Aktualności

          • „Podaruj uśmiech na Dzień Dziecka”

          • Podsumowanie akcji „Podaruj uśmiech na Dzień Dziecka”

            Zakończyliśmy szkolną akcję charytatywną „Podaruj uśmiech na Dzień Dziecka”, której celem było przygotowanie prezentów dla podopiecznych instytucjonalnej pieczy zastępczej w powiecie inowrocławskim.

            Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły udało się zebrać wiele gier, puzzli, zabawek, klocków, materiałów plastycznych, biurowych i przyborów szkolnych. Wszystkie przekazane dary trafiły do dzieci, wywołując na ich twarzach uśmiech i radość.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do akcji. Państwa hojność i otwarte serca po raz kolejny pokazały, jak wiele możemy osiągnąć, działając wspólnie.

            Sylwia Łapacz,  Marta Szymanowska 

          • Odkrywamy Polskę z Polinką

          • Uczniowie klasy VB realizowali w tym roku szkolnym projekt edukacyjny "Odkrywamy Polskę z Polinką".

            Polinka to wesoła dziewczynka, która uwielbia odkrywać świat. W tym roku zaprosiła  uczniów do wspólnej wyprawy po Polsce. Co miesiąc wysyłała do nich list, w którym opowiadała o kraju i proponowała zadania do wyboru. Dzięki temu dzieci miały  poczucie, że uczestniczą w przygodzie, a nie tylko „realizują projekt”.

            Dzieci co miesiąc realizowały nowe zadania związane z naszą Ojczyzną,  z poznawaniem regionów Polski, najważniejszych miast, zabytków, tradycji, kultury, przyrody oraz symboli narodowych. Uczniowie wykonywali różnorodne zadania indywidualne i zespołowe, wykorzystując mapy, materiały edukacyjne, zasoby multimedialne oraz techniki plastyczne. W trakcie realizacji projektu dzieci rozwijały umiejętność pracy z informacją, doskonaliły kompetencje społeczne, komunikacyjne i cyfrowe, a także kształtowały postawy współpracy, odpowiedzialności oraz szacunku dla dziedzictwa narodowego .

            Krystyna Michalak

          • Uroczyste zakończenie klas trzecich

          • We wtorek, 23 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia klas trzecich. Był to wyjątkowy moment podsumowujący trzy lata nauki, wspólnych doświadczeń oraz wielu sukcesów osiągniętych przez uczniów. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów, którzy w humorystyczny i zarazem wzruszający sposób wspominali szkolne lata. Nie zabrakło tańca, piosenek, podziękowań oraz wspomnień przywołujących najważniejsze chwile spędzone w murach szkoły. Ciepłe słowa do swoich wychowanków skierowali również wychowawcy, życząc im odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań, wytrwałości w dążeniu do celów oraz wielu sukcesów w dalszej edukacji. Na zakończenie pani dyrektor podsumowała mijający etap nauki, gratulując uczniom osiągnięć, zaangażowania i pracy włożonej w rozwijanie swoich pasji oraz talentów. Podziękowała także rodzicom za współpracę.

          • Świetlica szkolna - Dzień Ojca

          • Dzień Ojca w Polsce obchodzony jest 23 czerwca. Jest to wyjątkowy dzień, w którym każde dziecko ma okazję wyrazić miłość, wdzięczność i podziękowanie swojemu ukochanemu tacie. W naszej świetlicy uczniowie przygotowali wyjątkowe laurki i życzenia dla swoich tatusiów. Była to nie tylko okazja do rozwijania artystycznych talentów, ale przede wszystkim moment refleksji nad tym, jak ważną rolę pełnią ojcowie w życiu dzieci.

            Celina Kopydłowska

          • Ogólnopolski Konkurs Fizyczny  "Zjawiska fizyczne wokół nas”

          • Sukces naszych uczniów w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym

             "Zjawiska fizyczne wokół nas”

             

            W tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Fizyczno – Fotograficznym „Zjawiska fizyczne wokół nas.

            Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych klasy 7 – 8 oraz szkół, ponadpodstawowych z całej Polski. Do konkursu zgłoszono 499 prac uczniów. Nas reprezentowała grupa uczniów z klasy 8A.

            Celem konkursu było m.in. ukazanie piękna zjawisk fizycznych w otaczającym nas środowisku bądź wyeksponowanie ich w samodzielnie przeprowadzonym eksperymencie.

            Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach do wyboru:

            a) obserwacja,

            b) eksperyment.

