• Klasy 1 w teatrze Baj Pomorski

          • Dnia 10 listopada uczniowie klas I wraz z wychowawcami wybrali się na spektakl teatralny pt. „Szewczyk Dratewka” do teatru Baj Pomorski w Toruniu. Spektakl rozgrywał się w atrakcyjnej  scenografii,  w której głównym motywem było pomysłowe krzesło. Bajkowe postaci kreowała dwójka aktorów  – zarazem narratorów opowieści. Dzieje Szewczyka były dla nich pięknym snem o krainie, gdzie „każda rzeka była z miodu albo z mleka...”. Dodatkowo liczne piosenki ubarwiły przedstawienie. Nasi uczniowie mogli zobaczyć w przedstawieniu marionetki sycylijskie oraz lalki, pomysłowo skonstruowane w oparciu o koło. Przedstawienie pozwoliło przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. W inscenizacji przypomniano, iż dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężyć zło i osiągnąć szczęście.

          • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

          • Podczas uroczystej akademii z zaproszonymi gośćmi uczciliśmy sto piątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspominaliśmy uczestników powstań narodowych i wszystkich, którzy walczyli w obronie ojczyzny – szczególnie powstańców wielkopolskich i żołnierzy II wojny światowej z naszego terenu.

            Listopad to także święto naszej szkoły – Dzień Patrona Karola Urbańskiego.

          • Ślubowanie klas 1

          • Ślubowanie pierwszoklasistów to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców. 12 października pierwszoklasiści naszej szkoły przeżywali tę niezwykłą uroczystość. Z tej okazji przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia. Kolorowymi ołówkami pasowania dokonały: pani dyrektor Wioletta Zielińska oraz pani wicedyrektor Ewa Antczak. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki, książki oraz legitymacje szkolne. Wspaniała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych bohaterów tego dnia, czyli uczniów klas I.

          • Świetlica szkolna - Święto Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka. Przez kilka dni uczniowie w świetlicy szkolnej podejmowali szereg działań, mających na celu upamiętnienie tego ważnego dnia. Prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci poznały historię tego święta, pogłębiły wiedzę o symbolach narodowych, poznały pieśni patriotyczne. Wspólnie przygotowywały różnymi technikami prace plastyczne. Panował prawdziwie patriotyczny nastrój.

            Celina Kopydłowska

          • Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w tenisie stołowym

          • W dniu 31października 2023 roku w Zespole Szkół Oświatowych w Tucznie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt rocznik 2009- 2010.
            Nasze uczennice zajęły III miejsce w składzie: Zuzanna Dąbrowska, Dominika Wojciechowska, Wiktoria Hak .
            Gratuluje my i życzymy dalszych sukcesów sportowych .

          • Warsztaty ,,Od ziarenka do bochenka''

          • Warsztaty ,,Od ziarenka do bochenka'' 31 października uczniowie klasy 0 zapoznali się z historią chleba kujawskiego, oraz poznali etapy powstawania pieczywa. Uczniowie mieli okazji przygotować ciasto chlebowe i własnoręcznie formować bochenki i podpłomyki. Wszyscy świetnie się bawili, a przygotowane własnoręcznie podpłomyki smakowały wyśmienicie! Na zakończenie spotkania właściciel piekarni wypowiadając formułę ,, Bądź dobry jak chleb '' wręczył każdemu uczestnikowi warsztatów Dyplom Małego Piekarza.

          • Świetlica szkolna – Dzień Postaci z Bajek

          • Dnia 5 listopada w świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto przypada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Bajki są świetnym pomysłem na wspólną zabawę. Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rozpoznawali postaci i tytuły bajek po rekwizytach oraz przeczytaniu fragmentu książek. Całość dopełniło wykonanie masek i zakładek do książek.

            Celina Kopydłowska

          • Konkurs "Portret Nauczyciela"

          • Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Portret Nauczyciela” za nami. Uczniowie nie przestają zaskakiwać swoją pomysłowością, różnorodną techniką wykonania, a także ukazaniem szczegółów w wyglądzie nauczycieli. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w konkursie. Prace można było podziwiać na dolnym korytarzu. Cieszyły się dużym zainteresowaniem przechodniów i niejednokrotnie wywoływały uśmiech. Cieszymy się, że tak chętnie angażujecie się w dodatkowe prace plastyczne. Wszystkich pozostałych zachęcamy do wzięcia udziału za rok!

