śmieci oraz rękawiczek, dzięki czemu mogliśmy wyruszyć na wielkie sprzątanie. Cieszy nas również duże zaangażowanie uczniów w tego rodzaju działania.

• Recyklingowa Rewia Mody

• Jesteśmy EKO!

10 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugim etapie powiatowego konkursu ekologicznego pt. "Recyklingowa Rewia Mody" pod patronatem starosty Wiesławy Pawłowskiej i firmy "Plast Mar" z Balczewa. Tym razem udali się do Młodzieżowego Domu Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu, aby zaprezentować stroje przygotowane z surowców wtórnych. Podczas pokazu na czerwonym dywanie, w świetle fleszy i rytmicznej muzyki mogliśmy podziwiać kreatywność oraz wielkie zaangażowanie w działania proekologiczne dzieci i młodzieży z powiatu inowrocławskiego.

Jakub Leliński (kl. 5c) zdobył III miejsce w konkursie, natomiast uczennice tj. Jagoda Mikołajewska (kl. 5b), Nikola Ciupak (kl. 5b) oraz Weronika Szymańska (kl. 5c) zostały wyróżnione.

Każdy z uczestników oraz opiekun konkursu p. Ewa Lewicka otrzymali dyplomy i upominki. Fundatorem głównych nagród był p. Marek Margielewski z firmy Plast-Mar zajmującej się recyklingiem tworzyw sztucznych oraz edukowaniem dzieci i młodzieży w tym obszarze. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcy konkursu składamy gratulacje. Dziękujemy również rodzicom, którzy towarzyszyli swoim dzieciom oraz opiekunowi podczas gali.