            O przyznaniu tytułu laureata bądź wyróżniania decydowały:

            - ciekawe wyeksponowanie prezentowanego zjawiska, eksperymentu,

            - jakość techniczna zdjęć,

            - słowny opis dołączony do fotografii wyjaśniający uchwycone na zdjęciu zjawisko fizyczne, czas i miejsce obserwacji, warunki i sposób przeprowadzania eksperymentu. Jeśli opis nie był spójny, a nawet sprzeczny z obrazem uchwyconym na fotografii, praca nie zdobyła wyróżnienia.

             

            Z przyjemnością informujemy, że wśród  laureatów i wyróżnionych w konkursie są nasi uczniowie:

             

            Konrad Kobus, uczeń klasy 8A, który zajął III miejsce w konkursie, w kat. Obserwacja i Eksperyment i tym samym zyskał tytuł Laureata konkursu

            oraz

            Kinga Wiktorowicz, uczennica klasy 8A, która zdobyła Wyróżnienie w w/w konkursie, w kategorii: Obserwacja.

             

            Na podstawie zapisu cyfrowego zdjęć zostanie przygotowana przez Organizatorów Konkursu prezentacja zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych. Prezentacja ta będzie dostępna w Internecie na stronie PMDKiS w Wieluniu.

            Dodatkowo, wybrane zdjęcia spośród nagrodzonych lub wyróżnionych publikowane

            są systematycznie w Biuletynie Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów

            Przyrodniczych „NAUCZANIE PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH”

            https://psnpp.org.pl/czasopismo/

             

            Uczniowie wykonali swoje prace pod kierunkiem Pani Marii Woś.

             

            Dziękujemy za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

             

          • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny FENEK

          • Nasi czwartoklasiści wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego FENEK

             

            W kwietniu 2026r. 12 uczniów z klasy 4A i 4B naszej szkoły wzięło udział

            w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Fenek – kategoria klasy 4, sesja wiosenna.

            Konkurs miał formę testu, składającego się z pytań zamkniętych. Do każdego pytania mogła być jedna, dwie lub kilka poprawnych odpowiedzi.

            Uczniowie, którzy zdobyli miejsca od 1 do 10 otrzymywali tytuł laureata.

             

            Miło nam poinformować, że tytuły laureatów konkursu zdobyli:

            Alicja Kaczmarowska, uczennica klasy 4A ( najwyższy wynik wśród uczniów klas 4 naszej szkoły, 5 miejsce w Polsce)

            Stanisław Małecki, uczeń klasy 4A ( 7 miejsce w Polsce),

            Patryk Pacholski, uczeń klasy 4A ( 7 miejsce w Polsce),

            Michał Piątkowski, uczeń klasy 4B ( 8 miejsce w Polsce),

            Tymon Wasilewski, uczeń klasy 4B ( 8 miejsce w Polsce).

             

            Laureatom konkursu gratulujemy sukcesu, a pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi zmierzenia się Królową Nauk i życzymy sukcesów w przyszłości.

             

                                                                                                                                     Maria Woś

                                                                                                                 szkolny koordynator konkursu

          • Konkurs gramatyczny ,, Z gramatyką na TY "

          • Konkurs gramatyczny ,, Z gramatyką na TY "

                  Dnia 22.05.2026 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu gramatycznego ,, Z gramatyką na TY ", którego celem było propagowanie kultury języka polskiego i pogłębianie wiedzy gramatycznej. Zwycięzcami konkursu zostali :

            * I miejsce Maja Foint

            * II miejsce Patrycja Wudniak

            * III miejsce Oliwier Graczyk.

                 Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

          • Wizyta klas trzecich w Szkole Muzycznej

          • Wizyta klas trzecich w Szkole Muzycznej

            W dniu 18 czerwca 2026 roku uczniowie klas trzecich wzięli udział w wyjątkowej audycji muzycznej. Wydarzenie odbyło się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu. Podczas spotkania trzecioklasiści mieli okazję z bliska poznać budowę oraz brzmienie wielu różnorodnych instrumentów muzycznych. Wśród nich znalazły się:

            • Instrumenty dęte blaszane: puzon oraz trąbka.
            • Instrumenty smyczkowe: skrzypce i wiolonczela.
            • Instrumenty klawiszowe: fortepian, nazywany królem instrumentów.
            • Instrumenty dęte drewniane: obój, klarnet oraz saksofon altowy.