            Organizatorzy:

            Beata Noskiewicz- Nowicka

            Anna Chrubczyńska

          • Świetlica szkolna – turniej warcabowy

          • Warcaby to nie tylko gra planszowa, lecz także edukacyjna, uczy bowiem koncentracji, cierpliwości, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętność planowania i realizacji różnych strategii. Uczniowie w świetlicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w turnieju warcabowym w październiku. Do turnieju przystąpili chętni uczniowie z klas I – IV.

            Zwycięzcy:

            I miejsce – Jakub Malerowicz

            II miejsce – Zofia Jakób, Filip Ciupak

            III miejsce – Jagoda Pieczątkiewicz, Marcel Modliński

            IV miejsce – Wojciech Wiśniewski

            Turniejowi towarzyszyły pozytywne emocje. Wszystkim zawodnikom dziękuję za udział, a zwycięzcom - gratuluję.

            Celina Kopydłowska

          • Cenna lekcja historii!

          • 20 października 2023r. uczniowie klas siódmych oraz klasy ósmej brali udział w wycieczce do Malborka i Sztutowa.

            Zwiedzanie rozpoczęło się od  gotyckiego zamku w Malborku, jednej z największych twierdz średniowiecznej Europy. Uczniowie mieli okazję bardzo dokładnie obejrzeć budowlę. Fosa, mury obronne, pomieszczenia wartownicze, krużganki, kuchnie, spiżarnie, kancelarie, komnaty mieszkalne odkryły swoje tajemnice przed zwiedzającymi. W dużej mierze to zasługa przewodników, którzy spacer po zamczysku okrasili ciekawymi opowieściami o dawnych czasach.

            Z Malborka uczniowie udali się do Sztutowa, gdzie znajduje się Muzeum Stutthof. Przewodnicy opowiedzieli o genezie i funkcjonowaniu obozu. Uczniowie zapoznali się z warunkami życia więźniów w obozie, z ich bestialskim traktowaniem przez nazistów. Pobyt w muzeum zakończył się przy Pomniku Martyrologii Ofiar Obozu.

            Po wizycie w muzeum grupa udała się w okolice przekopu Mierzei Wiślanej. Wycieczka wywarła na jej uczestnikach duże wrażenie.

          • Świetlica szkolna - Światowy Dzień Origami

          • Z okazji Światowego Dnia Origami (24.X) z japońską sztuką składania papieru zmierzyli się uczniowie w świetlicy. Zapoznali się z historią powstania ORIGAMI. Dowiedzieli się, że nazwa pochodzi od dwóch słów: ORI – składać, zginać i KAMI – papier. Uczniowie z zainteresowaniem uczyli się składania papieru, dzięki czemu powstały różne papierowe „cuda”. Zadania wymagały cierpliwości, precyzji, koncentracji oraz wykonania zadań według ściśle określonej kolejności. Złożone papierowe konstrukcje sprawiły uczniom wiele radości i pozwoliły im uwierzyć we własne możliwości. Wszyscy świetnie się bawili, dekorując swoje prace.

            Celina Kopydłowska

          • Świetlica szkolna – „Szachy – aktywna wieś”

          • W dniu 18 października uczniowie: Joachim Chojnacki, Adam Kiliańczyk, Aleksander Kiliańczyk, Szymon Harenda, Radosław Polaszewski, Ksawery Dragon i Wiktoria Hak reprezentowali naszą szkołę w turnieju szachowym w ramach projektu ”Szachy – aktywna wieś”. Celem imprezy było popularyzowanie „królewskiej gry” wśród dzieci, podnoszenie umiejętności szachowych, promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości szachów. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i uczyć się strategii od innych uczestników. Wszyscy rywalizowali na wysokim poziomie zgodnie z zasadami fair play. Każdy zawodnik otrzymał medal, dyplom i nagrodę rzeczową. Uczestnikom dziękuję za udział, a rodzicom za dowiezienie i odbiór dzieci.