            Wielką ciekawostką dla uczniów był flet poprzeczny. Dzieci dowiedziały się, dlaczego zalicza się go do grupy instrumentów drewnianych, mimo że współcześnie wykonuje się go z metalu (decyduje o tym m.in. historyczna konstrukcja oraz sposób wydobywania dźwięku). Prezentację zamknął pokaz gry na ksylofonie, który należy do rodziny instrumentów perkusyjnych.

            To była niezwykle pouczająca i pełna dźwięków lekcja muzyki na żywo.

          • Mistrzyni Kaligrafii Polskiej 2026

          • Z dumą informujemy, że Maja Foint uczennica klasy VII d zdobyła tytuł 

            Mistrzyni Kaligrafii Polskiej 2026 w Ogólnopolskim Konkursie ,, Z kaligrafią na co dzień...".

            Jej wyjątkowa staranność i piękny charakter pisma zostały docenione przez jury w prestiżowym wydarzeniu już po raz drugi. Laureatką była również w 2025 roku.

            Serdecznie gratulujemy tak ogromnego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w rozwijaniu tej niezwykłej pasji.

          • Sprzęt dla szkół z KPO

          • Sprzęt dla szkół z KPO. Realizacja wskaźnika C13L. Laboratoria sztucznej inteligencji (AI) oraz laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) utworzone w szkołach

            https://www.sulechow.pl/files/image/Edukacja/unia_europejska.jpg

            Umowa nieodpłatnego przekazania sprzętu nr C13L/AI/16632/2026 zawarta pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Cyfryzacji a Gminą Złotniki Kujawskie.

            1. Nazwa inwestycji: „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C13L Laboratoria sztucznej inteligencji (AI) oraz laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) utworzone w szkołach”.
            2. Całkowita kwota dofinansowania z UE wynosi: 1 949 100,00 zł.
            3. Lista lokalizacji, w których będzie realizowany wskaźnik C13L:
              1. Szkoła Podstawowa im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich, ul. Powstańców Wielkopolskich 3, 88-180 Złotniki Kujawskie;
              2. Szkoła Podstawowa im. Justyny Wichlińskiej w Tucznie, Tuczno, ul. Pakoska 33, 88-180 Złotniki Kujawskie;
              3. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gniewkówcu, Gniewkówiec 25, 88-180 Złotniki Kujawskie.
            4. W ramach niniejszej inwestycji do Gminy Złotniki Kujawskie przekazane zostaną 3 zestawy do wyposażenia szkół w laboratoria sztucznej inteligencji (Al), każdy składający się z następujących elementów :
            • Laptopy (15 dla uczniów + 1 dla nauczyciela),
            • Jednostka centralna usług AI, katalogowych i plikowych (desktopowa stacja robocza), 
            • Urządzenie sieciowe AP z WiFi,
            • Mobilna szafka na urządzenia z funkcją ładowania laptopów, 
            • Zasilanie gwarantowane PS dla jednostki centralnej, 
            • Monitor interaktywny o przekątnej ekranu min. 75 cali (min. 188,5 cm) ze stojakiem, 
            • Kamera HD USB wraz z mikrofonem oraz statywem (2 sztuki), 
            • Oprogramowanie (1 komplet).

            https://cdn02.sulimo.pl/media/userfiles/krosniewice.pl/Zala_cznik_nr_3_do_umowy_przekazania_sprze_tu_do_OPS_C13L.jpg

             

          • Wycieczka do Bydgoszczy kl. 6b

          • Dnia 11.06.2026 r. uczniowie kl. VI b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. W tę ekscytującą podróż pojechali pociągiem. Pierwszym punktem programu był Jampin Place. Miejsce to jest niezwykłe, ponieważ gwarantuje wspaniałą zabawę i można tam aktywnie spędzić czas. Uczestnicy wycieczki mieli do dyspozycji ogromną halę pełną atrakcji. Największą popularnością cieszyły się klasyczne batuty, na których można było ćwiczyć akrobacje, a także poducha powietrzna gwarantująca bezpieczne lądowanie. Część z nas sprawdziła swoje siły na profesjonalnym torze Ninja.

            Następnie udaliśmy się do Muzeum Okręgowego na wystawę przedstawiającą historię Bydgoszczy oraz do Apteki pod Łabędziem, gdzie obejrzeliśmy m.in. akcesoria do wytwarzania leków, utensylia medyczne, laboratorium galenowe z przełomu XIX i XX w.

            Po odwiedzinach w muzeach wyruszyliśmy na Rybi Rynek do jednej z największych atrakcji Bydgoszczy na rejs ,,Słonecznikiem " po Brdzie Trasą Staromiejską. Podziwialiśmy miasto z pokładu statku. Mieliśmy okazję przepływać przez zabytkową Śluzę Miejską. Po godzinnym rejsie pełnym wrażeń udaliśmy się do multikina na seans filmowy pt. ,, Drzewo magii ". Był to ciekawy film, który wzruszył oglądających.

                   Choć pogoda tego dnia była kapryśna, to nie przeszkodziła we wspaniałej zabawie.

          • Bezpieczni na wakacjach i w sieci

          • Bezpieczni na wakacjach i w sieci – spotkanie z Policją w klasach 3

            W dniu 16 czerwca 2026 roku, w ramach szkolnego Tygodnia dla Bezpieczeństwa, mury naszej szkoły odwiedzili wyjątkowi goście – funkcjonariusze Policji, którzy przyjęli zaproszenie do poprowadzenia tych ważnych zajęć.

            Zbliżające się wakacje to czas beztroski, ale też moment, w którym dzieci potrzebują przypomnienia o podstawowych zasadach ostrożności. Mundurowi w przystępny i niezwykle ciekawy sposób omówili kluczowe tematy: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – zasady poruszania się po drogach, rola odblasków oraz bezpieczna jazda na rowerze i hulajnodze, „Bezpieczeństwo nad wodą i w górach ’’– jak unikać zagrożeń w miejscach letniego wypoczynku i jak reagować w sytuacjach kryzysowych,  „Bezpieczeństwo w Internecie” – zasady ograniczonego zaufania w sieci, ochrona własnej prywatności oraz   „Odpowiedzialność karna małoletnich” – uświadomienie uczniom, że każde zachowanie niesie za sobą konsekwencje prawne, dostosowane do ich wieku. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji, chętnie zadawali pytania i brali udział w dyskusji. Praktyczne wskazówki przekazane przez profesjonalistów z pewnością przełożą się na bezpieczne zachowania dzieci podczas nadchodzących wakacji.

            Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom za profesjonalne warsztaty, a tacie naszego ucznia składamy szczególne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania i poświęcony czas!

          • Konkurs gramatyczny ,, Z gramatyką na TY "

          • Konkurs gramatyczny ,, Z gramatyką na TY "

                  Dnia 22.05.2026 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu gramatycznego ,, Z gramatyką na TY ", którego celem było propagowanie kultury języka polskiego i pogłębianie wiedzy gramatycznej. Zwycięzcami konkursu zostali :

            * I miejsce Maja Foint

            * II miejsce Patrycja Wudniak

            * III miejsce Oliwier Graczyk.

                 Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

                  Dnia 22.05.2026 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu gramatycznego ,, Z gramatyką na TY ", którego celem było propagowanie kultury języka polskiego i pogłębianie wiedzy gramatycznej. Zwycięzcami konkursu zostali :

            * I miejsce Maja Foint

            * II miejsce Patrycja Wudniak

            * III miejsce Oliwier Graczyk.

                 Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

          • Ogólnopolski Konkurs ,, Z kaligrafią na co dzień..."

          • Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu uczennicom biorącym udział w Ogólnopolskim Konkursie ,, Z kaligrafią na co dzień...".

                Zaszczytne wyróżnienia otrzymały:

            * Maja Foint z kl. VII d

            * Oliwia Mnich z kl. VI b

            * Oliwia Wieloszyńska z kl. VII c.

               Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

          • Ogólnopolski Konkurs ,, Savoir - vivre na co dzień..."

          • Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu uczennicom biorącym udział w Ogólnopolskim Konkursie ,, Savoir - vivre na co dzień...".

            Zaszczytne wyróżnienia otrzymały:

            * Weronika Łapacz z kl. VI a

            * Nikola Jankowska z kl. VI a

            * Maja Foint z kl. VII d.

               Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

          • I RAJD CHEMIKA

          • I RAJD CHEMIKA

            PAKOŚĆ – PIECHCIN

                W sobotę 13 czerwca grupa uczniów Szkolnego Koła Turystycznego w składzie Jagoda Mikołajewska, Nikola Ciupak, Martyna Rosa, Maja Śmiertka, Amelia Czernik, Nikodem Osmólski  i  opiekun pan Mariusz Kopydłowski uczestniczyli w rajdzie, którego celem było uczczenie Dnia Chemika. Trasa piesza wiodła z Rynku w Pakości przez Kalwarię Pakoską do wyrobiska kopalni wapienia w Piechcinie. Na miejscu przewodnicy rajdu przedstawili wszystkim biorącym udział historię powstania kopalni odkrywkowej. Następnie w Parku Stulecia po dobrym posiłku biorącym udział w konkursie o pracy chemika rozdano dyplomy i nagrody. Oliwia Tuszyńska zdobyła III miejsce, natomiast V Nikodem Osmólski. Rodzicom uczniów opiekun koła dziękuje za dowóz i przywóz uczniów z początku i zakończenia  rajdu.