            Celina Kopydłowska

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

          • Przyłączając się do Kampanii Społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”, przeprowadziliśmy w naszej szkole zajęcia dla uczniów klas I, II i III. Chcąc przybliżyć dzieciom pełnosprawnym funkcjonowanie osób niewidomych i słabowidzących, w sali lekcyjnej stworzyliśmy ścieżkę, gdzie uczniowie poruszali się z zasłoniętymi oczami przy pomocy laski by sprawdzić, jak to jest być osobą niewidomą. Dzieci zapoznały się także z pismem Braille'a, kodując swoje imię. Obejrzały także relację niewidomej dziewczynki, która opowiadała o piśmie punktowym. Dzięki temu nasi uczniowie mogli zrozumieć sposoby funkcjonowania ludzi niewidomych i niedowidzących, co w przyszłości przyczyni się do pokonywania barier mentalnych w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi. Po zajęciach praktycznych dzieci wysłuchały pogadanki i obejrzały film na temat udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku. Uczniowie klas I-III naszej szkoły również chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ZNANE I LUBIANE POSTACIE Z BAJEK ANIMOWANYCH. Dzieci zaprojektowały i wykonały dotykowy plakat, który umożliwi osobom z dysfunkcją wzroku wyobrażenie sobie postaci z kreskówek.

            Wszystkie zadania miały na celu wsparcie osób niewidomych i niedowidzących. Uczniowie z naszej szkoły z entuzjazmem i zaangażowaniem brali udział w tych zajęciach.

          • Inscenizacja klasy 2a - "Na straganie"

          • 18 października 2023 r. uczniowie klasy 2a naszej szkoły przygotowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie". Umiejętności aktorskie mogli podziwiać uczniowie oddziałów zerowych. Oklaskom nie było końca, a satysfakcja aktorów z prezentacji wiersza - bezcenna. Przedszkolaki wzbogaciły słownictwo o nazwy różnych warzyw, a drugoklasiści pokonali tremę przed występami publicznymi. Trzymamy kciuki za kolejne występy.

          • Dzień Papieski

          • Pamiętamy o Papieżu – Polaku! 15 października 2023 roku z okazji XXIII Dnia Papieskiego w Kościele Parafialnym w Złotnikach Kujawskich wystąpili: Maja Stelmaszczyk, Olga Pacholska, Patrycja Wudniak oraz Tymon Wieloszyński.. Młodzi aktorzy przybliżyli zebranym postać świętego z Wadowic. Cztery dni później, to jest 19 października wystąpili wraz z Hanną Balicką i Zespołem Wokalnym „Wokalove” w montażu słowno- muzycznym zatytułowanym „Jan Paweł II. Cywilizacja życia.”

          • Świetlica szkolna – Dzień Gier Planszowych

          • Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcia, które wspierają rozwój wiedzy i wyobraźni. Planszówki to sport intelektualny angażujący obszary naszego myślenia, takie jak pamięć, planowanie, liczenie, podejmowanie decyzji. Spotkania przy grach planszowych to idealna łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu wolnego. Dzień Gier Planszowych obchodzony jest 10 października. Z tej okazji uczniowie podczas zajęć świetlicowych sami projektowali plansze,wymyślali zasady gry, pionki, kostki. Dużo radości sprawiło dzieciom prezentowane gier planszowych oraz sama gra w grupach. Była to okazja do poznania oraz prezentowania różnych gier planszowych w świetlicy i na zajęciach kreatywnych.

            Celina Kopydłowska, Beata Orłowska

          • Klasy III na wycieczce w lesie

          • 17 października uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę w urokliwe miejsce na terenie Puszczy Bydgoskiej. Punktem docelowym wyprawy była Leśna Ścieżka Przyrodniczo - Edukacyjna ”Ku źródliskom”. Celem tej edukacyjnej wycieczki było poznanie przyrody poprzez aktywny i bezpośredni z nią kontakt. Wyprawę zakończyliśmy ogniskiem. To było interesujące i pouczające doświadczenie.

          • Świetlica - konkurs układania puzzli

          • We wrześniu w świetlicy szkolnej odbył się konkurs układania puzzli na czas dla chętnych uczniów klas I. O zwycięstwie decydował najkrótszy czas ułożenia wszystkich elementów.

            Zwycięzcy:

            I miejsce – Laura Kozłowska

            II miejsce – Wiktoria Dzierżanowska

            III miejsce – Maria Dymel

            Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.

            Poprzez zabawę puzzlami dzieci uczą się koncentracji, cierpliwości, szukania rozwiązań, rozpoznawania kształtów, ćwiczą umysł, precyzję ruchów, mogą świetnie spędzić czas z rodziną.

            Celina Kopydłowska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich
      • kpgimnazjum@gmail.com darek1xyz@wp.pl
      • (52) 351-71-29, 881 326 930
      • ul. Powstańców Wielkopolskich 3 88-180 Złotniki Kujawskie Poland
      • 000273229
      • /SPZlotnikiKuj/SkrytkaESP
    • Logowanie