             

          • Świetlica szkolna - sportowy konkurs

          • W czerwcu w naszej świetlicy odbył się sportowy konkurs skakania na skakance „Mistrz skakanki.” Każde dziecko biorące udział w konkursie miało za zadanie wykonać jak największą liczbę skoków przez skakankę. Konkurs wzbudził wiele pozytywnych emocji. A oto wyniki:

            Klasy pierwsze

            I miejsce - Iga Patyk, Stanisław Kozłowski

            II miejsce -Zofia Pietrzak

            III miejsce -Martyna Głąb

            Klasy drugie i trzecie

            I miejsce - Jagoda Uszczewska

            II miejsce - Zuzanna Rosińska, Lilianna Godziątkowska

            III miejsce - Maria Dymel

             

            Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!

            Jak się okazuje skakanie na skakance do łatwych wyzwań nie należy, ale za to jest to super zabawa, wzmacniająca nasze ciało. Sport to zdrowie!

            Dziękujemy wszystkim za udział!

            Celina Kopydłowska

            Natalia Synakiewicz

            Ewelina Kozłowska

            Marta Szymanowska

          • Mistrz Tabliczki Mnożenia

          • Na przełomie maja i czerwca 2026 r. w naszej szkole trwały poszukiwania Mistrza Tabliczki Mnożenia. W klasach 4–8 zostały przeprowadzone konkursy klasowe i indywidualne, w których brali udział wszyscy obecni uczniowie.

            W I etapie konkursu, w każdej klasie wyłoniono osoby z najwyższymi wynikami. Na tym etapie liczyła się wyłącznie liczba poprawnych odpowiedzi. W II etapie Klasowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia rywalizowali ze swoimi rówieśnikami na tym samym poziomie edukacyjnym. Tym razem o wyniku decydowały zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas ich udzielenia.

            Do ścisłego finału zakwalifikowało się troje uczniów: Maria Popławska, Stanisław KubiakWiktor Mierzwa.

            Z radością informujemy, że SZKOLNYM MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA 2026 w kategorii indywidualnej została MARIA POPŁAWSKA. Marysia wykonała wszystkie zadania w najkrótszym czasie i uzyskała maksymalną liczbę punktów.

            Mistrzowie Tabliczki Mnożenia 2026 na poziomie klas:

            • klasy 4 – Tymon Wasilewski, klasa 4A
            • klasy 5 – Zuzanna Zawadzka, klasa 5B; Wiktor Gawron, klasa 5C
            • klasy 6 – Wiktor Mierzwa, klasa 6B
            • klasy 7 – Maja Foint, klasa 7D
            • klasy 8 – Maria Popławska, klasa 8A

            SZKOLNYM MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA 2026 w kategorii klas została klasa 7B.

            Poniżej prezentujemy ranking klas:

            1. 7B – znajomość tabliczki mnożenia na poziomie 92,86%
            2. 8A – 92,48%
            3. 5C – 90,6%
            4. 5B
            5. 5A
            6. 8B
            7. 8C
            8. 4B
            9. 7C
            10. 4A
            11. 7D
            12. 6C
            13. 6A
            14. 6B
            15. 7A

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            Matematycy SP Złotniki Kujawskie: Izabela Boniśniak, Beata Paprocka, Maria Woś.

          • Wycieczka do Trójmiasta

          • 12 czerwca uczniowie klas trzecich wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym punktem programu były warsztaty w Centrum Nauki „Eksperyment” w Gdyni, gdzie dzieci samodzielnie odkrywały zjawiska przyrodnicze i rozwijały ciekawość świata. Kolejnym etapem był spacer po sopockim molo, podczas którego uczniowie podziwiali widok na Zatokę Gdańską i cieszyli się nadmorską atmosferą. Na zakończenie wycieczki trzecioklasiści odwiedzili gdańską Starówkę, poznając jej historię i najważniejsze zabytki. To był dzień pełen nauki, radości i wspólnych przeżyć, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.